6800GS nema vykon jaky by mela mit

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

6800GS nema vykon jaky by mela mit

Příspěvek od Lajk »

cus expertos.

Koupil jsem si Leadtek Winfast 6800GS ale jak jsem tak zkoumal tak v BF2 mi to tech 50FPS teda neda, vetsinou to jede tak na 30 a to nemam zaply FSAA. Podle benchmarku na pct by vsak mela jet na 50FPS. Navic mi to dnes trosku zmenilo grifiku z krasne travy na krychle :)

Testy 3D marku jsem jeste nezkousel, kartu jsem netaktoval. Je to na reklamaci??

ma sestava:
AMD64 3200+ winchester, 1024mb DDR micron, MSI K8N neo4 nF4, 550W eurocase PFC,maxtor diamond 10 160gb P-ATA
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Zkoušel jsi jiný ovladače ? V ostatních hrách je výkon taky sníženej ? Co výsledky v 3D Marcích ?

EDIT : Zkus ty Marky a jiny drivery
Goldnoob team proud member!
MiKe[sk]
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2005
Bydliště: Bratislava, SR

Příspěvek od MiKe[sk] »

Mas nainstalovane ovladace na MB?

Ale zda sa mi, ze je to mozno preto, ze mas "len" 1GB RAM. V testoch na PCT mali 2GB. Ja mam podobny problem s 6600GT. Mam len 512MB a mam len 30FPS, pricom pri 2GB RAM moja karta dava 66FPS. Samozrejme ja mam aj slaby procak. Samozrejme moze to byt aj ovladacmi na GK.
CPU: Intel P4 2,6@3,0GHz Northwood Socket 478 Vcore-1,585V; MB: MSI 865PE Neo2-LS; RAM: 2×Apacer 256MB PC3200 CL2.5 + 2×Apacer 512MB PC3200 CL2.5; GPU: Leadtek A6600GT 128MB TDH 550/1150 MHz; TV Tuner: Leadtek WinFast PVR2000; HDD: 2x Hitachi Deskstar 120GB 7200rpm ATA; DVD: Sony DVD-ROM DDU1621;DVDRW: LG SuperMulti GSA-M4163B; Case: MIDI ATX MJC FF11 (Uplny Shit) + 2×TT Smart Fan II A2178; PSU: Fortron 400W PFC ATX-400PNF; Repro: CreativeLabs Inspire T2900; Monitor: Philips Brilliance 109P4; OS:Windows XP Profesional SP2; Net: Orange FiberNet Klasik 30/2 mbit/s
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

ovladace jsem zkousel, ale na nvidie to slo jeste hur tak tam mam ovladace od leatek (novy samozhrejme). Ovladace mam i k MB nainstalovane. Třeba na GTASA v 1280x1024 bez FSAA tak kolem 20 FPS, no ono to nekdy jede na 50 ale strasne to kolisa. Kdyz treba jedu rychlej tak to jede na 20 a min. Proste des a hruza. Po ruce mam jen 3D mark 2001 tak ho zkusim.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Lajk píše:Po ruce mam jen 3D mark 2001 tak ho zkusim.
Mark01 není zrovna nejvhodnější ... stáhni si z netu 03 nebo 05.

http://www.futuremark.com/download/?3dmark05.shtml

http://www.futuremark.com/download/?3dmark03.shtml
Naposledy upravil(a) Thellwin dne ned 8. led 2006, 13:29, celkem upraveno 1 x.
Goldnoob team proud member!
Agaga
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. říj 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Agaga »

Intel Core 2 Quad Q9300, ASUS P5Q PRO, Kingston 2x2GB DDR2, EVGA Geforce GTX260 896MB, HDD Samsung 1TB
Othrondir
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. srp 2005
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Othrondir »

no ale samozrejme takisto ako zalezi na verzii ovladacov a pod.. za lezi aj na tom kolko procesov ti bezi vo Win a pod... lebo vecsinou sa tie hry testuju bud na novych Win alebo tak ze vsetko zbytocne je off... takze aj to...
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

disk mam dobre udrzovany, jedine co my bezi je xfire a ICQ + nejaký prkotiny. To ovsem neni podstatne, ta karta ma vyssi vykon nez ma predchozi ale neni to zas tak patrne jako by to melo byt (mel jsem 9600Pro).

Jinak jsem stahl 3D mark 2005 nevim kolik je tak na moj kartu dost nebo malo bodu ale vyslo mi 3941 bodu takze asi nic moc jelikoz to jelo i na 1 FPS.

Ty druhe ovladace zkusim taky, uz je mam instnute jen to restartnu.
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

jeste k tem ovladacum, vubec nefunguji.

1. nejde vyssi rozliseni monitoru nez 800x600 coz je blbost
2. funguji pouze 4 bitove barvy
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

To skore je nížší, než by mělo bejt - s tvojí sestavou by jsi se měl blížit k 5000 bodů.

Máš do tý karty zapojený přídavný napájení ? Nepadají ti takty ? (zkontroluj třeba v RivaTuneru)
Goldnoob team proud member!
Mirkana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. lis 2004
Bydliště: Kratonohy

Příspěvek od Mirkana »

opravdu zkus ty ovladače co ti radí ,Agaga" mám je a jsem moc spokojenej mám v 03a 05 i ve hrách lepší vykon tak o 2-5%
MB: GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2,CPU: Ryzen 7 5700x, GPU: Palit RTX 4070ti 12GB, Ram: Corsair 32GB KIT DDR4 3600MHz CL 18 RGB, SSD:Kingston NV2 500GB, SSD 2TB,HDD 4TB, SSD 500G Zdroj: Corsair 850W
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Ještě jedna poznámka ... jak píšeš, tak jsi před tím měl R9600 ... vyházel jsi pořádně všechny ovladače atd. po tý starý kartě ? Při přechodu z Ati na NV to může zlobit (a je to na reinstal systému).

Nejdřív vyzkoušej všechno to co už tady bylo řečeno, ale když by nic z toho nepomohlo, tak bych ty wokna asi zkusil reinstalnout.

EDIT : překlep
Goldnoob team proud member!
Othrondir
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. srp 2005
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Othrondir »

Lajk píše:jeste k tem ovladacum, vubec nefunguji.

1. nejde vyssi rozliseni monitoru nez 800x600 coz je blbost
2. funguji pouze 4 bitove barvy
hmm toto som zazil s ovladacmi ked som instalil pred rokom alebo kedy nove drivery na WinXP. presne co pises ty... vyriesil som to tak ze cez nudzovy rezim som pomocou roznych utilit vycistil system od zbytocnych suborov (nahodou nejake zbytky po driveroch) a samozrejme registry.... potom to uz myslim fungovalo bez problemov
Mirkana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. lis 2004
Bydliště: Kratonohy

Příspěvek od Mirkana »

určitě při přechodu z ATI na Nvidii reinstal oken to určitě chce
MB: GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2,CPU: Ryzen 7 5700x, GPU: Palit RTX 4070ti 12GB, Ram: Corsair 32GB KIT DDR4 3600MHz CL 18 RGB, SSD:Kingston NV2 500GB, SSD 2TB,HDD 4TB, SSD 500G Zdroj: Corsair 850W
Othrondir
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. srp 2005
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Othrondir »

no ak si tie ovladace vyhadze tak by to malo ist... ja som na registry pouzil RegistryCleaner... dost stara verzia este z doby ked neboli XPcka... ale na mojich XP sp2 slape v pohode... aj maze veci v pohode. aspon myslim :lol:

no alebo skus normalne cez regedit... daj si vyhladat ATi a maz co ti najde.. ale bacha radsej si citaj s cim to suvisi... a ked nebudes vedet aj tak to zmaz :-D ja to tak robim a no problemo...
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

tak panove jsem ty ovladace rozchodil ale vysledek to ma opacny. Uz mam jen 3828 bodu. Pridavne napajeni mam zapojeno. Tak nevim no, reinstall oken se mi moc nechce ale asi my nic jineho nezbyde.

Pokud neni potreba format a staci jen reinstal tak to udelam ihned
AlesShi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. srp 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlesShi »

zkontroluj si nastaveni grafarny ve woknech, jestli nemas furt zaply vyhlazovani
Jan Machalík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. led 2004
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Jan Machalík »

Lajk píše:tak panove jsem ty ovladace rozchodil ale vysledek to ma opacny. Uz mam jen 3828 bodu. Pridavne napajeni mam zapojeno. Tak nevim no, reinstall oken se mi moc nechce ale asi my nic jineho nezbyde.

Pokud neni potreba format a staci jen reinstal tak to udelam ihned
To ze se ti nechce, pokud nepreinstalujes wokna tak se budes nerovovat dal, pise se to tu furt dokola, po vymene z ATI na Nvidii a opacne by se mel reinstalovat system, nebo alespon pouzit driver cleaner a smazat puvodni ovladace :wink:
SilentiumPC Regnum RG6V ARGB | Asus TUF Gaming B550M-Plus | AMD Ryzen 5 3600X | 16GB DDR4 Patriot Blackout 3600MHz CL17@3733MHz CL16 | ASRock Radeon RX 5600 XT D2 | Samsung 980 Pro Nvme 512GB | Crucial MX500 1TB SATA | Toshiba 3TB | Corsair TX750 | ARCTIC Liquid Freezer II 360 |
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Příspěvek od Meridius »

Buď to vyčisti od všeho marastu z původní ATIny a nebo totální reinstall oken...přeinstalování staré instalace toho moc nevyřeší. Taky záleží, jakým stylem jsi tu grafiku instaloval. Pokud stylem, že jsi vyndal ATI a ani jsi ji neodinstaloval ze systému a rovnou jsi tam hodil nvidii, tak je celkem ten bordel očekávaný.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

nene. odinstaloval jsem tehdy vse od ati. Ted jsem smazal system a nainstaloval jej z5. Tudiž vsechny registry jsou fuc. No ale moc jsem tim neziskal. 3963 bodu v 3Dmaku je asi dost malo kdyz mam mit 5000. Uz nevim co dal, ovladace mam vsechny nove. K tomu vyhlazovani, nastavil jsem rizeno aplikaci, ale kdyz jsem to testoval poprve tak bylo nastaveno vypnuto.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“