Pomalý přenos dat wifi

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
spidee85
Nováček
Nováček
Registrován: 14. pro 2014

Pomalý přenos dat wifi

Příspěvek od spidee85 »

Ahoj,
potřeboval bych malou radu. Doma mám rozvedenou síť převážně po wifi přes router Tp-Link TL-WR841N k němu kabelem připojený Nas Server. Problém spočívá v přenosu dat z nas servru, který nepřesáhne 5Mb na koncových stanicích. Jedná se o NB ze síťovou kartou Qualcomm Atheros AR9485WB-EG, která má připojení 150Mbps v reálu by se tedy měla rychlost pohybovat kolem 10Mb. Zkoušel jsem i na NB s kartou Intel Centrino Advanced-N 6205 kde se rychlost pohybuje taktéž kolem 5Mb.

Předem vám děkuji za všechny rady.
Sk1X1
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. srp 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Pomalý přenos dat wifi

Příspěvek od Sk1X1 »

Koncový stanice jsou připojený přes WiFi?
Corsair 400R Carbide Series, EVGA SuperNova G2 750W, MSI Z170A KRAIT GAMING, Intel Core i7-6700K, Scythe SCMGD-1000 Mugen MAX, Sapphire Radeon RX 470 NITRO+ 8GB DDR5, CRUCIAL Ballistix Sport LT Single Ranked 2400MHz CL16 2x8GB, LG 23MP75HM, Trust GXT 280, ConnectIT CI-78
spidee85
Nováček
Nováček
Registrován: 14. pro 2014

Re: Pomalý přenos dat wifi

Příspěvek od spidee85 »

Ano koncove stanice jedou pres wi-fi.
Sk1X1
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. srp 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Pomalý přenos dat wifi

Příspěvek od Sk1X1 »

Tak jsem schválně ozkoušel přenos mezi dvouma PC (jeden na kabelu, druhý na WiFi) a rychlost přenosu kolísala mezi 5 - 6 Mb/s. Rychlost asi tedy chyba nebude (u WiFi se asi nedá jen tak počítat rychlost, protože dost padne na režii), ale je možný, že router neběží na 802.11n a přepnutím na tenhle standard by rychlost třeba zvedlo.
Corsair 400R Carbide Series, EVGA SuperNova G2 750W, MSI Z170A KRAIT GAMING, Intel Core i7-6700K, Scythe SCMGD-1000 Mugen MAX, Sapphire Radeon RX 470 NITRO+ 8GB DDR5, CRUCIAL Ballistix Sport LT Single Ranked 2400MHz CL16 2x8GB, LG 23MP75HM, Trust GXT 280, ConnectIT CI-78
spidee85
Nováček
Nováček
Registrován: 14. pro 2014

Re: Pomalý přenos dat wifi

Příspěvek od spidee85 »

Bohužel u tohoto routru není možnost natvrdo nastavit 802.11n, ale když jsem přepnul na b/g only rychlost klesla na 2Mb.
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Pomalý přenos dat wifi

Příspěvek od Holda »

kolik strojů máš na té wifi připojených?
.
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomalý přenos dat wifi

Příspěvek od SpeedyGT »

Zkus nechat ten b/g/n režim, dát napevno nějaký kanál a šířku pásma dát na 20Mhz.
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX 7900GRE OC / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
spidee85
Nováček
Nováček
Registrován: 14. pro 2014

Re: Pomalý přenos dat wifi

Příspěvek od spidee85 »

Připojené mám 4 mobily a 2 notebooky. Zkoušel jsem mít připojenej jen nb a výsledek stejný. Kanál mám vybraný napevno a šírku pásma jsem zkoušel ve všech režimech. Vždy se rychlost liší v řádu Kbyte.

Mělo by smysl koupit jiný router. Výkonější, dražší?
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Pomalý přenos dat wifi

Příspěvek od Holda »

Podle mě moc ne, jak vypadá zarušení v bytě?
.
spidee85
Nováček
Nováček
Registrován: 14. pro 2014

Re: Pomalý přenos dat wifi

Příspěvek od spidee85 »

Zarušení v bytě je astronomické. Kolem mě je minimálně dalších 10 wi-fi s poměrně silnym signálem. Nakonec mi to nedalo a skočil jsem do obchodu pro výkonější router TP-Link Archer C20i, který dosahuje ještě horších výsledků než TL-WR841N. Kde rychlost přenosu z Nasu do pc skákala mezi 0 - 4Mb.
Mám takový pocit, že vina bude částečně na straně Nasu, protože když jsem připojil do routeru archer c20i 32gb flash. Rychlost se pohybovala kolem 9Mb což už by odpovídalo připojení 150Mbit.

Na druhou stranu nechápu proč by Nas server neměl být kompatibilní z routrem.
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Pomalý přenos dat wifi

Příspěvek od Holda »

Potom si s timhle vedomim mohl koupit tovnou neco ma 5GHz
.
spidee85
Nováček
Nováček
Registrován: 14. pro 2014

Re: Pomalý přenos dat wifi

Příspěvek od spidee85 »

Jenze to by znamenalo, ze budu muset koupit 5Ghz sitovku do NB a to jsou dalsi penize navic a ne male.
edimer
Nováček
Nováček
Registrován: 16. dub 2015

Re: Pomalý přenos dat wifi

Příspěvek od edimer »

Ahoj, přesně tohle jsem taky u routeru řešil díky za info.A ještě mě zajímalo jak rychle router dokáže přenášet v domácích podmínkách internet. A našel něco zajímavého. viz:

https://youtu.be/WfUJqm4PycE
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“