"Diagnostika"?

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Rudi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. črc 2005
Bydliště: Varnsdorf->Praha a po cestách :-))
Kontaktovat uživatele:

"Diagnostika"?

Příspěvek od Rudi »

Nevim kam to zařadit, ale v tomdle tématu se objevila i diagnostika - http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=6295 .

Chci se zeptat. Existuje nějakej prográmek, kterej se vejde na nějaký médium - CD, FDD; které by se při spuštění systému vložilo do PC a spustil by se prográmek, kterej by mi pak přesně určil, co v tom PC všechno je? - ram, HDD, "velikost" procesoru a tak? Většina těchhle věcí se dá najít we WIN, ale ty tam nebudou instalovaný a chci to zjistit ještě předtím.

pokud se to sem nehodí, tak to prosím přemístěte do jiný sekce. Díky moc :)
Stepa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. pro 2004
Bydliště: pobliz HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stepa »

dyt skoro vsechno co chces zjistis z biosu ne?
Gigabyte GA-K8NE , Sempron64 2800+(1600@2400Mhz) , Gigabyte GF6600 silent pipe 450/500 @ 530/630 , Corsair VS 2x512MB 400MHz 2.5-3-3-6 , WD 800JB , 350W EC
Gaskoňec
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. úno 2006

Příspěvek od Gaskoňec »

Výborný program pro diagnostiku hardware je:
http://www.slunecnice.cz/product/Everest/
Pro CPU je vynikající:
http://www.slunecnice.cz/product/CPU-Z

Jinak zde najdeš plno diagnostických programů:
http://www.slunecnice.cz/Win/Utility/Di ... malizacni/
Athlon64 3000+/Winchester/, Artic Cooling Freezer 64 Pro,Abit AN8 Fatal1ty,2x512 MB DDR400 CL2-2-2-5-1T Kingston HyperX Ultra Low Latency/čipy Samsung TCCD/,Asus Extreme AX550 gamer edition / Radeon X550/,HDD Seagate 160 GB /řada 7200.9 SATA II/,DVD-ROM Plextor 130A,DVD-RW Asus 1608P,Teac 3,5 + čtečka paměťových karet,Sound Blaster Audigy 2 Value,Creative Inspire T5900 /5.1/,zdroj Enermax Liberty 500W,skřín AOpen H600A.
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

Stepa píše:dyt skoro vsechno co chces zjistis z biosu ne?
ty poznáš v biosu co máš za jádro grafárny? gratuluju

imho takovej program asi neexistuje ale to je takovej problém otevřít bednu a strčit do ní hlavu a přečíst pár štítků?
jasně pokud nechceš sundavat chladiče tak se asi o procesrou moc nedovíš ale ten jako jediněj spolehlivě pozná bios
na desce bejvá vždycky přesný označení, taktéž na grafice, na disku je taky polepka, ram zjistíš v biosu a nic dalšího mě nenapadá
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“