Neshořel vám také na desce jižní můstek ICH5?

Pro procesory Intel Core, Pentium, Celeron, Xeon a další.

Moderátor: Eddward

B@RT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2005
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Kontaktovat uživatele:

Neshořel vám také na desce jižní můstek ICH5?

Příspěvek od B@RT »

http://www.cdr.cz/a/13618
docela mě to překvapilo, že se přidával pasiv, aby se to lépe chladilo to vím ale tohle.... má s tím někdo zkušenost
Sbírka grafických karet:
3Dfx B@RT Collection

Sbírka PC:
Intel B@RT Collection
rejca
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. říj 2004

Re: Neshořel vám také na desce jižní můstek ICH5?

Příspěvek od rejca »

B@RT píše:http://www.cdr.cz/a/13618
docela mě to překvapilo, že se přidával pasiv, aby se to lépe chladilo to vím ale tohle.... má s tím někdo zkušenost
Ja nevim, ale prestal mi fungovat pravy kanal u stereo vystupu. Je mozne, ze je to tim. Repraky jsem zkousel ruzne. Vyresil jsem to nakupem nove zvukovky. S reklamaci jeste pockam az to prozkousim poradne.
B@RT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2005
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od B@RT »

řek bych že ne, tady ti to odnese víc věcí než zvuk,
Sbírka grafických karet:
3Dfx B@RT Collection

Sbírka PC:
Intel B@RT Collection
Slezman
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2004
Bydliště: u lesa

Příspěvek od Slezman »

co jsem vyčetl..tak to nemá s chlazením co delat..jde o odpálení ICH5 připojením neuzemněného (a asi staticky nabitého) USB zařízení na přední panel.

melo by se to tykat levnejsich case (typicky prý EC), ktere nemaji uzemneny port v prednim panelu, takže statiku schytá přímo čipset, u kterého z důvodu úspor chybí pojistka proti tomuto jevu

otázky ale jsou tyto:

a) může za to statika (zajímave, že se o tom mluví, když je statiky tedka v tzime vsude plno)
b) je to způsobeno pouze u poslednich řad těchto desek? deska je venku 2 roky a teprva tedka se to řeší
c) jak se proti tomu bránit
Doma: i5-10600K, 32GB RAM, RTX 3060 Ti ********* Chalupa: i7 920, 24GB RAM, RTX 3060 ********* Děti: Q6600, 8 GB RAM, GTX 1050Ti
B@RT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2005
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od B@RT »

přesně, ale v diskuzi to lidem odešlo zapojením do zadních USB na desce (tam vliv bedny na uzemnění dost klesá.)
Sbírka grafických karet:
3Dfx B@RT Collection

Sbírka PC:
Intel B@RT Collection
Slezman
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2004
Bydliště: u lesa

Příspěvek od Slezman »

B@RT píše:přesně, ale v diskuzi to lidem odešlo zapojením do zadních USB na desce (tam vliv bedny na uzemnění dost klesá.)
zadních?? to jsem spis nabyl dojmu, ze prednich..kua
Doma: i5-10600K, 32GB RAM, RTX 3060 Ti ********* Chalupa: i7 920, 24GB RAM, RTX 3060 ********* Děti: Q6600, 8 GB RAM, GTX 1050Ti
Slezman
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2004
Bydliště: u lesa

Příspěvek od Slezman »

jak z toho članku a z te diskuze máte dojem ??? :shock:

článek: příčinou je přehřívání
diskuze: příčinou je zapojení USB zařízení, ktere zpusobi over-current nebo cože

jsem z toho jelen
Doma: i5-10600K, 32GB RAM, RTX 3060 Ti ********* Chalupa: i7 920, 24GB RAM, RTX 3060 ********* Děti: Q6600, 8 GB RAM, GTX 1050Ti
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Dojem??

SB odchazej jak u Intelu tak jinde, spíš to vidim, ze z toho nekdo delá velkej humbuk a přičiny jsou ruzny - svest to na neco jednoznačne asi nepujde, SB může "chcípnout" každymu, kdyz má to "štestí".
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

B@RT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2005
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od B@RT »

Já na něj chci dát malý pasivek, tak projistotu :wink:
Sbírka grafických karet:
3Dfx B@RT Collection

Sbírka PC:
Intel B@RT Collection
r.h
Nováček
Nováček
Registrován: 03. bře 2005
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od r.h »

Mně přinesli MSI 865-Neo2 s tímto odpálením chipem a bylo mi řečeno, že právě zapojil kameru přes přední USB.
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Spirit »

Aj v diskusii na cdr.cz mate skusenosti ludi a viacery sa zhodli ze problem nastal pripojenim usb zariadenia... Dokonca tam pisal aj jeden co robi s doskami (asi technik v nejakej firme...)...no daco na tom bude. S chladenim to nemoze mat nic spolocne, predsa ICH5 je uplne chladny cip, nema ani 30 stupnov.... Odpojil som si teda usb vyvod z predu case :?
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

no moje zkusenosti jsou takovy že kámoš to odpalil přes přední USB,protože mu nekdo ty předni USB spatně zapojil na desce ...proste nejakej kreten Prohodil + a - mezi sebou!!

a taky jsem videl že na nekterych deskach to odešlo díky přehřívaní!!pac,když sme dali na asi 10 kusu desek pasivni chladice,tak to bylo v pohode .

No každopádne jako preventivni opatření bych videl ten pasiv na NB nutnosti.Protože investice 50 kč za pasiv je nic oproti desce třeba za 4k.

Pozor problem je hlavne u ASUSU !!osobni zkusenosti

třeba v LEVI když vam tohle vidí,tak vám nic nevyreklamuji!!!
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Spirit »

Southbridge sa NEPREHRIEVA, neprekroci jeho teplota cez 35 st. ani keby neviem co !!!! Iba ak zvysujete prilis FSB... Ale aj pri 250FSB je stale SB max. trochu teply....
EGRES
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2004
Bydliště: Slovensko - BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EGRES »

este sme nemali jedinu reklamaciu tohto typu....
predavame cisto intelacke dosky :)) ale zatial som o tomto nepocul nikde
ked to nieje taktnute, tak to nie je moje :P alias psychopat v akcii....
ak sa v niecom mylim, kludne ma opravte, rad sa nieco nove naucim
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Spirit »

EGRES píše:este sme nemali jedinu reklamaciu tohto typu....
predavame cisto intelacke dosky :)) ale zatial som o tomto nepocul nikde
Sak to je velmi zaujimave ze zacalo sa o tom hovorit a pisat az teraz nedavno... A niektory hovoria, ze sa to vyskytlo iba na doskach od xxx do yyy datumu... Takze je mozne ze sa jedna o chybnu seriu ICH5 cipov... boh vie...

"Presnou statistiku si nevedu, ale tyka se to desek (z tech,se kterymi se bezne setkavam): ASUS P4P800-E DELUXE,P4P800SE,P4P800-VM v mensi mire MSI 865PE NEO2,848PE NEO-V,ASUS P4P800-MX,P4C800-E DELUXE.
Podle meho pozorovani se to tyka desek prodanych cca od rijna 2004 do unora 2005 (novejsi jsem na stole jeste nemel)."
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

Slezman(CZE) píše:jak z toho članku a z te diskuze máte dojem ??? :shock:

článek: příčinou je přehřívání
diskuze: příčinou je zapojení USB zařízení, ktere zpusobi over-current nebo cože

jsem z toho jelen
Přehřívání je blbost, ICH5 je nádherně studenej, topí minimálně. Aspoň teda na mým Abitu. IMHO to bude cokoliv jinýho, ale přehřívání určitě ne. Ta statika na USBčku vypadá celkem pravděpodobně, ta by tohle dokázat mohla. Ale soudě podle toho, kolik lidí se tam ozvalo, by museli mít buď všichni Eurocase, nebo děsnou smůlu... :)
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
Novak
Nováček
Nováček
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Novak »

No jo ted je sice zaruka, ale co po zaruce? Me se to uz s tema Pc prestava libit. To neni sestava kde bych nechytil alespon jeden kousek neceho z nejake vadne serie. Napiste nekdo jak proti tomu bojovat. Jestli tim pasivem a mozna i PCI kartou s Usb?
B@RT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2005
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od B@RT »

Mam v PC vodníka proto tam nic neprofukuje vzduch a úplně studený teda neni, hodim na něj pasivek až seženu něco černýho, všude mají jen hliníkové.
Sbírka grafických karet:
3Dfx B@RT Collection

Sbírka PC:
Intel B@RT Collection
Mafox
Nováček
Nováček
Registrován: 28. úno 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mafox »

Přesně tak, už sem 2x reklamoval desku kua :( Vždy sem něco usb pichnul do předního slotu, počák vytuhl, tak reset a mrtvo.... intel sux
Slezman(CZE) píše:co jsem vyčetl..tak to nemá s chlazením co delat..jde o odpálení ICH5 připojením neuzemněného (a asi staticky nabitého) USB zařízení na přední panel.

melo by se to tykat levnejsich case (typicky prý EC), ktere nemaji uzemneny port v prednim panelu, takže statiku schytá přímo čipset, u kterého z důvodu úspor chybí pojistka proti tomuto jevu

otázky ale jsou tyto:

a) může za to statika (zajímave, že se o tom mluví, když je statiky tedka v tzime vsude plno)
b) je to způsobeno pouze u poslednich řad těchto desek? deska je venku 2 roky a teprva tedka se to řeší
c) jak se proti tomu bránit
EGRES
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2004
Bydliště: Slovensko - BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EGRES »

inac EC case a front USB je standardny problem.... mn to kompy nastastie len resetne, alebo zamrznu (prave som sa nastval a zacal som ich zemnit)

edit: prave som zbadal ICH6R na intelackej doske a cuduj sa svete oni tam capli pasiv........ zeby na tom prehrievani perdsa len daco bolo ?
ked to nieje taktnute, tak to nie je moje :P alias psychopat v akcii....
ak sa v niecom mylim, kludne ma opravte, rad sa nieco nove naucim
Odpovědět

Zpět na „Socket 423, 478, 479, J a T“