FAQ: Chladič VGA - diskuze

Vše co se týká chlazení vzduchem - větráčky, ventilátory, žebrované pasivy, atp.

Moderátor: morke

Odpovědět
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Hlavně koukej, jestli máš pod grafikou dost místa, pokud se rozhodneš pro Accelero S1 a větrák. Accelero X2 se vejde do dvou slotů, Acceleru S1 stačí bez větráku tři, s větrákem to bude víc podle tloušťky fanu. Ale někdo to tady vyřešil docela zajímavě, že pod tim má PCI kartu, a má tam 80mm fan kterej fouká jako na napájeci obvody (přidělanej k žebrování takovejma těma plastovejma páskama), a protože PCI karta je kratká tak vysokej Arctic fan 8 mu nepřekáží. Já si hodlám pořídit to samý, akorát s 92mm, měl by se tam vejít, a místo odporů si koupím regulátor otáček (potenciometr). Už jsem si to u CzC objednal, tak uvidím kdy to Accelero dovezou...
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
DngrsKuzle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. dub 2006

Příspěvek od DngrsKuzle »

Když se mluví o x-slotovém chladičí, znamená to, že zabere x slotu a když ho nainstaluji na VGA, tak to bude všechno zabírat x+1 slot?
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

DngrsKuzle píše:Když se mluví o x-slotovém chladičí, znamená to, že zabere x slotu a když ho nainstaluji na VGA, tak to bude všechno zabírat x+1 slot?
Ne. Pokud je chladič jednoslotový, tak celá karta s chladičem zabere jen 1 slot (čili hned pod ní se dá zasadit další karta, i když to občas není ideální). Například Radeon X1950XT má dvouslotový chladič, čili, že zabere 2 sloty (a zrovna je to takový, kterému nevadí, když hned pod tím bude další karta). Myslím, že Accelero S1 se s nízkoprofilovým větrákem jakž takž vejde do 3 slotů, ale když tam pak narveš kartu, tak větrák nemá moc dobrej přísun vzduchu. Proto to jde vyřešit tak jak to udělal owoce, kdyžtak hledejte jeho příspěvky, někde dával i fotku.
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
cimbo
Nováček
Nováček
Registrován: 11. srp 2006

Příspěvek od cimbo »

No ono je to dobry napad lebo 80mm vetracikov mam doma asi 3. No okrem grafy nehodlam zaplnit ziadny iny slot totiz nemam cim mozno by som tam dal nejaku tu SoundBlasterku co mam v tomto sucasnom. Ale myslim ze s miesom by som nemal mat problem.
Este jedmna vec ma zaujima ktory z tychto dvoch cladicov co som pisal Accelero X2 alebo Accelero S1+Fan bude ucinejsi. Totiz ak mam kupit chladic za 600SK (Accelero X2) a ma byt ucinejsi oproti povodnemu o par % tak sa to neoplati. No a vyhoda bude len v tom nizsom hluku.
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

To je těžký. Původní chladič je sice hlučný, ale kartu zvládá chladit s velkou rezervou. Takže jediné, o co nám tady jde, je snížit hluk. Zejtra budu mít doma to řešení, co jsem popsal výše, tak pak napíšu...

// teď jsem si vzpomněl, podle Štefka Accelero X2 na Radeon X1900XT nestačí, leda udělat mod s papírovou trubkou co tady někde je. Účinnější bude asi S1 - přeci jen, víc hliníku, víc adidas :-D
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
cimbo
Nováček
Nováček
Registrován: 11. srp 2006

Příspěvek od cimbo »

OKI tak ja to najskor asi skusim s tym origo chladicom a potom sa rozhodnem ci menit za tiksi alebo nie.
Mimochodom uz som rozhodnuty pre Accelero S1 ta X2 mi nejo nesedi tiez som sa docital ze na 95% to nebude stihat.
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Zkus originální chladič, třeba si na něj zvykneš a nebude ti vadit... já mám otevřenou bednu a mám PC docela blízko, takže toho slyším poměrně dost...
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Gerimo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2004

Příspěvek od Gerimo »

Kdy uz konecne vyjde TR HR-03/R600!? Uz me to zacina sr*t! Asi 4 mesice nam ho slibuji a porad nic... nemaji ho na tech strankach jen na ozdobu nahodou? Vy asi nic blizssiho nevite co?
Úspěch je často dítětem odvahy. - Voltaire
Adisisis
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 28. dub 2007

Příspěvek od Adisisis »

Gerimo píše:Kdy uz konecne vyjde TR HR-03/R600!? Uz me to zacina sr*t! Asi 4 mesice nam ho slibuji a porad nic... nemaji ho na tech strankach jen na ozdobu nahodou? Vy asi nic blizssiho nevite co?
to je tak i s chladičema na 8800 prostě naprdnevim co jim trvá koncept maji tak kde to vazne
Behemot
Červená karta
Červená karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Behemot »

Co na MXI NX6200-TD128E...? Většinou ve specifikacích chladičů není podpora 6200 tak nevím co padne a co ne...

ADD// myslím samozřejmě pasivní chladič...aktivní by byl holá zbytečnost (btw může se mi podařit jít s pasivem na 45 stupňů...? s mizerným původním pasivem jdu na víc jak 65 stupňů (450 MHz) v burnu)
martin.slampa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.slampa »

Zdarec mam tuto grafku:VGA HIS Excalibur X1650XT iSilence II, 256MB GDDR3
(Link:http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=S ... G-CBR5376P)
A prehriva se mi proste se me pri hrani vypne vzdy PC...Tak se chci zeptat jakej chladic by na nu sel??Ja se v chladicach moc nevyznam...A jestli by to PLS slo tak bych to potreboval pres WWW.CYBEX.CZ zkrz fakturu DIKEC!!
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

A jsi si jistý, že je to způsobeno grafickou kartou? Každopádně když už vylepšit chlazení, tak bych na ten pasiv připlácnul větrák. Nebo bych udělal ve skříni průvan (outtake větrák a případně vyndat záslepku z pozice pod kartou, aby tamtudy moh jít dovnitř vzduch)
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Behemot
Červená karta
Červená karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Behemot »

A co padne na tu GF6200 TC :?
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Na GF6200 se ani nevyplatí nic novýho kupovat, páč by ten chladič stál víc než ta karta...
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Na 6200TC v podstatě jakejkoliv kus železa, tohle uchladí cokoliv.
Goldnoob team proud member!
Behemot
Červená karta
Červená karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Behemot »

Lukfi píše:Na GF6200 se ani nevyplatí nic novýho kupovat, páč by ten chladič stál víc než ta karta...
na to se vy5er...

no dobře...co tendle, vějířovej pasiv s měděným jádrem z P4...? není moc těžkej? jo a trochu jsem ho brousil, není to nijak jemný, ale to snad pasta spraví ne...? :)
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

když se ti to vejde do skříně, anything goes :)
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Behemot
Červená karta
Červená karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Behemot »

Lukfi píše:když se ti to vejde do skříně, anything goes :)
lol existujew skřín kam se to nevejde :wink: akorát doufám že to padne do děr...
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

no spíš jsem myslel jestli to nebude překážet dalším kartám v PCI slotech. Intel BOX do děr na GF6200? To asi nepůjde, ale vždycky si můžeš vypomoct jinejma řešeníma... třeba to na tu kartu přivázat :oops:
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Behemot
Červená karta
Červená karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Behemot »

Lukfi píše:no spíš jsem myslel jestli to nebude překážet dalším kartám v PCI slotech. Intel BOX do děr na GF6200? To asi nepůjde, ale vždycky si můžeš vypomoct jinejma řešeníma... třeba to na tu kartu přivázat :oops:
no chraň bůh další karty :twisted: snad někdy...ale teď mě pálí to že mám na sestavě toto, zvukovku bo síťovku fakt pořizovat nehodlám :roll:
jinak padnout by to ale mělo...jen se bojím aby to nekolidovalo přímo s vedlejším PCIe x1 slotem pokud chladič dám moc nízko :lol: a taky sundavání původního chladiče, je tam na ty stupidní packy a pokud bych je zmasakroval tak už to tam k reklamaci nedám :borg:
Odpovědět

Zpět na „Vzduch“