Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Zde budeme zveřejňovat, co se chystá v časopise - pište náměty, stížnosti, budeme se snažit vyhovět.
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Co vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od -HoNY- »

Zdravím všechny naše pravidelné čtenáře i náhodné návštěvníky. Chtěl bych se zeptat, co Vám konkrétního chybí v metodice, testovaných vlastnosti a jaké parametry byste v recenzích dále uvítali?

V neposlední řadě se nesmím zapomenout zeptat na to, jaké panely byste chtěli vidět v recenzích.

V dohledné době budou recenze rozšířeny o bodové ohodnocení (ergonomie, naměřené parametry, etc.). Do budoucna se více zaměřím na levnější IPS a PVA panely.

Děkuji za názory

Jan Černý

otestováno
HP ZR30w (30", LG S-IPS H2-IPS, 10bit interně, DisplayPort, 2560×1600) - mizerný monitor
BenQ GL2030M (20", LG TN LED, DVI, repro, lákavá cena) - mizerný monitor
EIZO S2243WH (22", S-PVA II, 10bit LUT tabulka, 1920×1200) - dobrý monitor
ASUS VG236 (23", 120Hz TN, 6bit FRC) - průměrný 3D monitor
BenQ EW2420 MVA + LED - dobrý poměr cena výkon

plán?:
Dell U3011
Fujistu Siemens P23T-6 IPS+ LED
Acer 3D + BenQ 3D
LG IPS + LED
Samsung 2433BW
Naposledy upravil(a) -HoNY- dne sob 25. pro 2010, 17:17, celkem upraveno 11 x.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
Ssnake
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2005
Bydliště: chotebuz

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od Ssnake »

osobne bych uvital 27-30" s vetsim nez 1920*1200 rozlisenim, prip. od 24" v kombinaci LED + nonTN. asi teda nebudou ty levnejsi ale TN nechci (to nechce nikdo kdo videl pva/ips) a fullHD uz mam a chtelo by to vetsi...snad se nekdo k teto prosbe pripoji.
FD500, ST45SF, Z97i, i7-4980HQ CB20:1718,CB24:254 NH-U9B, 2x8, 1060, 5100MAX
x850xtPE, x1950xtx, hd2900gt, hd3870, hd4890 - - 6800ultra, 7900gtx, 8800gtx, 9800gtx+, gtx285
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od -HoNY- »

Čekám až bude na trhu dostupný PVA BenQ s LED podsvícením, o jiném panelu, snad kromě HP LP2480 DreamColor, nevím. Samozřejmě se nechám poučit, a pokud je nějaký jiný LED non TN monitor, mile rád jej otestuji.

Tento týden by mi snad měl po měsíci urgování konečně dorazit slibovaný HP ZR30w.

//Tak právě proběhla demonátáž monitoru, jsem mírně zklamán. Elektronika počítá s 10bity, matrice je „pouze“ 8bitová.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
takekecy
Nováček
Nováček
Registrován: 05. srp 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od takekecy »

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli by nebylo možné zařadit do testu i monitor EIZO S2243WH, děkuji za odpověď.
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od -HoNY- »

Dobrý den, s monitorem počítám na konec příštího měsíce s tím, že se v testu zaměřím na ergonomii, ekologické funkce a 10bitový barevný výstup (kromě propagačních materiálů jsem nic pořádného nenašel, ani recenzi). Nemohu si pomoct, ale podání barev na mém předpotopním S-PVA L568 je lepší než na většině současných IPS panelů, takže se na toto EIZO těším.

Předpokládám správně, že s monitrem počítate hlavně na grafiku? Na práci s textem je panel poměrně malý - tam by se hodil Eizo S2433W, ale ten bych kvůli příliš vysoké ceně netestoval.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
takekecy
Nováček
Nováček
Registrován: 05. srp 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od takekecy »

Ja jsem na informatice a předpokládám, že budu programovat, max nějaká za tákladní grafika, ale mám rád svoje oči, a tak hledám nějaký kvalitní monitor, který mě i po spoustu hodinách denně nepřipravý o můj zrak ;-). Líbí se mi tam ty technologie, ale rád si nechám poradit, protože jak jsem hledal, tak jsem přímo pro programování nějaký monitor nenašel.
fahrus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. lis 2006
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od fahrus »

Když se přidám s urgentní potřebou recenze toho Eiza S2243W, asi to moc nepomůže, že? ... Nemám možnost si ho osahat naživo a přitom stojím před situací, že bych si měl monitor pořídit cca za týden abych měl na čem dělat. Všechny levnější panely jsem zatím zavrhnul kvůli homogenitě podsvícení, stabilitě kontrastu a nebo nemají na výšku 1200pix ... zakletý kruh, který má řešení až kolem částky 20.000,- nebo zmíněné S2243WH
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od -HoNY- »

Zkusím to nějak urychlit, ale nejsem testovací stroj, ještě mám před sebou test cca 15 ks SSD disků.

Nejvíc zkusěností s EIZO S2243 je popsáno na oc4u zde. Jiné testy nebo zkušenosti jsem zatím nenašel.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od Fox_25 »

Teoreticky šlo by udělat nějaké srovnání CRT\LCD? Myslím tím monitory pro práci s foto, zde stále tápám a mám na stole dvacetiletý compaq o váze 30kg. Pravda je ta že nevím čím ho nahradit, TFT už nechci ani vidět a nemám na to objednat si pár kusů profi monitorů a srovnávat. Jde mi hlavně o barevné podání a odezvu.

Když napíšete ať počkám na OLED tak si koupím pár CRTeček do zásoby a dám pokoj :)
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od -HoNY- »

Abych byl upřímný lepších LCD na současných technologiích VA a IPS se nedočkáte. Možná se zlepší o něco odezva, ale zásadní rozdíl tam nebude. Pokud mě paměť neklame, tak BenQ/AU Optronics začal pracovat na nové továrně na OLED panely a prý bychom se příští rok mohli dočkat cenově dostupných OLED panelů. Otázka je jak budou kvalitní.

Když to řeknu zcela upřímně, nemám kde sehnat slušný CRT monitor a v současné době se žádné rozumné nevyrábí. Na půdě mi sice leží EIZO, ale má pohnutou masku a vysvícenou obrazovku, takže je pro srovnání nepoužitelné.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
fahrus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. lis 2006
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od fahrus »

Psal jsem si se zaníceným technikem z AVnet (EIZO ČR) a rozhodl jsem se, že koupím Eizo EV2333W. S2243W by pro mě bylo jen o zisku vyššího rozlišení 1200pix vs 1080pix. S adobeRGB bych zřejmě neměl čas si hrát (a převádět na sRGB pro přátele atp), tiskárnu mám A3+ ale jen 4 barevnou. Připojení na x metrů nevyužiju. Pokud bych tedy chtěl adobeRGB a nějakou záruku kvality obrazu (podsvícení, stability kontrastu atp) volil bych modely SX nebo CG. Pro tyto řady si stanovilo Eizo normu "homogenity obrazu" 85%. Pro nižší řady pak 75%. U modelu Eizo EV2333W nesmírně vychválil kontrast 3000:1 kdy je prý radost pracovat v noci a nebo zpracovávat fotky černocha v tunelu... Myslel jsem si (nevím z jakého zdroje, že EV2333W má LED podsvícení), ale LED má jen TN model EV2313W nebo jak)

I tak si rád recenzi S2243W přečtu, třeba dojde na výměnu...
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od -HoNY- »

Takže EIZO S2243WH dnes dorazilo, jsem nadšený z podání černé barvy (ono by to jinak nebylo PVA), podání barev super a barevná odchylka není okem zřetelná, jen musím ještě odladit EcoView, aby mi správně fungovalo stahování jasu. Oproti staršímu L568, které mám doma, má ale levnější zpracování plastů na stojanu (méně sešroubovaných částí). Noha je pevná a každý pohyb klade odpor, takže nedochází k nechtěnému naklonění. Zdroj nepíská při žádné hodnotě jasu a v pro mě od oka nastaveném jasu 130 cd/m^2 žere 43 W. Jediná vada je, že nejde zasunout níže. Pokud můžu hodnotit první dojmy, jsem spokojený.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
fahrus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. lis 2006
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od fahrus »

Monitor ještě není doma - možná ho koupím až po víkendu (možná se nechám přesvědčit recenzí) ... ale jak jsem psal výše, když slyším nadšení z S2243W a jeho černé barvy, pak musí být EV2333W v tomto ohledu špica ... ostatně technik z EIZO to tak taky komentoval.
Reptile
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2005
Bydliště: Plzeň

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od Reptile »

kdy vyjde ta recenze na ZR30W? :-) moc o něm uvažuji ;)
CPU:Intel Core i5 2500k @ 4,7GHz - 1,27V Cooler:Thermalright Silver Arrow MB:Asus P8P67 B3 RAM:4x4GB Kingston HyperX 1600Mhz GPU: MSI Radeon RX 5600 XT MECH OC 1820/1780 HDD:Samsung SSD 840 EVO 120GB, Samsung 1TB, Samsung 1,5TB, Seagate 2TB, Seagate 4TB Case:Thermaltake VH8000BWS Armor+ Mx PSU:Seasonic X-560 Gold Writer:Samsung SH-S223C Mouse:Razer Diamondback + Logitech MX 1100 Keyboard:Logitech Cordless Desktop Wave Pro
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od -HoNY- »

Vzhledem k tomu, že jsem kvůli závadě disku přišel o veškerý data z testu SSD disků (2500 měřených hodnot a ještě na tom dělám), tak píši info o monitorech sem:

EIZO S2243: barvy super, kvalita obrazu, fičury na stahování jasu podle okolního osvětlení a přepínání barevných profilů podle aplikací všechno super. Naprosto parádní je taky mechanické provedení, dlouho jsem neměl lípe udělaný monitor, byť jsem z časové tísně nelezl dovnitř. Jenom má jednu, pro mě podstatnou vadu proč si ho nekoupit - podsvětlovací trubice jsou regulovány na frekvenci 100 Hz. Po celodenním sezení mi přijde, že ho vidím poblikávat. Druhá drobná nevýhoda je postavec, který nejde dát níže (při blbé konfiguraci křesla a stolu je člověk v záklonu a ne předklonu). Tady je odkaz na tabulku s pohledem na jas: http://tinyurl.com/32gpum4 Repráky jsou chrastítka, absolutně nepoužitelné.

Ad ZR30w, nepřijde mi jako žádná výhra, stejně mizerný monitor jako HP3065 - liší se jen novější revizí panelu jinak stejně mizerná homogenita, žádné OSD, minimální jas je 150 cd/m^2. Plocha je samozřejmě super, ale spíše bych šel do Dellu 3008WFP, či jak se jmenuje jeho nástupce. Kamarád ho asi pětkrát reklamoval (2× 3065, 3× tento).

Jediné, co závazně slibuji do budoucna je bodové hodnocení, ať je to srozumitlné i pro lidi, co se v monitorech příliš neorientují.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
Reptile
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2005
Bydliště: Plzeň

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od Reptile »

pfůůů tak to si mi dostal s tim ZR30W ...
http://www.anandtech.com/show/3754/a-ne ... 30w-review , tady ho docela chválili.... měl sem do ted LG W3000H, tak si pořád říkam že to HP bude lepší než to LG. Ten minimální jas mi tak nějak neva...stejně to asi budu mít vše na full. OSD mi neva. to LG taky nemělo. Aspon to nemá takovej inputlag... jen by mi zajmalo co konrétně kámarád na něm reklamoval?
CPU:Intel Core i5 2500k @ 4,7GHz - 1,27V Cooler:Thermalright Silver Arrow MB:Asus P8P67 B3 RAM:4x4GB Kingston HyperX 1600Mhz GPU: MSI Radeon RX 5600 XT MECH OC 1820/1780 HDD:Samsung SSD 840 EVO 120GB, Samsung 1TB, Samsung 1,5TB, Seagate 2TB, Seagate 4TB Case:Thermaltake VH8000BWS Armor+ Mx PSU:Seasonic X-560 Gold Writer:Samsung SH-S223C Mouse:Razer Diamondback + Logitech MX 1100 Keyboard:Logitech Cordless Desktop Wave Pro
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od -HoNY- »

Panel je v něm úplně stejný tedy LG LM300WQ5 SDA1, v LP3065 je myslím Q3.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
Reptile
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2005
Bydliště: Plzeň

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od Reptile »

tak nešlo by udělat porovnání LG W3000H HP ZR30W a DELL 30008WFP ...?? myslim že by to mohlo byt dost zajimavy... pokud by souboj obsahoval všechny potřebené informace o stabilitě podsvícení, podání barev... input lag atd... :-) nečekam zázraky ani že to bude hned...ale do budoucna by se to určitě hodilo...
CPU:Intel Core i5 2500k @ 4,7GHz - 1,27V Cooler:Thermalright Silver Arrow MB:Asus P8P67 B3 RAM:4x4GB Kingston HyperX 1600Mhz GPU: MSI Radeon RX 5600 XT MECH OC 1820/1780 HDD:Samsung SSD 840 EVO 120GB, Samsung 1TB, Samsung 1,5TB, Seagate 2TB, Seagate 4TB Case:Thermaltake VH8000BWS Armor+ Mx PSU:Seasonic X-560 Gold Writer:Samsung SH-S223C Mouse:Razer Diamondback + Logitech MX 1100 Keyboard:Logitech Cordless Desktop Wave Pro
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od -HoNY- »

Dell je dost starý, ale o tom LG bych uvažoval. Inputlag jsem začal měřit až od EIZA. V plánu mám teď jeden 3D monitor ASUS, ale pěkně jedno po druhým, leží mi tu teď rozepsané SSD disky a už z nich začínám vidět andělíčky (trošku jsem přepálil počet testovaných kusů a množství benchmarků). :roll:
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
bonavox
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. srp 2006

Re: Co Vám chybí v recenzích LCD monitorů, co byste uvítali?

Příspěvek od bonavox »

Uvítal bych zástupce "obr" rozlišení, protože takových testů je poskrovnu.
Relativně cenově přijatelný DELL U2711 a k němu nějaký 30" ...
Podpis může být maximálně “50 bodů vysoký”, akorát že už nikdo neřekne, kolik řádků těch 50 bodů je. Tak raději pro jistotu nic … PRAVIDLA VIVAT!
Odpovědět

Zpět na „PCtuning - webový magazín“