Diablo 3

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Re: Diablo 3

Příspěvek od Shaquille »

TankGeorge: D3 melo taky betu, akorat uzavrenou. Prodali miliony kusu, co chces proboha omlouvat? Zkus nekdy akceptovat i potreby jinych...
Dam s non set gearem v pohode gr60+, T10 o cem to pises? Problem je, ze ty jsi to vubec nezkusil. Jedes buildy pres diablofans, nebo d3planner... Pokud se nehonis v zebriccich, tak jaky je rozdil hrat GR100 a T2? Ego? Muzes hrat klidne se zlutym gearem, ale ty nechces... to je tva volba, ze hrajes jen v setech s nejsilnejsimi buildy. Neni pravda, ze se neda bez tech setu hrat. Jen hrajes sam za sebe, neporovnavas se. Neporovnavat se neustale s rank hraci a jejich GR. Paragon nema zadny vliv (ve smyslu jak o nem pises), pokud nehodins zebricky, nema zadny vyznam. 0. Zahrajes si uplne stejne s para 100 jako para 3000, jen nebudes hrat nejvyssi gr, tot vse. Posunout dale se muzes porad... btw v zebricku byl velmi dlouho nejlepsi tipek s (Litany of the Undaunted + The Wailing Host buildem)...
Ale je to s tebou tezke ))) kdyz te to vlastne nebavi a prvni den sezony mas postavu lvl70 s para (tipuju) 200+. Porad nechapu, co te teda k tomu tahne, co te prinuti zapnout novou sezonu? Zmeny jsou davno zname (kosmeticke) a stejne hrajes... Necekas, ze to bude lepsi, to vis dopredu. Ze bys nakonec nemohl bez D3 zit? )))

Nordir
hura... diablo3 neni HC hra, neni to pro core hrace. Tech, kteri stravi u d3 hodiny denne je v porovnani s temi, co to zapnout na hodku dve jednou tydne mensina. Chapu, proc je loot nastaveny tak jak je. Vsichni maji sanci jej najit.
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * GTX 1660 (docasne)
TankGeorge
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od TankGeorge »

Jen chci, aby ta hra byla lepší. Baví mě hrát hry a baví mě hrát aRPG... a baví mě taky jezdit na kole a logicky chci, aby se ostatní kolaři nechovali jako debilové, aby mě řidiči respektovali, když ukážu změnu směru, abych se nepřizabil o pneumatiku na krajnici, když jedu večer z práce... prostě chci, aby věci, který mě baví, byly lepší a lepší, aby je šlo dělat pořádně. Když mě něco baví, tak do toho chci jít naplno. Co je na tom nepochopitelného?

Do D3 prostě nejde jít naplno, to mi vadí. A proč to vadí tobě, že mi to vadí? Vždyť tě to nijak neovlivní, jestli tě baví si ztěžovat věci, aby to bylo zajímavější. Vymýšlet podivná pravidla znemožňující něco dělat naplno můžeš vždycky. Ale jít naplno do něčeho, kde hned narazíš na problém, to prostě nejde.

Já tu nikde nepíšu, že se mi líbilo 5let farmit Zod runu, nebo že chci 10x horší drop. To je úplně to samé, jako když to padá, jak na běžícím páse. Prostě od aRPG chci progress postavy. Chci postavu vylepšovat a vylepšovat a díky vylepšování si odemykat nové zóny, nové bosse, nové acty, na které jsem před vylepšením neměl nárok. To podle mě má být základ pro dobré aRPG.

Možná má někdo jiný nápad, tak si ho klidně přečtu... ale tohle na mě fungovalo v D2 a ve WoW (když to ještě tak fungovalo) a evidentně pro spoustu old fans to byla hlavní věc, proč hráli hru naplno. Zod runa byla jen třešnička na dortu. Nechápu, proč musí vnutit všem casual hraní, když casualům je to v podstatě jedno. Stačí jim kámoši na skype a něco zabít.
Ale když si chci vzít týden dovolenou a naplno se ponořit do hry, protože je to prostě můj koníček a nevidím na tom nic divného či pohoršujícího, tak u D3 to prostě nejde... damn shame, když je to následovník her, kde to šlo. Proto si to koupilo tolik lidí 2012 a pak byl na fórech největší shitstorm v historii Battlenetu.
i5 8600K (5GHz All) + HyperX 4x8GB/3200/CL16 + Gigabyte RTX3080 EAGLE OC + TUF Z390M-PRO
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek od Shaquille »

zjednodusene... vyvoj d3 plati akcionari, vyvoj HC titulu pro omezeny pocet hracu ti bohuzel activision neschvali. Nemyslim si, ze tvurci chteli tak moc casual game, ale donutily je k tomu okolnosti. Krom Dark Souls neznam jinou HC hru vydanou v posledni dobe... D3 ale neni spatna hra, zalezi, co od ni ocekavas. Neni to HC, pokud se s tim smiris, je v pohode. Porovnavat s d2 myslim v dnesni dobe uplne nejde.

Ted by to mohlo byt presne ono. DG pro HC a D3 pro klikace, no brainy nebo jak tu druhou skupinu nazves... ))
Ptam se, protoze nechapu, jak te nemuze bavit hra, u ktere stravis stovky hodin. Nechci napsat, ze nemas co delat a je mi te lito, proto se ptam... Rikat jak me to nebavi a jak je to no brain a pak to porad hrat (i kdyz jsou jine hry). Neni to nic osobniho, snazim se te pochopit.
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * GTX 1660 (docasne)
coyd
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od coyd »

Nechápu, proč musí vnutit všem casual hraní
Protoze se Blizz podelal z kidu a casualu co porad breceli ze je Diablo tezke a ze chcipaj a ze se dobry gear da koupit jenom na AH a je to pay to win a ja nevim co jeste. Ze zacatku bylo Diablo pomerne tezke a proto to byla i zabava. Pak zacali zvysovat dropy, zvedat cisilka, delat dropy jen pro tvoji postavu a podobne dementni jeste zlehcovani uz tak nudneho systemu. A vysledek je to co mas dneska, hlavne ze muzes mit milion ruznych kridel, to opravdu zveda hratelnost :|
A presne tak prodeje D3 jsou jen odrazem uspechu D2.. Kdyby lidi meli kupovat az dnes s tim, ze vi jaka ta hra je, nekoupi to ani 10%
CPU: AMD Ryzen 5 1600 AF@4GHz(1,25V) MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Zotac RTX 3070 AMP Holo (0,85V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek od Shaquille »

Je to o penezich, je potreba najit financovani... Neni to o tom, ze jsou tvurci bohati, mozna osobne, ale projekt je treba schvalit hlavne finance. Pohled tvurcu a tech, co to plati (ocakavaji zisk) se muze vyrazne lisit. Nemam uplny predhled a ted ani cas to presne hledat, ale Blizzard byl snad v dobe vyvoje d2 samostatny, nepatril pod kolos Activision. Trh urcuje, ne tvurci (max india si muze delat co chce). Zbytek ridi business. HC hrani je na ustupu. Vetsina "old school styl" her je na kickstarteru, proc asi...
A presne tak prodeje D3 jsou jen odrazem uspechu D2
klidne se vsadim, ze pripadne D4 bude prodejni hit...
coyd
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od coyd »

D2 vyvijelo puvodne samostatne studio Blizzard North, pak presli pod Blizzard. Ale porad nechapu spojitost mezi financovanim D3 a tim ze je ta hra jaka je (casual nuda).. Lidi ji jako novou kupovali diky D2 a hrali ji jaka byla, to ze ted je z toho odvar neznamena, ze nemohla byt stejne dobra nebo lepsi nez na zacatku s uplne stejnyma, ne-li vyssima prodejema 8-)
Diablo se prodava jako znacka jako teple rozky jak by rekli na Slovensku a D4 by se opet kupovalo diky znacce a povesti kterou si vybudovala diky D1+D2. Pokud by u D4 prisli se stejnym systemem jako ma D3, tak prodeje zavratne nebudou tomu ver.
CPU: AMD Ryzen 5 1600 AF@4GHz(1,25V) MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Zotac RTX 3070 AMP Holo (0,85V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek od Shaquille »

Pokud bude vychazet soucasnym tempem, tak uz si pametnici na puvodni Diablo ani nevzpomenou... ))) Ale 100% bude SOON™
Vyvojari klidne muzou chtit titul pro HC fanousky, ale pravdepodobne nikdo neschvali financovani. Zkusim priklad, i kdyz neni uplne presny. Game of Thrones - tvurci nechteji snizovat pocet epizod dalsi serie, ale maji dany rozpocet. Tvurci chteji, ale vidis to, co zaplati HBO (vyvojari / akcionari activision). Je to samozrejme dost zjednodusene, ale myslet si, ze vyvojari rozhoduji neni presne. Neznam presnou strukturu Blizzardu, ale verim, ze pokud by byli nadale samostatni, tak D3 je daleko blize D1/2 nez ted. Snazim se rict, ze rozhoduji penize, ne co si tvurci vysnili. Prodala se hromadu kusu, spokojenost. Hodnoceni na MC stejne (!) jako D1/2 - spokojenost (btw vyssi nez Grim Dawn a PoE). Maka na konzolich - mega spokojenost. Nezavisli vyvojari jsou na KS...
coyd
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od coyd »

A myslis ze kdyby D3 bylo tezsi nez ted (proste jako D2 rekneme) a fakt obsahovalo RPG prvky tak se ho proda jako mene ? To si totiz nemyslim. Jinak hodnoceni na metacritics bych spis bral jako bernou minci jak hodnoti uzivatele a ne casto nestranne a neobjektivni redakce hernich casaku. Tam ma D3 4/10 s GD 8,7/10 :wink:
TankGeorge
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od TankGeorge »

Shaquille píše:Ptam se, protoze nechapu, jak te nemuze bavit hra, u ktere stravis stovky hodin. Nechci napsat, ze nemas co delat a je mi te lito, proto se ptam... Rikat jak me to nebavi a jak je to no brain a pak to porad hrat (i kdyz jsou jine hry). Neni to nic osobniho, snazim se te pochopit.
Tobě je líto, že mě něco nebaví? <3 :D Už jsem 100x psal, co mě na hře nebaví, kdy mě to nebaví a co by mě bavilo, kdyby to tak bylo. Ale ty jsi asi jen takový ten troll, co "chce něco pochopit", ale ve skutečnosti vůbec nechce (jinak by to už dávno pochopil, když to tu má 100x napsaný), a šíří osvětovné myšlenky, že když je něco průměrný se spoustou chyb, že mám být spokojený, nebo to nedělat.

Novou sezónu jsem začal hrát za DH, protože jsem ho naposled hrál při vydání RoS. Rád zkouším nové chary v sezóně, protože bych se posral, kdybych musel dělat místo v truhle pro nový char mimo sezónu. A baví mě to, ale baví mě to velmi krátce, než bych od takové hry očekával.

Hodně si čtu a sleduju zprávy od Blizzu a píšou velmi otevřeně, jak a proč hry dělají a nemyslím si, že je Activision tlačí, aby dělali něco, co nechtějí. Už jsem to tu psal - možná vícekrát - Blizz chce saturovat herní trh tak, aby měl v každém větším žánru svojí franchise. Nechtějí dělat hry tak, aby si konkurovaly sobě navzájem. Proto nikdy nevybalancujou PvP WoWko, protože mají Starcraft, HotS a teď další mezeru vyplní Overwatch.
Diablo odsralo roli konzolovky. Proto máte 4+2 aktivní ability, 4 hráče v MP atd. Původní team s Jay Wilsonem jsou konzoloví vývojáři a na hře pracovali velmi krátce... tj 3-4 roky, protože začali od píky, z velké části zahodili koncept hry od Blizzard North a měli za úkol postavit D3 tak, aby mohlo jít na konzole.

Samozřejmně mají rádi svojí luxusní práci v luxusním sídle a chtějí na hrách vydělávat. Akorát to poslední dobou přehnali a jejich heslo "easy to lear, hard to master" předělali na nějakou zrůdnou formu komunismu, kde všichni hráči mají všechno hned a nejlepší může být každá opice, co je schopná hru alespoň často zapnout.

Jen nvm, jestli se jim tenhle sociální experiment vyplatil, protože WoWko tím dokurvili takovým způsobem, že museli skoro před rokem přestat zveřejňovat počet předplatitelů, jelikož klesl během půl roku na polovinu a kdoví, kde je teď. Prodejní výsledky RoS taky záhadně nikdy nezveřejnili. Chlubí se jen tím, že D3 je nejrychleji prodávaná hra na PC a celkovým počtem prodaných kusů na konzolích. Tolik k tomu, jak se finančně vyplatí přehnaně zjednodušovat hry pro casualy.

Taky nechápu, proč by nemělo jít udělat hru tak, aby bavila HC i casual hráče? Proč se to jako vylučuje? A raději ani nezačínám pohádku o casual vs HC. To bych se upsal :O HC neznamená nutně, že se u toho sedí furt. HC přístup ke hrám může být klidně i při hraní s bídou 20h týdně.
i5 8600K (5GHz All) + HyperX 4x8GB/3200/CL16 + Gigabyte RTX3080 EAGLE OC + TUF Z390M-PRO
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
coyd
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od coyd »

Přesně tak, moje slova Georgi, HC tady neznamena, že u toho sedis 20h denne, ale proste, ze musis u hry premyslet a pouzivat mozek, ale to uz dnes asi nefrci. Ja jsem defacto HC casual, hraju pres tyden treba jen 2h denne, nekdy min, ale to neznamena ze hci hru, kterou bych se stejnymy uspechy dokoncil i po lobotomii (D3)
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek od Shaquille »

Asi bych to ukoncil, nema to prilis vyznam dale resit. Mate pravdu, hrejte si co chcete, jak chcete.
Preju mnoho zabavy at uz s D3, PoE, GD nebo cimkoli jinym.
cus v S7 ))
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek od Shaquille »

coyd
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od coyd »

Sice jen spekulace, ale kdo vi. Podle mne by, ale momentalne melo vetsi smysl zacit delat na d4 nez na datadisku. D3 uz zavrhlo spousta lidi vcetne bodne populárních streameru a pokud by datadisk nebyl vylozene bomba, ktera prekope celou hru, tak se k tomu uz nikdo vracet nebude a moh by z toho byt akorat mega fail pro Blizz. Kdezto D4 by zase pritahlo spoustu lidi zpatky.
killerek
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od killerek »

Uvidime :-)
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvek od Shaquille »

coyd píše:D3 uz zavrhlo spousta lidi vcetne bodne populárních streameru
Myslis ty, co je postihl ban hammer?
Alfajk
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od Alfajk »

mozna neco ukazou na blizzconu, ale oni nikdy nebyly zrovna extra rychly ve vydavani her, prijde me, ze na diablo 4 je to "too soon".
D3 je ve stavu, kdy na to datadisk uz moc nedokaze navazat, mechaniky se uz nemaji kam posunout v ramci toho, co tu ted mame, pokud by to chteli posunout vic, vetsi smysl by daval celej novej dil, nez prekopvavani vseho "jen" kvuli datadisku
CPU: Intel core i5 4690k@4,6 GHz | GPU: GTX 970@1440MHz/8000MHz | MB: Asus Sabertooth Z97 MARK 2 | RAM: 2*8GB Kingston DDR3 | HDD: Samsung SSD 840 Evo 250GB | PSU: EVGA Gold 650W | OS: Win 7 Ultimate SP1 64-bit | Fire Strike: P10068
coyd
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od coyd »

Nechame se prekvapit no, podle mne uz muzou na D4 defacto delat od vydani RoS, protoze od te doby se defacto v D3 nic nestalo, akorat vyhrabali veci co uz byly davno hotove a vydavali to jako content updaty. Ale i kdyby, tak i rok 2018 by byl asi jeste optimisticky :D

Shaquille: ne nemyslim.. Modz, Athene, Kripparian, Moldran, a dalo by se pokracovat, ti vsichni meli 5K+ live sledujicich a desitky az stovky tis followers.
Bhall1
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od Bhall1 »

D4 v žádném případě nečekejte. Pokud něco, tak to bude datadisk na D3 a to nejdříve na konci 2017.
darth
Nováček
Nováček

Příspěvek od darth »

Necháme se překvapit na blízkém BlizConu, hlavní trhák ted bude nějakou chvíli Overwatch.. :)
Alfajk
Začátečník
Začátečník

Příspěvek od Alfajk »

to je pravdepodobnejsi novej dil, nez datadisk si myslim, ale zase nekde pri vydani D3 jsem cetl, ze jsou v planu 2 datadisky
CPU: Intel core i5 4690k@4,6 GHz | GPU: GTX 970@1440MHz/8000MHz | MB: Asus Sabertooth Z97 MARK 2 | RAM: 2*8GB Kingston DDR3 | HDD: Samsung SSD 840 Evo 250GB | PSU: EVGA Gold 650W | OS: Win 7 Ultimate SP1 64-bit | Fire Strike: P10068
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“