Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od OndraSter »

Lojza píše: Taskbar mně solidně blbne na PC u telky, tam se pořád zaseká označení ikon. Horší je, že místo toho, aby po najetí na ikonu otevřené aplikace najel náhled, tak najede jen textový popisek jako kdyby bylo vypnuté Aero.
Jo přesně to, akorát ty náhledy mi to dělá jen jednou za čas, ne vždycky. Textové popisky vždy...


Docela mě to vadí, neboť restart je u mě na 20 minut (Pár her ve swapu => maximalizovat (počkat než se zase natáhnou) => uložit => vypnout :D, totéž Photoshop apod).


W7 je jinak fajn OS, ale tohle mě začíná žrát...
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Mastodont
Černá karta
Černá karta
Registrován: 04. bře 2008
Bydliště: Praha

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Mastodont »

W7 jsem instaloval na 200+ strojů a nikdy jsem se nesetkal s výše uvedenými problémy. V tvém případě bude problém mezi klávesnicí a židlí.
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Lojza »

No protože tyto problémy nastávají až po pár měsících provozu, po čisté instalaci se toto neděje. Navíc tohle člověk nemá vůbec šanci ovlivnit, to prostě nevyřešíš. Třeba to dělá jen v 64 bit verzi, co já vím. Teď mám ale na jednom kompu doma i 32 bit Professionály, tak se uvidí, co to udělá.

Co se týče Vist, nechápu, jak s tímto OS někdo může mít problémy, zrovna píšu z netbooku s Atomem 1,6 GHz, 1,5 GB RAM a Vista Bussiness SP2 a valí to parádně. Nikdo ze známých, co mají Vistu, nikdy neměli problémy - ještě jsem u nikoho nemusel Vistu přeinstalovávat. To u XPček je to přesně naopak :). Ty nejedou pořád. Ale i ve Vistě je bug - po delším době provozu (týden) mi buď mizí rámeček u obrázku uživatele ve startu, nebo se pro změnu ten obrázek zprůhlední :). Ale za chvíli je to zase OK. To je ale jen detail.
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od OndraSter »

Lojza píše:32 bit Professionály, tak se uvidí, co to udělá.
Na tabletu mi to taky dělá s 32b profesionálama, dokonce to začlo už po 2 měsících od nainstalování :| .
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Mastodont
Černá karta
Černá karta
Registrován: 04. bře 2008
Bydliště: Praha

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Mastodont »

Jojo, určitě to dělá poltergeist a duch z mrázovky. :lol:
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Lojza »

Těžko říct, čím to je. Myslel jsem na ovladače grafické karty, ale novější verze to nevyřešila (ATI). Kdo ví...
Mastodont
Černá karta
Černá karta
Registrován: 04. bře 2008
Bydliště: Praha

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Mastodont »

Viděl bych to na tunu balastu, super ScrewMySystem tuning utilitky, plno bloatware apod. :P
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od zombux »

Mastodont píše:Viděl bych to na tunu balastu, super ScrewMySystem tuning utilitky, plno bloatware apod. :P
viděl bych to taky tak. tím samozřejmě nevylučuju že ve Win7 jsou bugy, které budou časem opraveny.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Lojza »

Ani náhodou, já mám systém čistý.
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od OndraSter »

Nikdy jsem žádný bloatware v PC neměl, klidně vám projedu HiJackThis a další programy. ;-)

Vista mi vydržela rok a půl bez jediného problému (teda jen když jsem vyměnil CPU tak to mělo kecy ohledně DRM, stačílo smazat DRM složku v profilu). A ani žádné zpomalení.
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Shit »

Lojza píše:Co se týče Vist, nechápu, jak s tímto OS někdo může mít problémy, zrovna píšu z netbooku s Atomem 1,6 GHz, 1,5 GB RAM a Vista Bussiness SP2 a valí to parádně.
Mno - vtip roku 2010 je na světě. :lol:
Na Atomu běhají bezkonkurenčně nejlépe WXP, Win7 jsou už znatelně pomalejší a Visty....
Holt pojem "valí to parádně" je věcí názoru. Ano, spustit to na Atomu 1,6 GHz jde. ;-)
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Lojza »

Jede to překvapivě dobře. S původní 1 GB RAM to bylo dosti špatné, ale s 1,5 to jde dobře. Na moje potřeby ideální.
Enigma
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. lis 2007

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Enigma »

Oživím tento zapadlý dread a podělím se s vámi o nové informace.
Jak víme, životnost RC verze nám pomalu končí. Objevil jsem články, že pro povýšení RC na finální stačí zakoupit upgrade verzi a edici si lze zvolit jakou chci.
Více o tom se píše v těchto článcích:
Česky: http://computerworld.cz/software/konec- ... cenci-5604
Anglicky: http://www.downloadsquad.com/2009/07/11 ... grade-dis/
Co si o tom myslíte?
filo01
Nováček
Nováček
Registrován: 13. zář 2009

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od filo01 »

Ptal jsem se na to mailem podpory MS a tohle mi odpověděli:
Z edice Windows 7 RC neni mozne provest upgrade na plnou verzi WIndows 7. K pouziti upgradu musite vlastnit kvalifikovany operacni system coz je WIndows XP nebo Windows Vista.
sion89
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. lis 2009
Bydliště: Děčín

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od sion89 »

Dobry den,
chtel bych se zeptat ohledne Win7 32bit Home Premium - mam originalky v anglickem jazyce..je moznost nejak nainstalovat kompletni cestinu nebo si musim koupit ceskou verzi?

A kdyz uz bych ji kupoval, jestli mam jit rovnou do Ultimate 64bit? Mam Dell Vostro V13 s Core2Duo a 2GB RAM (mozna budu rozsirovat na 4GB).

Nespomali mi ty Ultimate system?
Case: SilentiumPC Brutus M10, černá + 3x Noctua NF-P12 PWM, monitor: 2x Dell 22" SE2216H, deska: ASUS M5A97 LE R2.0, procesor: AMD Vishera FX-8300 - 4 200Mhz, chladič: SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 (upravený), RAM: Kingston HyperX Fury 2x 8GB DDR3 1866Mhz, grafika: MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1, SSD: Patriot SPARK - 256GB, zdroj: CoolerMaster GM Series 450W, myška: Logitech G502 + podložka G440, klávesnice: Asus Cerberus, headset: Logitech G430
SilentDream
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. čer 2009

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od SilentDream »

Jazykové balíky lze stahovat prostřednictvím funkce windows update, ale pouze u verze Ultimate. V tvém případě bys musel koupit českou verzi.

Verze Ultimate ti systém určitě nezpomalí.

Jinak bych se při té příležitosti chtěl zeptat jak jsi spokojený s tím Dell Vostro 13? Poohlížím se po nějakém podobném notebooku, ale o tomhle dellu toho zetím není moc známo vzhledem k tomu, že se až tak dlouho neprodává.
CPU: Core2Duo E8400 OC @ 3,6Ghz (AC Freezer 7 PRO) RAM: 4GB 800Mhz Vitesta 4-4-4-12 VGA: Asus GTS 250 (AC Accelero Twin Turbo PRO) MB: Asus P5K HDD: Kingston SSDNow KC300 - 120GB + Seagate 1TB (Silentmaxx HD Silencer) AUDIO: ESI Juli@+proxima centauri, Casea LYRA Digital, AKG K701 + Cambridge Soudworks SW310 PSU: Seasonic X-650 LCD: BenQ BL2410PT CASE: Coolermaster Centurion 5 KEYBOARD: Logitech K120 MOUSE: Razer DeathAdder OS: Windows 7 Ultimate x64
sion89
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. lis 2009
Bydliště: Děčín

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od sion89 »

Dobre, ja jeste zkusim zavolat na mrkvosoft a uvidime.

K tomu Dell Vostro V13, vcera mi prisel, takze jeste jsem ho celej neprosel, ale zatim mam jen vyborne pocity, nejake fotky jsem nahral ZDE.
Navic tam je jeste nejakej text, maly zhodnoceni NB.
Ja bych ho doporucil vsem. Mam ho primo z USA a vysel me kompletne se vsim v te konfiguraci s 320GB HDD, 2GB RAM a Core2Duo 1,3Ghz - SU7300 na 17 500,- vcetne dopravy, cla a dane (to bylo 2800,-).
Case: SilentiumPC Brutus M10, černá + 3x Noctua NF-P12 PWM, monitor: 2x Dell 22" SE2216H, deska: ASUS M5A97 LE R2.0, procesor: AMD Vishera FX-8300 - 4 200Mhz, chladič: SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 (upravený), RAM: Kingston HyperX Fury 2x 8GB DDR3 1866Mhz, grafika: MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1, SSD: Patriot SPARK - 256GB, zdroj: CoolerMaster GM Series 450W, myška: Logitech G502 + podložka G440, klávesnice: Asus Cerberus, headset: Logitech G430
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od zombux »

s češtinou není problém, ale pokud nemáš Ultimate tak musíš reinstalovat. licenci s klíčem sis koupil, tak vezmeš české médium a nainstaluješ to s tím.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od zombux »

http://www.zive.cz/bleskovky/windows-7- ... fault.aspx

a piráti mají utrum. dočasně. někteří.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
facility
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. čer 2008

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od facility »

zombux píše:a piráti mají utrum. dočasně. někteří.
:shock: Nie si ty nahodou "Čierny kôň" takto mi pokazit cely den ...... :lol:
Dufam ze to nezrazi navstevnost fora o 50% .... :twisted: Den D je 16.02.2010 :D
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“