Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od CyberDeath »

1) nastav si na spousteci ikone kompatibilut s Vista SP2 (pak uz bude OK i automaticke zpousteni)
2) Stim asi nic neudelas
3)Problem s ovladaci ... nainstaluj posledni bety nebo proste vyzkousej http://www.laptopvideo2go.com zde najdes nejvetsi zasobu ovladacu
4)Instaloval si nejnovjejsi verzi ? ... rezim kompatibility s XP SP3 nebo Vista SP2 nepomohl ?
Tiger Lake ES 0000 8c/16t 4.5Ghz , Erying H570, 32GB DDR4 3200 ,Asus A21 , SST-ET700-MG , 2x512 GB NVME Micron 2450 ,
1TB SSD China 2,5", Asus RTX 3070 Dual OC 8GB + EKWB 310W ,All Water Cooled - GPU, CPU, 2x360 rad, ARCTIC P12 PWM
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od OndraSter »

1) Aha, díky
2) Našel jsem :)
3) Mám poslední oficiální stable
4) Nakonec jsem musel spustit jako admin aby to cosi nainstalovalo


Teď najít nějaké černé téma, to modrý je hnusný po cca 5ti minutách používání :|


// ad 2: http://clip2net.com/page/m0/2073453 (pravý klik na taskbar -> vlastnosti)
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Mastodont
Černá karta
Černá karta
Registrován: 04. bře 2008
Bydliště: Praha

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Mastodont »

Problém s cuknutím se řešil už i na JCXP foru a došli jsme k závěru, že to bude buďto fíčurka, která se někomu v MS líbila nebo je to špatná implementace v ovladačích.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od zombux »

OndraSter píše:Teď najít nějaké černé téma, to modrý je hnusný po cca 5ti minutách používání :|
přímo v systému máš přece color mixer...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od OndraSter »

Neboj, našel jsem. Jen ještě nastavit černý titulek okna neaktivním aplikacím a mám hotovo, akorát teda text titulku okna není moc vidět :/
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od CyberDeath »

Mastodont : No Tak nevim ale but to sem slepy anebo mne to funguje OK :-) ... sekani sem si vsiml u nekterych verzi ovladacu
OndraSter : Posledni oficialni ovladace nejsou vzdy nejlepsi volba casto je vnich vic chyb a problemu nez ve vyvojovych verzich ... me treba zcela OK (vcera sem ciste instaloval system , takze neznam zatim vykon ve hrach) bezi 191.07 . Predtim sem bezel na 186.91 . Ale napriklad oficialni ovldace od Nvidie pro mobilni grafiky (tet semi nechce hledat jaka je posledni verze) mi delala bordel.

EDIT: K tematu .... ja nastavil cerne pozadi dal vyssi pruhlednost a je to :-D
Tiger Lake ES 0000 8c/16t 4.5Ghz , Erying H570, 32GB DDR4 3200 ,Asus A21 , SST-ET700-MG , 2x512 GB NVME Micron 2450 ,
1TB SSD China 2,5", Asus RTX 3070 Dual OC 8GB + EKWB 310W ,All Water Cooled - GPU, CPU, 2x360 rad, ARCTIC P12 PWM
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od myom »

verze ultimate obsahuje i media center nastavbu, ze?
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od zombux »

myom píše:verze ultimate obsahuje i media center nastavbu, ze?
all editions, except Starter and Home Basic
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Aros »

Nazdar... Mám problém se zvukem a nejsem si tak docela jistý, že je to ovladači, ale vypadá to tak. Základovka je A8N SLi Deluxe - to je stará fosilie s s939 socketem. Samozřejmě AC97. Jde o to, že jakoby nefunguje ten nejdůležitější zelený port. Ovladače, a to jakékoliv (přímo od Realteku pro W7, potom ASUS verze k základovce, nebo i od jiných výrobců, třeba Gigabyte), se ve všech případech nainstalují bez problému. Když si kliknu na ikonku repráku v pravo na liště tak tam lítá ten sloupec, jakože přehrávám... To samé v ControlPanels/Sound (a mám dokonce i vybraný správný výstup, tedy ne digitální, a ne HDMI). K tomu zelenému Jacku. Totiž ten nevalí v žádné konfiguraci. Tj. Při stereo modu nehraje nic. Při 4 channel hrají jen ty zadní. Při 5.1 hrají zadní, central a Subwoover. Při 7.1 hrají navíc i ty boční... Mě ty ostatní výstupy nezajímají, já chci jen stereo, a to nevalí. Na první pohled by se takhle mohlo zdát, že mám prostě odvařený Jack, ale to se mi zdá dost nepravděpodobné... Předtím na tom byly XP a zvuk fungoval... Máte někdo v rukávu, ještě nějaký trik? Třeba si pamatuju, že v nějaké verzi ty Realtek ovladače uměli přepínat výstupy na libovolné jacky... To bych mohl zkusit. Ale nevím, kde bych to sehnal, všechny co jsem našel, už to zřejmě zase neumí...

Díky za případné rady.
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od CyberDeath »

Aros : prepinat umi vsechny verze ... ale zavisi na zvukovce zdali zlvada automaticke prepinani , manualni prepinani nebo vubec zadne.
Zkus vyzkouset zvuk v jinem systemu nejjednodusi je stahnout cca 700MB cd s Ubuntu nabootovat a uvidis
Se standart ovladacema co ma v sobe win 7 to taky nefunguje ?
Tiger Lake ES 0000 8c/16t 4.5Ghz , Erying H570, 32GB DDR4 3200 ,Asus A21 , SST-ET700-MG , 2x512 GB NVME Micron 2450 ,
1TB SSD China 2,5", Asus RTX 3070 Dual OC 8GB + EKWB 310W ,All Water Cooled - GPU, CPU, 2x360 rad, ARCTIC P12 PWM
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Aros »

To už jsem zkoušel... Jenže do Ubuntu nejde stáhnout ten ovladačový balík - píše to errory a zdá se mi, že to souvisí s tím, že to není nainstalované. Win7(alespoň ten RC build co mám) v sobě defaultní ovladače nemá, nicméně umí je automaticky vyhledat a stáhnout. Jenže s těmi se to chová stejně jako se všemi ostatními. Zítra zkusím ještě nebootovat 32bit Ubuntu (předtím jsem zkoušel jen 64bit) a uvidím... Jediné co jsem mezi těma XPčkama, na kterých to fungovalo, a instalací W7 byl update BIOSu, ale zase se mi jako nechce věřit, že by si nový BIOS zrušil port - přinejhorším ještě zkusím starší verzi BIOSu no.
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Aros »

Abych se opravil - ovladače tam zřejmě v Ubuntu defaultně jsou, protože mu nic nevadí - co psalo error byl pokus o přehrátí MP3. Nicméně dostal jsem tam WAVy a stejně to nehraje... Navíc se v Ubuntu nevyznám v nastavení zvuku, takže nevím, jestli jsem to dobře nastavil - ovšem za předpokladu, že autodetect funguje korektně a od základu je vše dobře nastaveno, tak to nevalí...

//edit: Nicméně Ubuntu umí kopírovat zvuk z Line Out do Line In, takže tímto způsobem to jde zprovoznit... Šlo by něco takového na W7?
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
_karlik
Nováček
Nováček
Registrován: 05. lis 2008

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od _karlik »

dobry den, chtel jsem se zeptat, windows 7, jestli se chovaji lepe ke starym programkum nez visty, nebo je to v podstate to same?
dekuju za kazdou odpoved
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Aros »

karlik: Všechny programy pro Win32 API fungují bezproblému na obou dokud využívají jenom této vrstvy... Když se ale pokusily natvrdo využívat vlastnosti daného systému, jako například přistupovat k Documents and Settings které jsou přímo takhle jako cesta : C:\\Docu.... jen v XP, tak pak už to může být problém(i když tohle myslím ještě zvládnou Sedmičky ošetřit, tak u větších specifik už ne...). Kdyždopádně bych to nepojmenoval, že se "OS chovají špatně k prográmům", jak píšeš, ale spíš, že ty programy nebyly úplně vhodně napsané (kdyby využívaly pouze Win32 služby, tak by mělo vše fungovat bezproblémů...). Odpověď, kterou chceš slyšet: Pokud ti něco nevalilo na Vistách, nepojede to s největší pravděpodobností i na W7.

edit: Jinak k těm ovladačům... Zkusil jsem downgradovat BIOS, ale on(FLASH utilita) mi to nedovolí... Dále je tu ten problém, že deska officiálně dovoluje switching portů (dokonce je o tom celá kapitola věnovaná v manuálu), ale já tam po instalaci mám vždy méně panelů, takže k tomu UAJ se nedostanu...
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od zombux »

Visty a 7 se "chovají ke starým programům" v podstatě identicky.

"přímo takhle jako cesta C:\Documents and Settings" taky není problém protože existuje transparentní symlink, takže starý program s tím problém mít nemůže
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Aros »

No dyť to říkám :-) Nicméně pokud spolehají na nějakou strukturu uložení dat na disku obecně, nebo na to, že si někde nějak vlezou do programů po spouštění nějakým konkrétním způsobem zkopírováním něčeho někam místo využití Windows služeb pro zápis do registru(a já nevím co všechno), nebo využijí nějakou další funkci kterou negarantuje Win32 tak jim samozřejmě nikdo nemůže zaručit, že to takto bude fungovat i na dalších systémech.

Takže s ovladači nikdo neví? Na XP pokud si dobře pamatuju byla možnost ty vstupy prohazovat... UAJ deska oficiálně podporuje...
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
_karlik
Nováček
Nováček
Registrován: 05. lis 2008

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od _karlik »

dekuju za informace, no poporavde jsme si rikal jestli to nepriblizili spise XP, ale asi na to neni vule... proste v xp mi programky funguji, nebo nejak to zprovoznim, ale visty, nemam sanci...
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Aros »

No, tak to ani nebylo cílem... Je to víceméně Vista dotáhnutá do konce. Nic víc nic míň. Ale řekl bych, že to docela stačí...
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od zombux »

Aros píše:No dyť to říkám :-) Nicméně pokud spolehají na nějakou strukturu uložení dat na disku obecně, nebo na to, že si někde nějak vlezou do programů po spouštění nějakým konkrétním způsobem zkopírováním něčeho někam místo využití Windows služeb pro zápis do registru(a já nevím co všechno), nebo využijí nějakou další funkci kterou negarantuje Win32 tak jim samozřejmě nikdo nemůže zaručit, že to takto bude fungovat i na dalších systémech.
no počkej, ve win vista/7 je takhle transparentně řešený všechno, takže nějak nevidím důvod proč by to nemělo fungovat i mimo základní API (to že takhle prasácky to řeší málokterá aplikace je věc druhá)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Aros »

No to snad z principu moc nejde uhlidat vsechno... Plus kdyby bylo transparentni uplne vsechno, tak by mu to jelo, ne? Jinak ovladace jsem vyresil koupi externi zvukovky, uz jsem na to nemel nervy.
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“