Jak vypálit DVD video z AVI

Nero, Clone CD a další programy k vypalování a diagnostice.
CROSS
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2004
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Jak vypálit DVD video z AVI

Příspěvek od CROSS »

AVI soubor o velikosti 2,25GB je při vložení na DVD v kompilaci Nera (6.3.1.11. i 6.3.1.17.) téměř 2x větší. Menší soubory jsou větší ne zrovna 2x, ale třeba 1,5x. Jedná se o formát videoDVD. DataDVD se chová normálně.
Naposledy upravil(a) CROSS dne pát 13. srp 2004, 16:14, celkem upraveno 1 x.
Konfiguraci sem nikdy psát nebudu, protože může být každému ukradená! CROSS(cze)
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

1/ co lehky overburn? UDF raci nepouzivej, zo sux...
4/prehravace DVD a "asi" neco na tvorbu DVD
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

3) DL (dvojvrství) :D
2) Nero má určité problémy z DL http://www.cdr.cz/a/11224 , třeba je to tím.
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Re: Není 4,7GB jako 4,7GB! Někdy 4,5GB=9GB

Příspěvek od Bathory »

CROSS píše:1/ Přečte stolní přehrávač Sencor (za cca 3500Kč v akci, manuál s typem zrovna nemám po ruce, ale to je snad stejně jedno, píšou tam, že podporuje věčinu formátů, JPG už jsem na tom pouštěl) datový DVD disk? Mám totiž asi 4,5GB videa a na VideoDVD se to nevejde a na datovej disk (UDF formát) to píše, že to budou číst jen Wokna. To mi nahrává na moji druhou podstatnější otázku...
Přijde na formát, ve kterým to video máš a musí ho umět též ten přehrávač, na to se budeš muset podívat do manuálu. A když se ti nevejde na médium a nepomůže ani overburn, tak ho budeš muset buď sestříhat nebo znovu převést, za použití větší komprese.
CROSS píše:2/ Proč když chci dát soubor o velikosti 2,25GB na DVD+R 4,7GB, Nero mi napíše, že to, co chci umístit na DVDčko, má asi 5,1GB a tudíš se to tam nevejde. Nejvíc úsměvné jsou dva tyto soubory (tedy 4,5GB), které mají pak okolo 9GB! Je možné to nějakým způsobem vměstnat do těch 4,55GB nebo si VideoDVD klade takový nároky, že s tím nejde nic udělat? Všechno to vytváření menu, kapitol a podobný hračičky je věc sice hezká, ale s kapacitou 4,7GB si teď připadám, jako kdybych chtěl narvat 3MB MP3 na disketu (1,44MB). :-(
Žádný menu, kapitoly a pod. ti nevezmou tolik místa, jak uvádíš. Projel jsem pár svých DVD a většinou to je 4-5GB videa proti 100-150MB ostatních věcí a to jsou profi dělaný menu, takže v tvým případě se nemůže jednat o víc než pár desítek MB. Zrada bude asi jinde.

CROSS píše:3/ Pak by mě zajímalo, co je to za médium, to DVD+R9 nebo jak je to tam napsáno, už sám nevím. Někde už sem o tom četl zmínku, ale fakt netuším!
DL (dvojvrstvý)

CROSS píše:4/ Výrobce mi dal k jednomu DVD+R a jednomu DVD+RW přidal zmiňovaného Nera, PowerDVD 5 a MyDVD (Installer disc) od fy Sonic. Nevíte, k čemu ty 2 programy jsou? [Je pro mě snazší se vás zeptat, než to plácnout na disk a zkoušet, co to umí. Na to čas nemám.]
Jasně, proč to zkoušet, je snažší se zeptat. :-(

CROSS píše:Obávám se, že ani DL (i kdybych měl ta média) by bylo málo!
BTW: Ačkoliv mám toho LiteOna den a ještě jsem ho nerozparádil, musím říct, že jsem na něm ocenil rychlost, jakou se otvírá. Mám Toshibu CDromku (48x) a to je proti tomu pomalá, i když je sama o sobě slušně rychlá. Pak mám ještě výpalku Plextora (48x), kterej sice přečtě všechno, ale proti LiteOn i tý starý Toshibě je to fakt děs. No a LiteOn se otvírá skoro ještě dřív než zadám příkaz Open a hlučnost je prakticky stejná. :-) Přístupovky už je ale jiná kapitola. Výrobce vtipně na krabičce zmiňuje jen tu minimální tedy 120ms a uvádí jen jeden údaj, tzn. asi pro CD i DVD. Průměr mají obě 160ms, jak všichni víte, což je v porovnání s konkurencí (100ms a 130ms kupř.) nic moc.
Hlavně ty dvířka, :-), "se otvírá skoro ještě dřív než zadám příkaz Open". Fakt dobrý. :-)

CROSS píše:Omlouvám se, za to trapný povídání, nechal jsem se nějak unést, ještě jsem z LiteOna celej vyplácenej, šak ono to přejde!
Šak ono to přejde. :-)
Bathory
CROSS
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2004
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CROSS »

Hoši díky za info, ale můj hlavní problém zůstává.

Bathory: Když se něco někam nevejde, zkomprimuj to, cool! Jenže to už bohužel udělat nemůžu. Lépe řečeno nechci. Ztratil bych tím kvalitu.

Pokud jde o ta menu apod., zmínil jsem to jen tak naokraj, tuším, že zabírají jen minimum místa. Prostě se mi jen líbí možnost jejich tvorby. Byť pochopitelně amatérské.

Overburn taky není problém, u CD jsem to dělal často, ale overburn skoro 5GB, to už je asi trochu přespříliš! :-D :x
Konfiguraci sem nikdy psát nebudu, protože může být každému ukradená! CROSS(cze)
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Není 4,7GB jako 4,7GB! Někdy 4,5GB=9GB

Příspěvek od ka-spel »

CROSS píše:4/ Výrobce mi dal k jednomu DVD+R a jednomu DVD+RW přidal zmiňovaného Nera, PowerDVD 5 a MyDVD (Installer disc) od fy Sonic. Nevíte, k čemu ty 2 programy jsou? [Je pro mě snazší se vás zeptat, než to plácnout na disk a zkoušet, co to umí. Na to čas nemám.]
PowerDVD5 (měl jsem ho k bordu) - velice dobrý přehrávač DVD, doporučuji.
MyDVD (byl k 812S) - základní paličský program, nic moc. Pokud máš Nero, tak se neobtěžuj to intalovat.
CROSS
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2004
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Není 4,7GB jako 4,7GB! Někdy 4,5GB=9GB

Příspěvek od CROSS »

Díky za supr info!
Konfiguraci sem nikdy psát nebudu, protože může být každému ukradená! CROSS(cze)
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

CROSS píše:Bathory: Když se něco někam nevejde, zkomprimuj to, cool! Jenže to už bohužel udělat nemůžu. Lépe řečeno nechci. Ztratil bych tím kvalitu.
Píšeš, že máš 4,5GB videa. Na 4,7GB DVD se ti vejde okolo 4,38GB! Takže pokud ho zkomprimuješ řekněme na 4,2GB, tak se ti tam vejdou i menu a rozdíl v kvalitě nepoznáš ani náhodou.
CROSS píše:Overburn taky není problém, u CD jsem to dělal často, ale overburn skoro 5GB, to už je asi trochu přespříliš! :-D :x
Uznej, že to asi bude nějakej nesmysl, aby se velikost datovýho souboru zdvojnásobila. Někde bude chyba. :x
Bathory
CROSS
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2004
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CROSS »

Zdvojnásobuje se mi velikost nikoli u datovýho disku, nýbrž u video disku.

Asi to budu muset zkusit hodit na datovej disk a v kleče přemluvit stolní DVD, aby spolupracoval.

Už jsem do něj naházel CDs s mnoha videy a asi 98% nepřečetl. Filmy na CD 100% nečte. Přečetl jen pár malinkatejch videí (mpeg, avi), ale netuším, jakým kodekem byly vytvořeny.

Bathory, problém je v tom, že komprimovat skutečně nechci. A když říkám, že nechci, tak mi budeš muset věřit. (I když nezlobím se! Easy, relax.) Jde totiž o to, že ty videa měly po nahrání video kartou (TV Tuner LeadTek WinFast TV 2000XP Expert) z TV vysílání okolo 5,6GB a já každý jedno takový video smrsknul do 2,25GB a veř mi, dál už se mi jít nechce. Kvalita je totiž už na hraně. Když to pustím do TV, kvalita je pořád parádní a bez ztráty kytičky, na PC už ale koprese trochu poznat je.

? Tak mě napadá není nějaký lepší řešení, jak nahrávat z TV aby video zabíralo méně? To, o čem mluvím má 2 hodiny záznamu.
Video kvalitu mám na 666, data rate na 6000 Kb/s.
---500 a 4000 by možná šlo - to bych mohl zkusit.
---333 a 3000 už je ale haluz.


Omlouvám se za offtopic.
Konfiguraci sem nikdy psát nebudu, protože může být každému ukradená! CROSS(cze)
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

CROSS píše:Zdvojnásobuje se mi velikost nikoli u datovýho disku, nýbrž u video disku.
S video diskama zkušenosti nemám, ale i tady bude ten dvojnásobek blbost. Dokážu si představit, že to NERO převede na nějakej formát xxx, kterej podporuje, ale 2x tolik, to je proti zdravýmu rozumu.
CROSS píše:Už jsem do něj naházel CDs s mnoha videy a asi 98% nepřečetl. Filmy na CD 100% nečte. Přečetl jen pár malinkatejch videí (mpeg, avi), ale netuším, jakým kodekem byly vytvořeny.
Tohle ti zjistí třeba GSpot. :)
CROSS píše:Bathory, problém je v tom, že komprimovat skutečně nechci. A když říkám, že nechci, tak mi budeš muset věřit. (I když nezlobím se! Easy, relax.) Jde totiž o to, že ty videa měly po nahrání video kartou (TV Tuner LeadTek WinFast TV 2000XP Expert) z TV vysílání okolo 5,6GB a já každý jedno takový video smrsknul do 2,25GB a veř mi, dál už se mi jít nechce. Kvalita je totiž už na hraně. Když to pustím do TV, kvalita je pořád parádní a bez ztráty kytičky, na PC už ale koprese trochu poznat je.
Já ti to věřím, nevěděl jsem, že už to máš upravený, považoval jsem to za původní video. 8-)
Bathory
CROSS
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2004
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CROSS »

Dvojnásobek to při videoDVD skutečně je! +/-9GB. Pokud nevěříš, vytípnu ti to a uvidíš.

GSpot znám a mám ho. Jenže při tom množství CDs, no, zejtra bych mohl obětovat 1 den!

V poho, já to tam nenapsal srozumitelně (vhodně).
Konfiguraci sem nikdy psát nebudu, protože může být každému ukradená! CROSS(cze)
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

CROSS píše:Dvojnásobek to při videoDVD skutečně je! +/-9GB. Pokud nevěříš, vytípnu ti to a uvidíš.
Věřím, ale stejně ho sem dej, kouknem na to, je to zajímavý.
Zkusils jinej vypalovací software, jestli to tam dělá taky?
Bathory
CROSS
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2004
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CROSS »

Ne nezkoušel jsem jinej soft, ještě nevažah nic. Proto tady sbírám info, až se něco dozvím, nebo naopak pokud se nic nedozvím, vlítnu na to. Ten datovej DVD stejně vyzkouším, jinak to totiž nezjistím.


http://crosspetr.wz.cz/1.jpg
http://crosspetr.wz.cz/2.jpg
Konfiguraci sem nikdy psát nebudu, protože může být každému ukradená! CROSS(cze)
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

Hm, zajímavý. Zkus Nero přeinstalovat a nebo ještě lepší, vyzkoušej jinej software. Možná by tě mohlo zajímat i tohle, protože videodvd jde vytvořit i jinak, než přes program: http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=14854
Naposledy upravil(a) Bathory dne sob 5. úno 2005, 16:44, celkem upraveno 1 x.
Bathory
CROSS
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2004
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CROSS »

Tuhle diskusi už jsem taky prošel. Audio_ts a video_ts adresáře jsem našel, ale vložit do nich lze jen *.bup, *.vob a *.ifo. (To je jedna z možností, které je možno přidat, druhá možnost je Všechny soubory (*.*) jenže když vyberu tuhle, najdu video soubor a dám vložit (přidat), objeví se dialog. hláška: Nebyly nalezeny žádné kompatibilní soubory.

BTW. datovej disk mi to overburnem nevezme, protože toho tam dávám prostě moc (4491,9MB)

Ten reinstal Nero udělám, ale pochybuju o výsledku. Zkusil jsem tam dát menší video (klasickou 700MB) - tipni, kolik mi to tam napsalo - 2,4GB.
Konfiguraci sem nikdy psát nebudu, protože může být každému ukradená! CROSS(cze)
Wiruz
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Wiruz »

tak co jeste porad nic, to je fakt nejaky divny , nebo uz jsi na to prisel ??
CPU: Intel Core i5 12600K @ -0,05mV COOLER: Deepcool AK400 MB: Gigabyte B660M Gamming X DDR4 RAM: Kingston 2x 16GB DDR4 3600 CL18 VGA Gigabyte Aorus RTX 3070 8GB @ 1800MHz/0,825V > 170W SSD / HDD: 1TB KC3000 NVME / Seagate BarraCuda 3TB CASE: Fractal Design Define Mini C PSU: Corsair RM550x 550W LCD: 27" Samsung ViewFinity S60UA IPS 2560x1440 @75Hz REPRO: Logitech Z3 2.1 MOUSE: CM MM720 KEYBOARD: MS Sidewinder X4 OS: Win 11 Pro 64
Obrázek
Obrázek
CROSS
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2004
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CROSS »

Dělám co můžu, bohužel občas si jeden SW nerozumí s druhým, takže je to trochu z bláta do louže.

Zjistil jsem, že když k Neru nainstaluju ten Vision Express, nějak se to neshodne a na DVD vkládané soubory jsou z nepochopitelných důvodů 2x větší. Když odistnu ten Vision a nechám samotný Nero, chce to jen soubory vob, bup nebo ifo, což je pešek. Zjistil jsem, že video, které chci na DVD vložit, můžu přejmenovat s jednou ze zmíněných koncovek na video_ts.ifo a pak to jde na DVD vložit, jenže pešek je v tom, že se ten soubor nebude jmenovat původním názvem, ale právě tím video_ts.ifo.


Neporadíte mi někdo jedinej SW, kterej by uměl všechno (jen vypálit vytvořené DVD) a dal se někde snadno stáhnout? Začínám u hledání řešení tohodle propletence stárnout a šedivět.
Konfiguraci sem nikdy psát nebudu, protože může být každému ukradená! CROSS(cze)
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

CROSS píše:Dělám co můžu, bohužel občas si jeden SW nerozumí s druhým, takže je to trochu z bláta do louže.
Tak všechny ostatní softwary odinstaluj, to jen dost, že si taky napsal, že tam máš kromě NERA ještě neco jinýho. Je nesmysl, aby se velikost souborů násobila, takže všechno zruš, NERO znovu nainstaluj a zkus to znova. Evidentně děláš někde chybu, ale z těch informací které nám poskytuješ, se to nedá zjistit.

Kdyžtak napiš přesně krok za krokem, co děláš a co z toho vyjde.

//Edit: A co ten NERO express? Stáhni si kompletní a poslední verzi NERA a na ten express se vykašli.
Bathory
CROSS
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2004
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CROSS »

Poslední verze Nera je 6.3.1.17? Lépe řečeno Nero Burning ROM 6?
Konfiguraci sem nikdy psát nebudu, protože může být každému ukradená! CROSS(cze)
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

Teď jsem si ještě vzpoměl, že některý verze (trial) NERA byli bez videokodérů, jinými slovy ti neumožnily vytvořit video disk, protože NERO ty soubory sám upravuje. To se ale asi netýká MPEG, už si to moc nepamatuju.
Copak tady nikdo nikdy nedělal video v NERU? Ozvěte se lidi!!! 8-)

Možná bys taky mohl upravit nadpis do něčeho srozumitelnýho, třeba jak vypálit videodisk v NERU, nebo něco podobnýho. :)
Bathory
Odpovědět

Zpět na „Vypalovací software“