Problém s mechanikami - pomalá komunikace

Vše o CD-R/RW, DVD±R/RW, Blu-ray, HD DVD, ZIP, FDD a dalších.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Winea
Nováček
Nováček
Registrován: 03. srp 2006

Problém s mechanikami - pomalá komunikace

Příspěvek od Winea »

Čau, mám problém s mechanikami.. Všechno to začalo, když jsem na novým pc chtěl vypalovat, jelo to strašně pomalu a sekalo se mi pc. Tak jsem začal hledat čím to může být, dočetl jsem se, že záleží na typu přenosu PIO/DMA.. Tak jsem to zkontroloval, nastavený je to dobře.. Zkoušel sem vypalovačku a mechaniku přehazovat - MASTER x SLAVE .. nechával sem ji samotnou, ale prostě nic, pořád to nefunguje - vypalování rychlostí 1500KBs maximálně.. Kabel tam je 80ti žilovej.. Ovladač na desku sem stahoval nový, na mechaniku taky.. Včera sem zjistil, že to není problém jen s tou vypalovačkou, ale i přenos dat z CD/DVD ať už přes mechaniku LG GSA-H12N nebo GDR8164B - při přenosu mám celý pc zpomalený a sem rád že hýbu myší :( - rychlost přenosu 1500KBs maximálně.. MB mám MSI P965 Platinum

Jestli jsem nenapsal vše potřebné, tak se mě kdyžtak zeptejte - hw moc nerozumím, tak mě nekamenujte. Dík za pomoc
djgeneral
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 21. říj 2006
Bydliště: ČB, Praha

Příspěvek od djgeneral »

S tímto problémem sem se u této desky také setkal. Výrobce pouze "zapomněl" na CD dát ovladač JMicron . Stačí ho pouze stáhnout a nainstalovat a problém je vyřešen.

LINK :
http://www.msi.com.tw/program/support/d ... 745&kind=1
a je to ten "JMicron IDE/SATA RAID Driver"
doufám že sem se trefil do toho správnýho....S ním to to musí jít.
8)

//EDIT : úprava odkazu
Naposledy upravil(a) djgeneral dne sob 30. pro 2006, 12:31, celkem upraveno 2 x.
Winea
Nováček
Nováček
Registrován: 03. srp 2006

Příspěvek od Winea »

JO !!!!!!!!! :lol:
Super, fakt už to jede a já se tady s tím týden se.ru. Díký moc :roll:

Edit: Možná by se tohle audítko mohlo přesunout do problematiky základních desek :?
Odpovědět

Zpět na „Optická, výměnná a jiná zařízení“