Disk read error occured

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Koky
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 17. kvě 2009
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Disk read error occured

Příspěvek od Koky »

Zdravím.
Mám problém. Včera jsem vyndal ze svého počítače DVD vypalovačku, protože jsem ji potřeboval jinde. Po té co jsem ji vyndal jsem zapnul počítač abych mohl normálně pracovat, všechno jelo v pořádku. Dnes jsem DVD vypalovačku vrátil do počítače a na postu se to zastavilo a nic se nedělo. Tak jsem zkus prohazovat Master a Slave (IDE mechanika a IDE disk jsou na jedné kšandě protože deska má pouze 1 IDE) a další při jedné z kombinací to napíše
A disk read error occured. Press CTRL+ALT+DELETE to RESTART
Vůbec nevím kde může být chyba. Jsou tam nainstalované Windows 7, ty jsou na jedno oddílu. Dále jeden oddíl na data a jeden oddíl ještě pro Win7 (to je ten startovací 100MB). Zkoušel jsem obnovit MBR ale nic. Tak vážně nevím kde může být chyba. Formát a reinstall beru jako poslední možnost, protože to bylo před měsícem nainstalované.

Předem díky za pomoc


EDIT: Mám tady Hirens Boot CD a v nich MiniXP a v těch normálně svůj disk vidím a můžu v něm pracovat, takže by měl být v pořádku, zkusím ho otestovat, jde jen o to že ho na začátku "nevidí" a nemůže z něj nabootovat


EDIT2: Ted jsem zjistil, že mi BIOS ukazuje velikost disku pouze 137GB, místo 200GB!
MB: Asus Strix X99 Gaming | CPU: Intel Xeon E5-1660 v3 QS @ 4 GHz | GPU: Gainward RTX 3060 Ti Ghost
RAM: Crucial Ballistix Sport LT 4× 8 GB DDR4 3200 MHz | SSD: Crucial M550, 128 GB | HDD1: WD Black, 500 GB | HDD2: WD Blue, 1 TB | HDD3: WD Red, 2 TB | HDD4: Toshiba X300, 5 TB
PSU: Tagan BZ 900 W | CASE: Corsair Obsidian 750D Airflow Edition | COOLING: NH D15
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“