Stránka 1 z 1

Klávesnice na hry?

Napsal: pát 4. dub 2014, 10:09
od ondatra123
//PET5: Přesunuto ze sekce "Ostatní hardware" do odpovídající podsekce

Zdravím,
jelikož moje stará bezdrátová klávesnice pravděpodobně dosluhuje (čím dál častější problémy s konektivitou, záseky při psaní) mám v plánu pořídit novou. Původně jsem měl představu do toho vložit 1000-1500, ale od takové klávesnice asi nejde moc očekávat, aspoň co se týká gamingu a ani výběr v té cenové relaci neni tak velký. O rádoby gamingové klávesnice do 1000 zájem nemám, raději si připlatím. Co jsem se trochu porozhlédl tak ty lepší se pohybujou od cca 2000. Dost mi pomohl při výběru tento odkaz http://gaming-keyboard-review.toptenreviews.com/ a zalíbila se mi Steelseries Apex. Líbí se mi na ní počet kláves navíc, které bych i využil v MMO hrách, zóny podsvícení (akorát škoda, že nejde nastavit podsvícení pro každou klávesu zvlášť, např. pro WSAD apod.),2 usb porty a délka klávesnice je snad už jen o zvyku.
Podle uživatelských recenzí zaostává prý akorát program od Steelseries (mělo by se to týkat nastavení maker).

Na co bych taky potřeboval názor, je rozdíl mezi mechanickými klávesy a klasickou membránou.
Vyplatí si připlatit za mechanickou klávesnici? Co jsem slyšel jako zápor je akorát vyšší hluk kláves a asi cena.

V případě že by se mechanická klávesnice oplatila byl bych ochoten investovat 2000-2500.

Ještě jedna otázka trochu mimo: Na uvedeným webu výše s recenzemi je cena na amazonu 70-80 dolarů, což je v závěru rozdíl asi 600 oproti tuzemským prodejcům. Má někdo zkušenosti s nákupem a případnou reklamací na amazonu? Nebo je lepší si připlatit u zdejších prodejen?

Uvítám jakékoli rady a názory.
Díky

Re: Klávesnice na hry?

Napsal: ned 6. dub 2014, 00:13
od sierpe
Nevim jak je to u ostatních mechanických klavesnic ale kdyz jsem mel doma razer orbweaver musel jsem ho kvuli tomu nepříjemnýmu hluku kláves nakonec vyměnit za membránový tartarus. Jinak moc dobrý herní klavesnice má logitech a navíc má jako jeden z mála české znaky..

Re: Klávesnice na hry?

Napsal: ned 6. dub 2014, 11:01
od CageJ
ja by som bral Logitechove, preslo mi ich popod ruky dost aj cca 6 hernych a vyhovuju mi najviac..

Re: Klávesnice na hry?

Napsal: pon 16. čer 2014, 20:39
od ondatra123
Nakonec jsem pořídil Steelseries Apex a ikdyž je oproti ostatním o něco delší, zvykl jsem si na to. Občas mám ale problém nahmatat, když to tak řeknu správnou formaci prstů. Tedy případné WSAD apod. Ani tomu moc nepomáhají výmolky na klávese "W". Takže i po dvou měsících mám občas problém s orientací.
Jinak je klávesnice hezky zpracovaná a barvené rozložení je dobře rozvržené. Co občas pokulhává je software dodaný spolu s klávesnicí. Občas po zapnutí PC vyhodí hlášku že je odpojená, nebo něco podobného. Ale stalo se mi to zatim asi jen 2x. Chválím i 2 USB vstupy ze zadní strany.
Jinak administrátora prosím o lock.

//PET5: Uzamčeno na přání tazatele