Instalace WinXP na 250GB HDD - SATA, bez FDD mechaniky

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
ravie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. dub 2005
Bydliště: Brno

Instalace WinXP na 250GB HDD - SATA, bez FDD mechaniky

Příspěvek od ravie »

Zdravím kolegy,
mám 250GB SATA2 disk a chci na něj nainstalovat WinXP. BIOS mi disk rozpozná, ale chci se pro jistotu zeptat, jestli je technicky možné nemuset disk dělit a přesto tam nainstalovat WinXP (SP2 někde mám). Nebo je potřeba udělat první oddíl (do těch 137 GB), na něj nacpat XP SP2 a pak si dodělat oddíl druhý?
A druhý dotaz: vzhledem k tomu, že disk je SATA, chce to po mně instalační disketu kvůli ovladačům. Vzhledem k tomu, že nemám FDD mechaniku, je to trochu problém :-) Jak se to dá obejít?
Díky moc!
Ravie
i5, 8GB RAM, R7 270. A super bedna - 3R systems R700, plus nějaká ta Noctua :)
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace WinXP na 250GB HDD - SATA, bez FDD mechaniky

Příspěvek od Dzin »

ravie píše:Zdravím kolegy,
mám 250GB SATA2 disk a chci na něj nainstalovat WinXP. BIOS mi disk rozpozná, ale chci se pro jistotu zeptat, jestli je technicky možné nemuset disk dělit a přesto tam nainstalovat WinXP (SP2 někde mám). Nebo je potřeba udělat první oddíl (do těch 137 GB), na něj nacpat XP SP2 a pak si dodělat oddíl druhý?
A druhý dotaz: vzhledem k tomu, že disk je SATA, chce to po mně instalační disketu kvůli ovladačům. Vzhledem k tomu, že nemám FDD mechaniku, je to trochu problém :-) Jak se to dá obejít?
Díky moc!
Ravie
Tak pokud to je win SP2 tak by to mělo jít rovnou instalovat....nebo rozdělit a pak spojit.
SATA drivery jsou integrovat do instalCD XP, je tu i navod...
Nebo je tak težký pujčit si na 5minut flopku od někoho? :)
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
ravie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Instalace WinXP na 250GB HDD - SATA, bez FDD mechaniky

Příspěvek od ravie »

Dzin píše: Tak pokud to je win SP2 tak by to mělo jít rovnou instalovat....nebo rozdělit a pak spojit.
SATA drivery jsou integrovat do instalCD XP, je tu i navod...
Nebo je tak težký pujčit si na 5minut flopku od někoho? :)
Ahoj,
díky za radu...pohledám ten návod na integraci SATA driverů (a SP2) do WinXP, floppynu je dneska docela problém si půjčit :-)
Díky!
i5, 8GB RAM, R7 270. A super bedna - 3R systems R700, plus nějaká ta Noctua :)
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“