Stránka 1 z 1

záhadný problém u SD karet

Napsal: pon 12. bře 2018, 11:41
od tumblr
Ahoj, mám poroblém s kartama SD jedná se o Sony a Sandisk. Nejprve všechny fungovaly a najednou nejdou načíst.

Ve fotoaparátu normálně fungují, jdou naformátovat a data se ukládají, jakmile je dám do stolního pc (nové pc) tak prostě nejdou načíst, ani pomocí čtečky interní v case ani pomocí dokoupené čtečky USB 3. Karty jsem půjčil známému a úplně stejný problém v ntb ale zajímavé jé, že jakmile je strčím do staršího notebooku co mám doma https://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-x131 ... 61/produkt tak normálně vše najede a já nevím co s tím, zkoušel jsem karty různé formátovat ve foťáku v tom pc kde jedou a nic, zkoušel jsem různé programy na formátování sd karet apod a nic .. v pc v disk manageru se zobrazí ale prostě v "tento počítač" ne .. kdyby to dělal jeden výrobce a bylo by to na jednom pc tak si řeknu, že to není kompatibilní ale dělali mi to sandisk tak jsem jsem si řekl, šmejd a koupil jsem sony a stejný problém .. Už nevím, kde může být zakopaný pes ale jedna karta stojí asi 1000kč a už jsem koupil 2x sandisk a 2x sony a zas nic nejde načíst ... Mohu je dát do reklamace ale jelikož mi to jde ve starém PC tak to asi úplně kartou nebude a jestli jim to tam poběží tak mi je stejně vrátí.


//edit Wilik - presun ze Smetiste do Pameti

Re: záhadný problém u SD karet

Napsal: pon 12. bře 2018, 11:57
od Zivan
Velikost tech karet? Presne oznaceni te interni ctecky i te dokoupene USB 3.0?

Screenshot z disk manageru?

Re: záhadný problém u SD karet

Napsal: pon 12. bře 2018, 12:01
od Nagant
Co je to přesně za typ karet, typ fotoaparátu, čtečky?

Na jaký formát to formátuje fotoaparát?
Když kartu naformátuješ na příslušný formát na PC, dáš do fotoaparátu, fotky se ukládají?
A jakmile dáš do čtečky, zas to není čitelné?

Re: záhadný problém u SD karet

Napsal: pon 12. bře 2018, 15:39
od tumblr
Tak se mi podařilo problém "vyřešit" trvalo to sice pár hodin a zkoušel jsem vše ale jeden program mi kartu naformátoval tak, že najednou funguje a funguje jak ve všech pc tak i ve fotoaparátu akorát nevím co to způsobilo a proč to na windows 10 nešlo a na windows 7 ano (nebylo to čtečkou ale systémem) zkoušel jsem dnes více pc s windows 7 a 10 a prostě na 10kach to nešlo a na 7kach šlo. Zkoušel jsem kartu na 7čkach naformátovat různé a nešlo to, zkoušel jsem milion programů a nic a nakonec to šlo programem SD Card Formatter, který jsem spustil na windows 7 v něm kartu naformátoval a najednou to funguje všude.

jinak předtím to šlo ve foťáku a na 7kach ale na 10kach ne .. fotoaprát formátuje karty na fat32 nebo na exfat ale jen ty větší (16GB mi to udělá fat32 a 64ku exfat) Já to pak zkoušel na 7kách formátovat na fat, ntfs, exfat a nic .. prostě se to na 10kach nechytalo a pomohl mi až ten program. Dokonce jsem zkoušel i vymazat celou partition a vytvořit novou apod a prostě nic na 10kách se to nezobrazilo, zkoušel jsem i chdisk a taky nic.