Výběr klávesnice cca 2-3k

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Pepe3dx
Začátečník
Začátečník

Re: Výběr klávesnice cca 2-3k

Příspěvek od Pepe3dx »

Ta "Alienka" je pěkná..tu jsem vůbec nikde neviděl. Ty ji máš s CZ layoutem?

Btw myslím, že dneska už bude ta kvalita těch klávesnic trochu jinde, takže jestli to je membrána, nebo mechanika je fakt šumák.
MB: Asus CH6E CPU: Ryzen 3700X Cooler: Be Quiet! D.R.P. 4 RAM: Ballistix Sport LT 2x16GB @ 3800Mhz CL 16 GPU: Geforce GTX 1080ti Gaming X PSU : Seasonic F.P. Gold 850 FX SSD: Corsair Force MP510 960 GB HDDs: Seagate BarraCuda 7200 2+3TB + 2+2TB ext. Case: Phanteks Evolve X (5x140 fans) LCD: Acer 32" @ 144Hz Mouse+Keyb : Logitech G900 / Corsair K70 LP (red) Sound: Creative Stage 2.1 + HyperX Cloud Flight Sys: Win 10 Pro
Sinpa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek od Sinpa »

Našel jsem ji náhodou na Alze a hned objednal (pár věcí od Dellu už jsem měl a je to asi jediná firma kde jsem se zatím nespálil).
Ne, je to ENG, musel jsem holt slevit z některých požadavků.
Teď přemýšlím jak tam ty CZ znaky dostat - polep je hnus a nesvítí, laser vyjde na litr a ještě poslat poštou, nové keycapy nejsou...
Původně jsem chtěl membránu, ale kvalitních lowprof membrán je míň jak mechanik.
AMD RYZEN 5 3600/Noctua NH-U12P, ASUS TUF B450-PRO GAMING, Patriot Viper 4 Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16, Sapphire NITRO+ Radeon RX 5700XT 8G, Corsair RM750x, Samsung 970 EVO 500GB, Samsung 860 EVO 500GB, Intel SSD 530 120GB, WD AV Green Power 2TB, Chieftec Mesh LCX-01SL-SL-B silver, FiiO E10k OLYMPUS 2, EDIFIER R1280T WOOD , Sennheiser HD 4.40 BT, Dell Alienware Low-profile RGB Mechanical Gaming Keyboard AW510K Dark Side of the Moon, Logitech G502 Proteus Spectrum
Exp
Začátečník
Začátečník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Exp »

Já za ně podle mě dával výrazně míň než ukazuje alza, tuším kolem 2300 Kč a to už celkem rozdíl je. Přiznám se že ty mechanický mi nic neříkají, jsem zvyklej řadu let na nízkoprofilovky a na vyšších klávesách píšu jak mamlas.
Pepan1221
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od Pepan1221 »

Řeším teď ten samý problém,
našel jsem Lenovo Legion K500 https://www.czc.cz/lenovo-legion-k500-k ... 13/produkt
Má sice levý krátký shift, ale jinak se jeví jako ideální klávesnice.

Máte někdo s ní zkušenosti?
Sinpa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek od Sinpa »

Osobní zkušenost nemám, ale vyřadil jsem ji pro hlučnost (dedukováno z videí) a vysoké klávesy.
AMD RYZEN 5 3600/Noctua NH-U12P, ASUS TUF B450-PRO GAMING, Patriot Viper 4 Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16, Sapphire NITRO+ Radeon RX 5700XT 8G, Corsair RM750x, Samsung 970 EVO 500GB, Samsung 860 EVO 500GB, Intel SSD 530 120GB, WD AV Green Power 2TB, Chieftec Mesh LCX-01SL-SL-B silver, FiiO E10k OLYMPUS 2, EDIFIER R1280T WOOD , Sennheiser HD 4.40 BT, Dell Alienware Low-profile RGB Mechanical Gaming Keyboard AW510K Dark Side of the Moon, Logitech G502 Proteus Spectrum
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT

Příspěvek od zombux »

Pepan1221 píše:Řeším teď ten samý problém,
našel jsem Lenovo Legion K500 https://www.czc.cz/lenovo-legion-k500-k ... 13/produkt
Má sice levý krátký shift, ale jinak se jeví jako ideální klávesnice.

Máte někdo s ní zkušenosti?
zakoupeno.
zatím si na to zvykám, ale předtím jsem měl Lenovo membránovku s identickým layoutem, takže to jde docela rychle.
a ano, v CZ/SK verzi opravdu má levý krátký shift, a úzký dvouřádkový enter (viz taky uživatelské fotky na CZC).
hlučnost - no, čekal jsem větší randál, tohle je skoro jak ta membránovka, jen navíc zvuk "klapání", za mě to není překvapivě vůbec žádná trága :)
switche (Kailh Red) - no. uvidíme. mám při psaní zatím relativně dost překlepů, ale předpokládám že se to ustálí s tím jak si na to zvyknu (týden dva).
podle všeho (respektive podle komentáře na Amazonu) to má údajně vyměnitelné switche, takže případná výměna za něco jiného by neměl být problém - ale nerozebíral jsem to.
je to moje první mechanika, takže nemám tak úplně srovnání, ale první dojmy jsou docela překvapivě pozitivní :)
Pfizer inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT

Příspěvek od zombux »

update: tak vyměnitelné switche asi spíš ne. zkoušel jsem jeden vytáhnout, ale nechce se mu - takže bych to viděl jako napevno.
red switche se mačkají hodně lehce, zatím mám dost překlepů, ale uvidíme co to bude dělat časem - pro moje použití by asi byly vhodnější brown, ale co už :)
Pfizer inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“