Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od axloth »

No neni pak nejjednodussi koupit upgrade verzi jen kvuli seriaku a ten pak pouzit u media normalni retail verze?
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Václav Sedlář »

Dobrý den, při pokusech jsem si rozdrbal instalačku media playeru a teď mi nefunguje ani jeho opětovná instalace přes nabídku přidat funkce systému...

Nevíte, jak mám media player obnovit?
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od karf »

já jsem včera nainstaloval nějakou poslední build x64 verzi sedmiček a docela dobrý. rychlost tak asi jako xp, paměť je teda zasekaná dost ale je to celkem svižný.
co bych ocenil (nebo jsem přehlédnul?) je nastavení zpožděný náhledů na hlavním panelu. není někde nastavení za jak dlouho (v ms třeba) se to má všechno objevit?
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Baneshee »

Netusite nekdo, jestli se ve W7 da dostat panel nastroju (treba Quick launch) nejak mimo hlavni panel? V XP mam hlavni panel normalne dole a Quick launch vysouvaci na prave strane obrazovky, protoze by mi jinak zabral pulku hlavniho panelu. Ve W7 se s nim ale da hybat jen po hlavnim panelu a nejde "utrhnout" a dat ho jinam
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od NEONET »

jelikoz se punkbuster nema k reseni kompatibility pro W7 tak jsem resil hrani online her nasledovne:

u me (cod4) jsem nastavil slozce hry a slozce pb a plaer a jeste suborum .dat pristup zapisu i cteni pro uzivatele everyone

Dale souboru exe (spusteni hry) a C:/Windows/Syswow64 souborum pb...A i B .exe rezim spousteni kompatibility u vsech uzivatelu na Vista SP2 s moznosti spusteni jako spravce a vse funguje
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
Dejv Rok 99FPS
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. led 2007
Bydliště: Frýdek Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Dejv Rok 99FPS »

No musím sedmičce pochválit Windows media center a jeho práci při s TV Tunerem Asus My cinema Hybrid
Když nastavim nahravani nějakeho pořadu tak mužu pote program vypnou a nahravani samo začne. pote když se už pořad nahráva mužu vstoupit do nahráváni a sledovat nahravany pořad od začátku nebo od kterehokoliv místa ktere již je nahrané.
CPU Q6600@3,4GHz, GPU HD3870 512MB GPU775MHz@885 VRAM 2250MHz@2530 ASUS P5E x38, RAM Corsair 4x2GB 800MHz cl 4, HDD 250GB Seagate, 640GB Samsung F1 1TB Samsung F3, Zdroj Forton 500W, Monitor Samsung LCD 2243NW 1680*1050
OS: 7 64bit Net. - Down 25Mbit Upl 5Mbit 802.cz
jajapv
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. led 2004
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od jajapv »

Tak se musím podělit o pár zkušeností.Koupil jsem Vista Businnes 64bit s upgradem na W7 Proffesional.Visty jsem ani neinstaloval a dal jsem tam rovnou od kolegy pujcene origo W7,nainstaloval jsem patřičnou verzi,zažádal na MS o upgrade vyplnil nalezite informace s kartičky na upgrade a čekal na balíček.Byl jsem upozorněn,že vyřizování upgradu začne nejdříve 29.10.2009.No a balíček jsem měl včera v 11h doma.Aktivoval jsem dle přiloženého čísla a hotovo.Vše OK.

PS:Teď pár postřehů co mi nejde ma mysl:
1.Nikde po mě nechtěli SN těch VIST,takže jedině že by byli provázány s tím kupónem,sice hned na stránkách podle kupónového čísla poznali jakou verzi Vist mám a jakou W7 dostanu,ale nechce se mi věřit,že i někdo měl čas opisovat SN Vist a toho kupónu a spárovat je mezi sebou.
2.štítek na ten upgrade není nalepovací,je nalepeny natvrdo na te krabičce,s tím chápu,že si musim na Case ponechat ten Visťácký a medium z krabičkou dobře schovat.
3.zásilka je z Francie,doručovala ji něměcká přepravní služba a do schránky ji dali tak,že kdyby nešla manželka zrovna z práce,tak by tam byla cca 10min a hotovo,z poloviny trčela ven.Čekal jsem že to bude do vlastních rukou,tak jak vždycky posílá Microsoft ty klučiny v té uniformě tuším MSDN nebo nějak tak.

Jinak tedy naprostá spokojenost a nemám k tomu co dodat.Jedině snad to,že je škoda,že u nás v čr nevypustili ten family pack,spousta lidí by jsi to koupila a MS by měl o pár pc nelegálních zase míň.

Nakonec tedy otázka-ky,pokud mi doveze kolega ten family pack z USA,je možné jej v čr používat?
Jak je řešena aktivace těch licencí?Jedno SN,více SN?Lze použít instalační cd v cz?

Předem díky.Jarek
AMD X2 6000,Asus M2N-E,DDR Adata Extreme 2x2GB 800MHz 4-4-4-12,ATI SAPHIRE 4850 512MB,Hitachi SATA II 250Gb,WD SAII 640Gb,Asus 2014BLT,Optiarc 7173S,Win 7 Professionall 64bit,Canon MP610,Logitech set MX4200laser,CANON EOS 400D
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od axloth »

Ten balicek co ti dosel byl jakoze standartni upgrade verze co se da koupit?
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od CyberDeath »

jajapv kdyz si koupis falimy pack ... s Win 7 HP ENG a misto ENG medii pouzijes CZ media tak to bude fungovat normalne jen nevim nevim jestli u family packu nebude proti tomuhle nejak osetrena licence to by to pak nebylo zrovna legalni.
Tiger Lake ES 0000 8c/16t 4.5Ghz , Erying H570, 32GB DDR4 3200 ,Asus A21 , SST-ET700-MG , 2x512 GB NVME Micron 2450 ,
1TB SSD China 2,5", Asus RTX 3070 Dual OC 8GB + EKWB 310W ,All Water Cooled - GPU, CPU, 2x360 rad, ARCTIC P12 PWM
jajapv
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. led 2004
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od jajapv »

axloth píše:Ten balicek co ti dosel byl jakoze standartni upgrade verze co se da koupit?
Takže menší změna,ten štítek z té krabičky jde sundat a je určen na nalepení na case akorát drží jako blázen.A jinak je na něm uvedeno Win Vista Bus to Win 7 Pro UPG Media OEM Software.A na mediu je napsáno "Pro program Upgrade na sytém Windows 7" "Není určeno pro maloobchodní prodej"
AMD X2 6000,Asus M2N-E,DDR Adata Extreme 2x2GB 800MHz 4-4-4-12,ATI SAPHIRE 4850 512MB,Hitachi SATA II 250Gb,WD SAII 640Gb,Asus 2014BLT,Optiarc 7173S,Win 7 Professionall 64bit,Canon MP610,Logitech set MX4200laser,CANON EOS 400D
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od OndraSter »

jajapv píše:
axloth píše:Ten balicek co ti dosel byl jakoze standartni upgrade verze co se da koupit?
Takže menší změna,ten štítek z té krabičky jde sundat a je určen na nalepení na case akorát drží jako blázen.A jinak je na něm uvedeno Win Vista Bus to Win 7 Pro UPG Media OEM Software.A na mediu je napsáno "Pro program Upgrade na sytém Windows 7" "Není určeno pro maloobchodní prodej"
Jop, přesně tak, já ten štítek málem roztrhnul na tři části při pokusu o slepení.

Taky mi to přišlo 4. den od zadání na windows7upgradeoption.com (jednalo se o WV Business x64 => W7 Profi x64).

Upgrade trval cca hodinu (systém byl týden starý), vše funguje bez jediného problému, uživatele a dokonce i tapeta zůstala ona nastavená. Výborně MS! :)
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
jajapv
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. led 2004
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od jajapv »

Já to tedy raději řešil formou čísté instalace.Měl jsem strach po zkušenostech lidí s upgradem přes Visty že to bude trvat i více než 5h.
AMD X2 6000,Asus M2N-E,DDR Adata Extreme 2x2GB 800MHz 4-4-4-12,ATI SAPHIRE 4850 512MB,Hitachi SATA II 250Gb,WD SAII 640Gb,Asus 2014BLT,Optiarc 7173S,Win 7 Professionall 64bit,Canon MP610,Logitech set MX4200laser,CANON EOS 400D
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od axloth »

A jde to nainstalovat tak, ze pouzijes standartni retail dvd a k tomu seriak z UPG licence?
jajapv
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. led 2004
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od jajapv »

Jasně přesně takhle jsme to udělal.
AMD X2 6000,Asus M2N-E,DDR Adata Extreme 2x2GB 800MHz 4-4-4-12,ATI SAPHIRE 4850 512MB,Hitachi SATA II 250Gb,WD SAII 640Gb,Asus 2014BLT,Optiarc 7173S,Win 7 Professionall 64bit,Canon MP610,Logitech set MX4200laser,CANON EOS 400D
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od axloth »

jajapv píše:Jasně přesně takhle jsme to udělal.
Tak jakej je pak duvod kupovat full krabici, kdyz staci jen upg? :?
jajapv
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. led 2004
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od jajapv »

Protoze upgrade OEM v podstate vychazi uplne stejne jako full WIN7 OEM.Ja to vyřešil tak že jsem si misto WIn 7 OEM koupil Visty s upgradem na WIN7 a vlastne i downgradem na XP.
AMD X2 6000,Asus M2N-E,DDR Adata Extreme 2x2GB 800MHz 4-4-4-12,ATI SAPHIRE 4850 512MB,Hitachi SATA II 250Gb,WD SAII 640Gb,Asus 2014BLT,Optiarc 7173S,Win 7 Professionall 64bit,Canon MP610,Logitech set MX4200laser,CANON EOS 400D
arach
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2005
Bydliště: Hradec Králové

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od arach »

mam takovej blbej dotaz, jde nejak ve W7 nastavit klasicky zobrazeni, jako bylo ve vistach ? zkratka aby nabidka start vypadala jak v xp kdyz se nastavi klasicka nabidka start
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od zombux »

arach píše:mam takovej blbej dotaz, jde nejak ve W7 nastavit klasicky zobrazeni, jako bylo ve vistach ? zkratka aby nabidka start vypadala jak v xp kdyz se nastavi klasicka nabidka start
nedá.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Václav Sedlář »

Dobrý den, dá se nějak opravit instalace windows, aniž bych přišel o nainstalované programy? Pokopal jsem si totiž instalaci WMP12 - dal jsem si tam verzi 11, ale nefunguje tak, jak bych si představoval a verze 12 nejde zpět nainstalovat...

Děkuji za odpověď.

P.S.:mám w7 pro 64b (legální)
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 - vše okolo připravovaného OS - beta i RC

Příspěvek od Lojza »

Nebudu kvůli tomu zakládat nový topik - mám na MSDNAA účet a v rámci školy můžeme používat Windows, to je jasné, ale můžu si stáhnout a používat třeba Win 7 64 bit na jednom PC, na druhém zase Win 7 32 bit a na třetím třeba Vistu? Jestli můžu používat více Windowsů.
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“