GF 8800GT - po chvilce hraní se sekne PC, blbne obraz

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět

Máte se svou GF 8800GT (některé) problémy uváděné v tomto threadu ?

Ano
89
42%
Ne
125
58%
 
Celkem hlasů: 214
Vojtzech
Nováček
Nováček
Registrován: 12. pro 2007

Příspěvek od Vojtzech »

JJ hraj to tak 2 hodky jednou se mi totiz stalo ze to udelalo artefakty az po 2 hodince hrani. Nekdy to skocilo po peti minutach.
MB: GA-k8nf-9; GFX: Nvidia GeForce 8800GT BFG OC2 512MB; CPU: AMD Athlon 64 3500+ 2.21Ghz Venice; RAM: 2x1024 DDR; HDD:Western 150GB; NZ: Chieftec 500W.
Oi!@n
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: New Zealand

Příspěvek od Oi!@n »

Stejny problem: JetWay 8800GT, nove revize s vetsim vetrakem. Po cca. hodine hrani Crysis zasek a cerna obrazovka (seklej i zvuk). Nastesti se da pres spravce ukoncit uloha a v trayi vedele hodin je vykricnicek, ze byl refreshovan driver grafiky. NFS ProStreet padne asi po 20 minutach. Pri pretaktovani grafiky, padne hra jeste drive (cca. do 15min). V GPU-Z jsem mel uvedeneho vendora EVGA (zajimave), tak jsem flashnul novy bios pro jejich grafiky (rovnou SSC). Problem pretrvaval. Kdyz sem na kartu shanul, tak jsem na ni neudrzel ruku, takze jsem usoudil, ze je problem s chlazenim. Zvysil jsem otacky ventilatoru, ktere se z nejakeho zahadneho duvodu v zatezi automaticky nezvysovaly, takze jel nejspis vetrak stale na 25%. Pridal jsem jeste jednu 120ku na bok skrine, aby foukala primo na grafiku (a lehce pod). Teploty klesly o cca. 20°! (puvodne v burnu okolo 90° a ted 70°). Po hodine hrani NFS ProStreet zatim bez padu. Problem je urcite v chlazeni!
Macbook Pro 13 2020 | i5 / 16 /512
Ancient
Nováček
Nováček
Registrován: 14. pro 2007

Příspěvek od Ancient »

Ahoj,
mám také stejný problém. Grafiky mám od Twintechu dvě, zapojené do SLI a spadne mi to na tvrdo do resetu cca po 5 až 15 minutách hraní. Se zbytkem sestavy by snad problém neměl být (E 6850, P5N32-E, 2x2 GB Ram Patriot, zdroj 700W). Měl jsem dva týdny půjčenou 8600 GT a všechno šlapalo v pohodě. Jakmile jsem tam ale lupl ty dvě 8800 GT začaly problémy. Nic nemám přetaktované, drivery aktuální... Teplota také v pohodě, case od ThermaleTake - obluda Armor SuperTower, takže větráků kopec, že to málem lítá vzduchem, teplota uvnitř skříně při max zátěži do 33 stupnů, přímo na grafiky funí 25 cm boční ventilátor. Divné je, že jediná hra co zatím nespadla je Crysis, ačkoliv komp dostává největší záhul. Oproti tomu Oblivion, Gothic 3 nebo CoD 4 padá jako hrušky. Dokonce mi padá i ten test v nTune, někdy po deseti minutách, někdy až po hodině... Nějaký nápad v čem se mám povrtat??? Reklamace by nebyla problém, ale čekat měsíc na jiné grafiky by mě dost otrávilo...
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spajdr »

zkus přidat HT 1.2 voltáž (1.6V - 1.7V a SB Voltage 1.65V, hlavně to dobře chlaď, jak northbridge tak i southbridge, topí to jak prase s tím default chlazení, co to má.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Promaz, smertin přestane závidět
Goldnoob team proud member!
mirkee
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. kvě 2005

Příspěvek od mirkee »

Mam MSI NX8800GT OC a karta nema ziadny spomenuty problem, ani ked sa zahreje na 95°C tak hry nepadnu.

Dokonca ju kludne taktujem s origo chladicom na 720/1800 pamate 2020 a nepada to ani po niekolkohodinovom hrani, pricom karta toci stale najnizsie otacky.
Oi!@n
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: New Zealand

Příspěvek od Oi!@n »

Tak na foru EVGA o problemu vedi a vydali dokonce nove biosy, ktere resi tento problem. ( http://www.evga.com/forums/tm.asp?m=176929&mpage=1&key=&) Flashnul jsem ho a bez pridavneho vetrani jiz karta jede bez problemu (otestovano pri cca. 3h hranni Crysis, NFS ProStreet, Call of Duty 4, World in Conflict). Jinak kdo by si chtel otestovat jestli mu karta pada, tak bych doporucil prave NFS ProStreet u tech mi to padalo asi nejrychleji.

//Edit: pridan odkaz na evga forum
Naposledy upravil(a) Oi!@n dne sob 15. pro 2007, 14:16, celkem upraveno 1 x.
Macbook Pro 13 2020 | i5 / 16 /512
Sicco2
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. srp 2007
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sicco2 »

Jak to tu tak pozoruju tak s kartami od Gigabyte,MSi nebo ASUS nejsou žádné problémy.
Naopak u méně známých značek jako Jetway nebo Twintech je to katastrofa.
a_M_D
Nováček
Nováček
Registrován: 04. úno 2007

Příspěvek od a_M_D »

Sicco2: No my, na Slovensku, mame najma s ASUS a Gigabyte problemy. Kedze to boli spociatku jedine skladnene znacky... :)
Athlon64 3200+ (@ 242*10) 939 Box, MSI K8T Neo2 FIR, 2x512 MB DDR 400, 250GB WD AAJS, Leadtek WinFast A6600 GT TDH (@ 555/1125), SB Live! 5.1, LiteOn 52246S, LG 4120B, Fortron 400W, WXP SP2
Bolek_a_Lolek
Nováček
Nováček
Registrován: 16. pro 2007

Příspěvek od Bolek_a_Lolek »

Mám problem s touto grafikou mam ji od Asus. sestavu mam c2d 2,66 , 2gb ram, zdroj asus 450w a board Asus P5KC. a tuto 8800gt asus . ve windows je vse ok, ale jakmile pustim crysis nebo cod4 tak se hra tak po 2min zasekne a musim reset. nevim co s tim poradte, ovladace mam nejnovejsi
Bolek_a_Lolek
Nováček
Nováček
Registrován: 16. pro 2007

Příspěvek od Bolek_a_Lolek »

muzete sem nekdo hodit link na flash biosu pro asus 8800gt z windows?? pripadne co se stane kdyz tam flashnu bios treba evga??
SagiCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. lis 2007

Příspěvek od SagiCZ »

meli jste nekdo podobne problemy se Zotacem? mam nejake ocekavat? :sad:
Bolek_a_Lolek
Nováček
Nováček
Registrován: 16. pro 2007

Příspěvek od Bolek_a_Lolek »

jak je to s tim flashnutim biosu na grafice?? co se stanu kdyz asus grafiku flashnu biosem evga?
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Příspěvek od godlike »

Bolek_a_Lolek píše:jak je to s tim flashnutim biosu na grafice?? co se stanu kdyz asus grafiku flashnu biosem evga?
Karta exploduje,shori ti PC a zaroven prijde do asuscz mail o neopravnenem flashi.Jo a mozna te vylouci ze skoly.....

....tak jsem se zasmali.Ne nic se nestane.
Brázda.l
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2005
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Brázda.l »

godlike píše:
Bolek_a_Lolek píše:jak je to s tim flashnutim biosu na grafice?? co se stanu kdyz asus grafiku flashnu biosem evga?
Karta exploduje,shori ti PC a zaroven prijde do asuscz mail o neopravnenem flashi.Jo a mozna te vylouci ze skoly.....

....tak jsem se zasmali.Ne nic se nestane.
a když se karta posere a nebudeš moct vrátit zpět bios od výrobce tak zanika zaruka ne?
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 12GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+ | HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad X200 7459-1P0
Bolek_a_Lolek
Nováček
Nováček
Registrován: 16. pro 2007

Příspěvek od Bolek_a_Lolek »

ale fakt nevim co mam delat, pri pousteni hry crysis nebo cod4 se to bud sekne pri spusteni nebo po chvili ve hre
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Příspěvek od godlike »

Bolek_a_Lolek píše:ale fakt nevim co mam delat, pri pousteni hry crysis nebo cod4 se to bud sekne pri spusteni nebo po chvili ve hre
S teplotou asi nebude problem.Zkus uplne cistou instalaci win.Tvoje PC je prime stabilni?RAM ok?


//Thellwin - promaz
Ancient
Nováček
Nováček
Registrován: 14. pro 2007

Příspěvek od Ancient »

S tou nestabilitou je to fakt záhada. Jak jsem už psal, mám dvě karty od Twintechu ve SLI a je to děsná padavka... Po pár minutách prakticky ve všech hrách kromě Crysis, ta jede stabilně... Nepomohlo ani laborování s napětím na základovce, jak mi radil Spyder, ani když jsem nechal jen 2GB Ram, ani když jsem jel jen na jednu grafiku. Situace se zlepšila po nainstalování beta driverů 169.21....
CoD 4 mi teď jel asi 4-5 hodin v kuse bez pádu, přitom předtím padal jako švestky po pár minutách... Jiný hry, ale občas padají stále... Karty topěj po takovým zápřahu jako blázen, ventilátory běžej pořád stejně pomalu..., takže teplota nemá asi na nestabilitu moc vliv.
Co je divné, nemohu na svém starém CTRku co používám jako druhej monitor nastavit rozlišení 1280x960 které jsem dříve měl... 1600x1200 je moc na mrňavý texty a 1280x1024 není zase 4:3 formát...
Mohl by sem někdo hodit link s návodem na to flashování biosu u grafik, případně nějaké rady na co bacha, čeho se vyvarovat, jestli jde zazálohovat starý bios apod, případně jestli do toho vůbec jít nebo dát ty karty rovnou na reklamaci??
Už mě to fakt štve... novej komp za docela ranec peněz, vánoce na krku, a neběží to jak má....
Nějaké další rady co ještě vyzkoušet?? Díky.
jrk
Červená karta
Červená karta
Registrován: 07. bře 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jrk »

Problem with 8800GT Qimonda memory
http://www.geforce9.com/index.php?news=133
dubis
Nováček
Nováček
Registrován: 19. pro 2007

Příspěvek od dubis »

Sicco2 píše:Jak to tu tak pozoruju tak s kartami od Gigabyte,MSi nebo ASUS nejsou žádné problémy.
Naopak u méně známých značek jako Jetway nebo Twintech je to katastrofa.
Asi ta sklamem :) Mam MSI OC verziu a problem ako vacsina ostatnich - zamrzanie hry, zvukova slucka na pozadi, na obrazovke artefakty v podobe cervenych malickych obdlznickov. Pomoze mi iba tvrdy reset na skrinke PC.. Problem s chladenim nemam, namontoval som accelero s1 + 12cm vetrak a teplotu v zatazi mam 53 C. Skusil som drivery pribalene ku karte, dalej 169.02 a 169.21 z nvidia.com a ziadne nepomohli.

Sranda je ze nie kazda hra sposobuje spominany problem. Ja viem hrat bez problemov Crysis, CoD4, Bioshock.. Tam sa mi to nestalo este ani raz ani po dlhsej dobe.. Naproti tomu taky prostreet padne pravidelne po par minutach, Testdrive Unlimited padne do minuty. A jeden jediny krat sa mi to stalo v Colin DIRT(cca po 2 hodinach)..

Som uz zufaly. Reklamovat moc zatial nechcem, mam to z velkoskladu, kde reklamacka trva vecnost + sucasna dostupnost kariet, to su zle vyhliadky.. :(
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“