Asus P5N-E SLI (775, nF650i SLI)

Základní desky firmy Asus.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
goelr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od goelr »

jo jo...takto nejak to i zminujou na anandtechforu...ale nedal si poradit :)
CPU: AMD RYZEN 5 7600X + NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GK: MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X RAM: Kingston FURY 32GB SSD: Samsung 850 PRO, Crucial M4 HDD: Seagate 8TB PSU: Seasonic Focus Gold 850W Case: Fractal Define R6
Mirkana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. lis 2004
Bydliště: Kratonohy

Příspěvek od Mirkana »

čau chlapci myslíte že mi sežere deska toto CPU

INTEL Quad-Core Xeon X3210/2,13GHZ/1066/8MB/
MB: GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2,CPU: Ryzen 7 5700x, GPU: Palit RTX 4070ti 12GB, Ram: Corsair 32GB KIT DDR4 3600MHz CL 18 RGB, SSD:Kingston NV2 500GB, SSD 2TB,HDD 4TB, SSD 500G Zdroj: Corsair 850W
Mirkana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. lis 2004
Bydliště: Kratonohy

Příspěvek od Mirkana »

to fakt nikdo nevíte?
MB: GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2,CPU: Ryzen 7 5700x, GPU: Palit RTX 4070ti 12GB, Ram: Corsair 32GB KIT DDR4 3600MHz CL 18 RGB, SSD:Kingston NV2 500GB, SSD 2TB,HDD 4TB, SSD 500G Zdroj: Corsair 850W
tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

Příspěvek od tnema »

já myslím že jo, taky sem testoval xeon 3060 na dvou mobo kdyz se rozjeli C2D - cca v lednu a nikde k tomu nebyla žádná zminka a na obou mb vše v pořádku.
ntb lenovo i5/1660Ti
Genko
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Slovensko - Žiar nad Hronom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Genko »

Genko píše:Mam tuto dosku na nej E6550, 2x1 GB GoodRam 800 Mhz, R1950 GT, 320 GB WD a 400 W zdroj.. od doby ked som kupil pocitac mam problemy s BSoD(Kernel_stack_inpage_error, machine_exception_error, IRQL_less_or_not_equal) Skusal som vymenit ramky, hdd, graficku kartu, reinstall windows, menit bios nastavenia.. Nepomohlo nic. Ma niekto skusenosti s niecim podobnym na tejto doske?
Takze bola chybna doska. Vymenil som dosku a vsetko v pohode. 6 Dni uptime bez jedineho BSoD :) idem teraz zobrat GIGABYTE P35C-DS3R.
Im@tion
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2007

Příspěvek od Im@tion »

Zadar mám tuto desku a paměti A-Data DIMM 2048MB DDR II 800MHz Extreme Edition, CPU C2D E6750 2,66GHz , když je dám do žlutých slotů tak mi počítač zamrzne na úvodní obrazovce (logo desky) vyjímečně se dostanu do windows kde mi to po pár minutach zamrzne , když je dám do černých tak se ani nerozsvítí monitor, zkoušel jsem paměti růžně přehazovat systém funguje stabilně jen když mám jednu v žlutém a druhou v černém. Bios mám 0801 Nevíte někdo jak to mám přesvědčít aby to fungovalo v DualChannel???
firox
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. bře 2005

to Im@tion:

Příspěvek od firox »

Myslim si, ze by ti pomohla vymena RAMek. Ja mam Kingstony a pohoda.
C2D E4300 1.8GHz, Asus P5N-E SLI, Kingston 4x1024MB 667MHz, Asus X1950PRO 256MB, 320GB Barracuda SATA2, Audigy 2 ZS (full), Genius Home Theater 5.1, Logitech 510MX, 500W Fortron Blue Storm II, Arctic Cooling Freezer 7 Pro
goelr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od goelr »

Im@tion píše:Zadar mám tuto desku a paměti A-Data DIMM 2048MB DDR II 800MHz Extreme Edition, CPU C2D E6750 2,66GHz , když je dám do žlutých slotů tak mi počítač zamrzne na úvodní obrazovce (logo desky) vyjímečně se dostanu do windows kde mi to po pár minutach zamrzne , když je dám do černých tak se ani nerozsvítí monitor, zkoušel jsem paměti růžně přehazovat systém funguje stabilně jen když mám jednu v žlutém a druhou v černém. Bios mám 0801 Nevíte někdo jak to mám přesvědčít aby to fungovalo v DualChannel???
nekolikrat je tady uz receno, ze tato kombinace bez problemu funguje...staci trosku vice cist..
CPU: AMD RYZEN 5 7600X + NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GK: MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X RAM: Kingston FURY 32GB SSD: Samsung 850 PRO, Crucial M4 HDD: Seagate 8TB PSU: Seasonic Focus Gold 850W Case: Fractal Define R6
Mirek Koci
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 21. úno 2007
Bydliště: Liberec, DE, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek Koci »

ahoj,mam na VAS PROSBU...

doted jsem mel jenom desky s INtelackym CHipsetem a taktoval jsem si vesele..


Mohl by mi nekdo napsat strucny navod co a kde povypinat pro taktovani?
Chci se dostat z E6300 na 2,8ghz na P5B to slo v pohode tady mi to hazi chybu i na 2,33(Orthos)


doted jsem mel jenom desky s INtelackym CHipsetem a taktoval jsem si vesele..

co mam P5N32 e-SLI..tak jsem v koncich


DEKUJU...BIOS mam 1302
alea iacta est
Sledujte PCTuning na Facebooku a Twitteru.
Obrázek Obrázek
goelr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od goelr »

:offtopic:
CPU: AMD RYZEN 5 7600X + NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GK: MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X RAM: Kingston FURY 32GB SSD: Samsung 850 PRO, Crucial M4 HDD: Seagate 8TB PSU: Seasonic Focus Gold 850W Case: Fractal Define R6
bobhorni
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2007

čipset

Příspěvek od bobhorni »

ahoj mám tuto desku a mám pořád na ní čipset 0401, vyplatí se upgradovat na novější(kvůli výkonu)?
bobhorni
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2007

Re: čipset

Příspěvek od bobhorni »

bobhorni píše:ahoj mám tuto desku a mám pořád na ní čipset 0401, vyplatí se upgradovat na novější(kvůli výkonu)?
samozřejmě bios 0401 :)
goelr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od goelr »

nevyplati...(ale posledni mesic jsem to nekontroloval, ale pochybuju o lepsim biosu)
CPU: AMD RYZEN 5 7600X + NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GK: MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X RAM: Kingston FURY 32GB SSD: Samsung 850 PRO, Crucial M4 HDD: Seagate 8TB PSU: Seasonic Focus Gold 850W Case: Fractal Define R6
stude
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2007

Příspěvek od stude »

Zdravim, potreboval bych poradit, sice jsem chtel puvodne koupit Athlona BE, ale kdyz jsem videl C2D E8200 za tak dobrou cenu, tak asi pujdu do nej, jen mam problem s vyberem desky, protoze jsem "AMDckar" a tak se v deskach pro Intel moc nevyznam (presneji jsem se o ne az dodneska nezajimal)
Po precteni tady toho vlakna a recenze se mi zalibila ASUS P5N-E SLI, podle Asusu by (snad) mela mit podporu 45nm procesoru, SLI je pro me dulezite kvuli 88GT, kterou uz mam a dalsi planuji brzy prikoupit, jinak u me rozhoduje hlavne cena, protoze mam trochu omezeny rozpocet.

Jinak me jeste trapi, ze tam asi nedam http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46779 co? :(

Jeste bych mel jeden dotaz, nikdy jsem na jinou platformu neprehazel a bojim se, ze kdyz si desku s procesorem prinesu domu a PC slozim (pritom pouziji Corsair moduly ze starsiho pc), tak se mi to nerozebehne prave kvuli BIOSU, disketovku nevlastnim, co potom s tim?

A jeste posledni dotaz, rad bych pouzil svuj stavajici disk, je treba preinstalovavat windows nebo to disk po vymene komponent skousne? Pokud ne, tak bych koupil jeste novy disk, ale jak vsude ctu, je treba instalace SATA ovladacupro MB, jak je tam dostat, kdyz neni disketovka?

Prave kvuli temto otaznikum se prechodu na Intel bojim, protoze s timhle nemam zkusenost a jakmile rozeberu komp, nebudu se moct pres internet s nikym spojit, aby mi pripadne poradil. Proto bych rad poprosil nekoho zkusenejsiho, aby me na pripadna uskali upozornil a poradil jak je resit. Predem moc dekuji
Im@tion
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2007

Příspěvek od Im@tion »

stude píše:Zdravim, potreboval bych poradit, sice jsem chtel puvodne koupit Athlona BE, ale kdyz jsem videl C2D E8200 za tak dobrou cenu, tak asi pujdu do nej, jen mam problem s vyberem desky, protoze jsem "AMDckar" a tak se v deskach pro Intel moc nevyznam (presneji jsem se o ne az dodneska nezajimal)
Po precteni tady toho vlakna a recenze se mi zalibila ASUS P5N-E SLI, podle Asusu by (snad) mela mit podporu 45nm procesoru, SLI je pro me dulezite kvuli 88GT, kterou uz mam a dalsi planuji brzy prikoupit, jinak u me rozhoduje hlavne cena, protoze mam trochu omezeny rozpocet.

Jinak me jeste trapi, ze tam asi nedam http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46779 co? :(

Jeste bych mel jeden dotaz, nikdy jsem na jinou platformu neprehazel a bojim se, ze kdyz si desku s procesorem prinesu domu a PC slozim (pritom pouziji Corsair moduly ze starsiho pc), tak se mi to nerozebehne prave kvuli BIOSU, disketovku nevlastnim, co potom s tim?

A jeste posledni dotaz, rad bych pouzil svuj stavajici disk, je treba preinstalovavat windows nebo to disk po vymene komponent skousne? Pokud ne, tak bych koupil jeste novy disk, ale jak vsude ctu, je treba instalace SATA ovladacupro MB, jak je tam dostat, kdyz neni disketovka?

Prave kvuli temto otaznikum se prechodu na Intel bojim, protoze s timhle nemam zkusenost a jakmile rozeberu komp, nebudu se moct pres internet s nikym spojit, aby mi pripadne poradil. Proto bych rad poprosil nekoho zkusenejsiho, aby me na pripadna uskali upozornil a poradil jak je resit. Predem moc dekuji
Ohledně podpory 45nm Cpu: Na stránkách asusu tvrdi že je deska podporuje
http://cz.asus.com/products.aspx?l1=3&l ... odelmenu=1

Ohledně pamětí: Pokud máš DDR 2 tak by neměl být problém (sice je pravda že ti to nemusí naběhnout ale stačí párkrát přehodit paměti do jinejch slotů, zvýšit napětí, nastavit manualně časování atd.)

Ohledně disku: MUSÍŠ odinstalovat všechny starší ovladače, pak by jsi neměl mít problém. (já blbec jsem taky měnil z AMD na intel a nechal jsem tam všechny ovladače a pak jsem se divil že mi to ani nechtělo nic načíst a pořád to padalo :-D )
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

to stude: toho zalmana tam urcite nedas
jinak co mas za pameti ty corsairy?? prtz ona obecne deska se moc nemusi s ramkama znacky corsair

sata ovladace nejsou potreba tak v tom nevidim problem...
jinak doporucuju nove nainstalovat system je to lepsi pro kompatibilitu a urcite to neni takovy problem nebo snad je???
stude
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2007

Příspěvek od stude »

Dival jsem se na stranky Asusu a na uvodni strance k teto desce je pekna reklama, ze bude podporovat 45nm procesory, ale v CPU listu je uz neuvadi. Pritom jine desky aji tyto nove procesory primo v CPU support listu, nevite nekdo jak to tedy je?
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

jj s novym biosem by je mela deska podporovat
a u asusu se podpory 45nm procesoru nebojim
stude
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2007

Příspěvek od stude »

Asi se neda odhadnou, kdy by ten BIOS mohl vyjit?:( Procesor mam jiz objednany a mel by mi prijit tento tyden, tak jeste koupit desku za rozumnou cenu, bo spis tuhle, protoze podle recenze se mi zamlouva.

Jinak nevite, jestli mi budou schopni v CZC nahrat ihned pri zakoupeni ten nejnovejsi BIOS, abych ten procesor rozjel?
stude
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2007

Příspěvek od stude »

Ach jo, dokonce deska P5N SLI s chipsetem Nforce 570 ma podporu E8200 a tahle deska porad nic:( Procik uz mam doma, ale je mi zatim k nicemu, ach jo :( :cry:
Odpovědět

Zpět na „Asus“