ako co najsetrnejsie odstranit box chladic z A64

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

kyleah
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

ako co najsetrnejsie odstranit box chladic z A64

Příspěvek od kyleah »

vie niekto poradit nejaky sposob ako to spravit aby som nevytrhol aj procesor z patice...bo sa to uz stalo par kamosom, a nerad by som si procesor poskodil...vdaka za vsetky rady
CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 cooled by Noctua NH-U12F Motherboard: Biostar TPower I45 RAM: 4x2GB MB DDR2 A-Data Extreme 800+ VGA: ASUS ATI Radeon HD 5870 HDD: WD Caviar Black 1GB SATA II Sound: SB Audigy 2 ZS CASE: Coolermaster Dominator PSU: Enermax Liberty 500W LCD: Samsung 2232BW
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od wallot »

vyndat desku a pak uz jen prehodit packu a chladic krasne sundat, vzdyt na tom neni proboha nic tezkyho.
7800X3D, 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

wallot píše:vyndat desku a pak uz jen prehodit packu a chladic krasne sundat, vzdyt na tom neni proboha nic tezkyho.
Adheze ti nic nerika?
kyleah píše:vie niekto poradit nejaky sposob ako to spravit aby som nevytrhol aj procesor z patice...bo sa to uz stalo par kamosom, a nerad by som si procesor poskodil...vdaka za vsetky rady

nekterym lidem se pry osvedcilo cpu zahrat (prime95 + snizeni otacek) pak rychle vypnout pc a zkusit sundat ...
0118 999 881 999 119 7253
Rypi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. kvě 2005

Příspěvek od Rypi »

na tom nic neni. uplně normálně. jedině že by tam místo pasty měly lepidlo :-D
[CZ]mike
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 18. zář 2005
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od [CZ]mike »

Rypi píše:na tom nic neni. uplně normálně. jedině že by tam místo pasty měly lepidlo :-D
No na stock chladici je opravdu neco jako lepidlo :) Ale pokud se jde na to s citem tak myslim nic podobneho nehrozi...
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Příspěvek od axloth »

wallot a rypi asi jeste box nesundavali... ja to nedavno vytahl i zavreny... ale nic se nestalo... mozna by pomohlo sundat cage...
[CZ]mike
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 18. zář 2005
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od [CZ]mike »

no mozna sundavali ale jsou ruzne hmoty... nekdy tam je zvykacka co se prilepi nekdy je tam sadra.

hele to nejsou oficialni nazvy ale ty hmoty mi svymi vlastnostmi a konzistenci pripominaji sadru a zvykacku :roll:
tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

Příspěvek od tnema »

další varianta:
pochopytelně vytáhnout desku, pak fén do ruky a chvíli ofukuj z obou stran (bacha at nesjede chladič anebo se nepopálíš o box).
ntb lenovo i5/1660Ti
presscott
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2005
Bydliště: vedle Frýdku-Místku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott »

No nevim, jak s tim zahrivanim, ale ja sem s puvodni (originalni) pastou nemel problem...chladic na ni vubec nedrzel. Pak sem tam ale nakipal takovou ridsi bilou pastu cooler-master a chladic ne a ne sundat. Zahrati nepomohlo (pac ja ten chladic predtim lestil), vykyvat taky nesel, tak sem ho proste vyrval i s cpu. Pak ale, kdyz byl uz chladic dole, cpu byl na chladici festovne prisaty...ne ze by se ani nehnul, ale bylo to jakoby jste "slepili" dve sklicka vodou. :cry: Tak sem ho musel opatrne otacivym pohybem dostat na okraj...a mel sem vyhrano. :lol: Ale trochu sem ohnul jeden pin :oops:
CPU: Core2Duo E7400@3,2Ghz 1.24V vcore + Thermalright XP-120 tuned-up MB: Asus P5KR skt.775, RAM: 4068MB A-Data DDRII 800MHz, VGA: Sapphire Radeon HD3870 512MB GDDR4, HDD: Seagate Barracuda ES 250GB, Zdroj: Fortron Green 350W http://presscott.wz.cz
To, že se na něčem "usnese" banda userů PCTF ještě neznamená, že mají pravdu. Často je to právě naopak.
Rypi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. kvě 2005

Příspěvek od Rypi »

ja sem sundaval box ale byla tam pasta! jinak na mym artic freezer 64 pro byla žvýkočka, ta ale nedrží ;-)
Wuuduu
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2005
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek od Wuuduu »

2wallot a rypi: neviem, kolkym A64 ste sundavali po case chladic, ale dva procesory s BOXom som vytrhol zo socketu 939 aj ja, a to nie som nejaky zaciatocnik-amater. A ani to nebolelo, nastastie sa vobec nic procakom nestalo, ale nasralo ma to slusne...
Lenovo ThinkPad EDGE E520, intel i3-2310M, 8GB RAM, intel HD graphics / Ati Radeon 6630M 1GB, HDD 500GB, Windows7 HP 64bit
intel pentiumMMX 200MHz, 64MB EDORAM, TsengLabs ET6000 2MB PCI, SoundBlaster AWE32 ASP 8MB ISA, HDD 4GB+850MB, DOS 6.22
ATARI 1024STFM, 1MB RAM, 3.5" FDD SingleSide, TOS
Apple iMac, i5 3,1GHz, 4GB RAM, Ati Radeon 6970M 1GB, 27" LED panel 2560x1440, Seagate 1TB HDD, Magic Mouse, Thunderbolt, audio-technica ATH-T44, Mac OSX 10.6.8
STEAM uubuuW ... EVE Online H00d

MACINTOSH – Most applications crash. If not, the operating system hangs.
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od wallot »

axloth píše:wallot a rypi asi jeste box nesundavali... ja to nedavno vytahl i zavreny... ale nic se nestalo... mozna by pomohlo sundat cage...
nedavno jsem box menil za scythe a na zadny odpor jsem rozhodne nenarazil. slo to absolutne hladce - byla tam ta originalni sediva pasta.
7800X3D, 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Příspěvek od axloth »

hmm zajimavy, ja kdyz to sundaval tak nebyla sance to z toho nejak oddelat dokud jsem to cely nevytahl a i pak to tam drzelo jak svin, na adhezy to moc nevypadalo, pac s tim neslo "jezdit", bylo to uplne privareny, z pasty se stala spis takova husta tvrda vrstva prasku, takze jsem to jakoby odlomil...
Palec123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palec123 »

Hlavne nepouzivat trhavych pohybu. Naprosto plynule pridavat na sile.. Me pomohlo, kdyz jsem chytl box a zacal ho tahat, pricemz jsem jeste ho jeste jakoby zkousel kroutit. (Je tam malinka vule, takze to jde). Vyzkousel bych ten zatezovy test... Kvuli zahrati. Fen bych na to rozhodne nebral!!! Staticka elektrina je svine..
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Příspěvek od axloth »

nevim jestli je chytry kroutit, bych se bal ze ohnes nebo az utrhnes piny... ale fakt zalezi cim to je prilepeny, pac zda se se pouzivaji minimalne 2 ruzny pasty/lepidla/zvejkacky...
Palec123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palec123 »

axloth píše:nevim jestli je chytry kroutit, bych se bal ze ohnes nebo az utrhnes piny... ale fakt zalezi cim to je prilepeny, pac zda se se pouzivaji minimalne 2 ruzny pasty/lepidla/zvejkacky...
To jsou naprosto setrne pohyby, navic naprosto minimalni protoze tam neni moc mista. Procesor je hluboko v patici, nehrozi mu zadne poskozeni. To krouceni je od toho, aby se chladic oddelil od pasty/zvykacky/lepidla. Navic tak se zbavis take podtlaku, ktery muze vzniknout mezi chladicem a procesorem a tak chladic drzi jeste dalsi sila..
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Příspěvek od axloth »

no to jsem prave snazil, kdyz jsem to sundaval, tak jsem si rikal: "je tam adheze vole, sundej to do strany", ale prd, jsem tam mel uplne do sucha priskvarenej prasek, do strany se to nehlo ani o pikometr, tak jsem ho vytahl plynulym tahem kolmo nahoru - piny naprosto v poradku a do druhe desky padl cpu jak prdel na hrnec, akorat byl pak problem jeste predtim sundat cpu z toho chladice, pac tam byl fakt jak prikovanej a neslo s nim hejbat, tak jsem ho "odpacil" sroubovakem
Palec123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palec123 »

axloth píše:no to jsem prave snazil, kdyz jsem to sundaval, tak jsem si rikal: "je tam adheze vole, sundej to do strany", ale prd, jsem tam mel uplne do sucha priskvarenej prasek, do strany se to nehlo ani o pikometr, tak jsem ho vytahl plynulym tahem kolmo nahoru - piny naprosto v poradku a do druhe desky padl cpu jak prdel na hrnec, akorat byl pak problem jeste predtim sundat cpu z toho chladice, pac tam byl fakt jak prikovanej a neslo s nim hejbat, tak jsem ho "odpacil" sroubovakem
Sroubovakem?? :worship: :satisfied:

Nadpis je:

Kód: Vybrat vše

ako co najsetrnejsie odstranit box chladic
:) :)
Rypi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. kvě 2005

Příspěvek od Rypi »

:-D to teda jo!
A čim jinym to sundat párátkem? eště že mě to nepotkalo a na 99,99% nepotká
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Příspěvek od axloth »

no proste jsem zajel sroubovakem mezi telo chladice a heatspreader a zapacil... nemohlo se nic stat... od toho tam ten heatspreader je, kdybych se to snazil sundat tahem do boku za cpu (tzn drzel bych to za to ze prechuje pod HS) tak myslim ze bych spis utrhl cpu od HS a ten byl zustal nalepenej na boxu...

a u jinyho cpu jsem ohnuty piny rovnal taky sroubovakem :) McGyver hadra :)
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“