Overburning CD

Nero, Clone CD a další programy k vypalování a diagnostice.
Odpovědět
kahi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Znojmo City
Kontaktovat uživatele:

Overburning CD

Příspěvek od kahi »

Mám nero 5 a nemohu přijít na to jak na 700mb cd vypálit více než 700 (cca702). Slyšel jsem, že to jde. Ale nero reaguje "nedostatek místa na cd". V properties jsem povolil overburning, pořád nic.
Pálím na Imationy. Záleží na značce média? Nastaveno mám "Uzavřít CD" i DiskAtOnce. Pomožte prosím.

díky
kahi
Veselé Velikonoce!
zap
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na overburning cd?

Příspěvek od zap »

postup je spravnej http://www.cdr.cz/a/postupy/postup/3724
a zalezi na mediu snad ti pomuze toto http://www.cdr.cz/a/hardware/media
to vse za predpokladu ze to tvoje vypalovacka zvlada :)
jinak smazim na verbouse a taky nic moc ale aspon neco se tam vejde
velka bedna pod stolem
kahi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Znojmo City
Kontaktovat uživatele:

teac

Příspěvek od kahi »

Mam teac 24/12/40. Myslim, ze v tom problem neni.
Jinak dik!
kahi
Veselé Velikonoce!
Spectral
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 08. čer 2003

Re: teac

Příspěvek od Spectral »

Teac se zápisem na CDR 24x a přepisem na CD-RW 12x neexistuje (jedině možná pro notebooky). Ty máš asi Teac w524E, čili 24/10/40.
Veterán
Rowin
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 28. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowin »

Doporučuji program Alcahol 120%, neptá se a vypaluje.
Na Neru mi nešly ani 90 minutové CD.
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Butch »

To že jsi v neru nevypálil 90 min Cd, neznamená, že to nero neumí.
Stačí se 1) podívat po novém firmwaru např. na WWW.CDR.CZ
a taká zjistit, jestli ti to podporuje mechanika.
2)upgradovat nero(pokud máš orig. tak upgrade je zdarma)

Já jsem po ugradu nového firmwaru v neru v pohodě vypálil CD 90 i 99 minut.

Stačí pak jen povolit overburn a zadat max čas, kam až mechanika s overburnem může pálit a pak nastavit volbu pálení "disk najednou"
a je to 8-)
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
globalkiller
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. srp 2003
Bydliště: Rakovník (60km Praha,30km Kladno, 35km Louny)
Kontaktovat uživatele:

Je to jednoduchý.

Příspěvek od globalkiller »

Stačí jen v Nerovi nastavit kam až to může pálit. Co mi to tak nejvíc udělalo bylo na 7-stovku 713MB. 90 a 99 moc nepálim a hlavně tam už ani většinou overburn neni potřeba, používaj se hlavně na filmy který nějakej moula zkonvertoval tak,že se ani na 80 nevejdou s overburnem.
Nutno dodat,že mám Yamahu CRW-F1 a ta pálí jen do 92minut.
Main PC: AMD Athlon 2500+@2,31 GHz (11x210),Abit NF7-S,Corsair 2x512MB PC3200 CL2,Barracuda 7200.7+ 160GB,GeForce 2 MX400 64MB,Yamaha CRW-F1
Lite-On SOHW-812S,Zalman CNPS-7000Cu A,Zalman ZM80C-HP,Zalman ZM47-NB,Sun Microsystems 21",IntelliMouse Explorer 2.0
mixal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. čer 2003
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mixal »

ako zistim ktora napalovacka pali do kolko ? nikdy som nemal napalovacku a teraz si nejaku kupujem (ACER 40x12x32 tusim)
Celeron Tualatin 1.3 @ 1.46,Abit BE6 BX, Ati Rage 128 16 MB, 256 MB PC 133 CL2, ATA 33 radic ,ATA 66 radic, ATA 100 radic
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Butch »

Podívej se na WWW.CDR.CZ. Tam by mělo být, kolik můžeš vypálit overburnem a jak velká média mechanika podporuje. A taky neznamená, že když si koupíš mechaniku, která ti bude pálit CD jen do 80 minut, že neumí víc. Stačí se podívat jestli nevyšel nějakej novej firmware, kterej podporuje pálení třeba do 90 minut a je to. Viz můj případ.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Hajs
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. srp 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na overburning cd?

Příspěvek od Hajs »

kahi píše:Mám nero 5 a nemohu přijít na to jak na 700mb cd vypálit více než 700 (cca702). Slyšel jsem, že to jde. Ale nero reaguje "nedostatek místa na cd". V properties jsem povolil overburning, pořád nic.
Pálím na Imationy. Záleží na značce média? Nastaveno mám "Uzavřít CD" i DiskAtOnce. Pomožte prosím.

díky
kahi
Pokud vím tak když vypaluju víc než je stanovená kapacita media, tak nezavíram CD protože to jinak ubere asi tak 20MB, a o to pak můžu víc vypálit tj. např 730M
!NO inet - NO fun!
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to jednoduchý.

Příspěvek od ICE »

globalkiller píše:Stačí jen v Nerovi nastavit kam až to může pálit. Co mi to tak nejvíc udělalo bylo na 7-stovku 713MB. 90 a 99 moc nepálim a hlavně tam už ani většinou overburn neni potřeba, používaj se hlavně na filmy který nějakej moula zkonvertoval tak,že se ani na 80 nevejdou s overburnem.
Nutno dodat,že mám Yamahu CRW-F1 a ta pálí jen do 92minut.
tak to se podivej na recenzi na cdr.cz, F1 mam overb. omezeny jen CD, pali i 101 minut.
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od JanHavlicek »

Rowin píše:Doporučuji program Alcahol 120%, neptá se a vypaluje.
Na Neru mi nešly ani 90 minutové CD.
Nemůžeš srovnávat Nero a Alcohol.Alcohol je jen na kopírování.Nero na data v PC
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
dzooky
Nováček
Nováček
Registrován: 09. zář 2003

Overburning v Nero 6

Příspěvek od dzooky »

No ja mam podobny problem ako bol nacrtnuty v uvode. Mam Nero 6.0.0.15 a potreboval by som urobit overburning. Nastavil som cca 100 min a Disc-at-once. No nepomaha, vzdy vypisuje ze na cd je malo miesta. Kamos pouziva asi nero 6.0.0.9 a u neho neje problem. Pochybujem ze to nebude verziou a nece sa mi tolko instalovat na pc soft. Skusal som aj rozne druhy medii a nic. Skusil som aj alcohol 120% ale problem je ze napaluje len z image a na vytvorenie image nemam flek :( Prosim poradte! Na zaver mam napalovacku TEAC W-524E. DIKI
Paja
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 31. kvě 2003
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paja »

nebot mam starickou TEAC 516 a OVERBURN me pali vzdy a v pohode, bude u tebe chyba spise v instalaci nebo nastaveni nera (popripade WIN)...

jeste jakej mate FIRMWARE??? mozna by bylo dobre zkusit ten posledni....ja jsem tam asi pred rokem dal J a cte to vsechno, pali vsechno a jako nova :twisted:

And ye shall know the truth and the truth shall make you free
Spectral
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 08. čer 2003

Příspěvek od Spectral »

w524E mám a umí overburn se všemi verzemi FW (měl jsem 1.0A, 1.0C, 1.0D a teď 1.0E). Pálím v Neru a prošel jsem většinu verzí od 5.5.6.4 až po 5.5.10.20. Nero 6 nepoužívám, ale jsem si jistý, že overburn umí. Musí to být problém v nastavení nebo špatné instalaci softu...
Veterán
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

PAJA píše:nebot mam starickou TEAC 516 a OVERBURN me pali vzdy a v pohode, bude u tebe chyba spise v instalaci nebo nastaveni nera (popripade WIN)...

jeste jakej mate FIRMWARE??? mozna by bylo dobre zkusit ten posledni....ja jsem tam asi pred rokem dal J a cte to vsechno, pali vsechno a jako nova :twisted:
Mam jeste starsi Yamahu 8824e v jiny masince a ob de kolem 90 minut v pohode.
Lord
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2003
Bydliště: Nordirhaus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lord »

mam TEAC 552E a palim v NERU vesele 732 MB na 700 MB CD a neni problem (jedno od jaky firma CD bylo)

//Bathory: edited
http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=7053
Odpovědět

Zpět na „Vypalovací software“