Hledám cloud VPS hosting se slušným pingem do ČR a USA

Vývojová prostředí, aplikace, skripty, http://www... síťové programy, internet, sdílení...
Odpovědět
A.l.ee.x
Nováček
Nováček
Registrován: stř 27. říj 2010, 10:23

Hledám cloud VPS hosting se slušným pingem do ČR a USA

Příspěvek od A.l.ee.x »

Ahoj,
již nějakou dobu hledám dobrý zahraniční cloud hosting pro VPS s Linuxem, jehož servery budou geograficky někde na mezi ČR a USA. Má s tím prosím někdo zkušenost?

První ze všeho jsem se rozhodoval, kde by měli být servery umístěné. Potřebuji, aby server měl použitelnou latenci do ČR i do USA. Aktuálně mám jeden webhosting, jehož servery jsou umístěné na východním pobřeží USA. Server má ping něco přes 120 ms, což je na USA velmi dobrá hodnota, ale i tak je to moc, takže USA hosting nelze použít. Stejně tak nelze použít hosting v ČR, protože by to bylo příliš daleko pro Američany. Z mého "výzkumu" vyplývá, že z evropských států je nejvýhodnější Anglie, která má nejlepší konektivitu. Do ČR je to z Londýna přibližně 40 ms a do USA se hodnoty pohybují pod 100 ms (ČR má vyšší prioritu než USA, takže 100 ms pro USA stačí). Souhlasíte prosím se mnou?

Co se týče hostingu, tak mám jednoznačně zájem o VPS v cloudu, protože ze začátku rád ušetřím díky nízkému tarifu a v budoucnu potřebuji jednoduchou možnost navýšení výkonu. Dále hledám VPS se slušnou základní cenou (ideálně do 500 Kč měsíčně) a samozřejmé, jak už to u VPS bývá, bych měl rád plnou kontrolu nad serverem.

Ze všech možností se mi nejvíce líbí Linode - http://www.linode.com/, který má servery na mnoha místech včetně Londýna (london1.linode.com) a ceny začínají na 20 USD měsíčně.

Máte prosím někdo zkušenost s Linode? Nebo byste měli někdo tip na jiný kvalitní hosting, který má servery jinde než v ČR nebo v USA?

Předem Vám děkuji za každý radu.
Aleš Papoušek
Odpovědět

Zpět na „Programování a web“