Nefunkční USB na předním panelu

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
wendy271
Nováček
Nováček
Registrován: 27. úno 2009

Nefunkční USB na předním panelu

Příspěvek od wendy271 »

Pro připojení dvou USB konektorů na předním panelu skříně EuroCase ML-530 jsem příslušný kabel osazený konektorem zapojil do USB headeru na základní desce Gigabyte GA-B75-D3V.
Ani BIOS, ani Windows 7 nedetekuje připojení "USB flešky" (3 různé). Win7 vypíše hlášení "Zařízení USB nebylo rozpoznáno", správce zařízení indikuje neznámé zařízení.

Je chyba v konektorech USB na panelu, nebo v kabelu, či v konektorech na MB (i druhý header se chová stejně) ???.
Mám ten kabel+piny na obou koncích "propísknout", nebo si mám koupit panel s rozšiřujícími USB porty a vyzkoušet připojení přes jiný kabel ???

USB pozice (2.0 i 3.0) na zadním panelu MB detekují flash paměti bez problémů.
Děkuji za inspirativní odpovědi.
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční USB na předním panelu

Příspěvek od Butch »

Chyba v konektorech na desce to nebude.

Chyba bude v nekvalitni prodluzce(vetsinou spatne stineni) do prednich portu, u Eurocase se tato nekvalita da ocekavat a je to celkem casty jev. Nekdy dokonce chodily skrine s prevracenymi piny a oddelalo to desku. Nejaka rada EC skrini par let dozadu.

Doporucuji spis si vyvezt prodluzku kvalitnim usb kabelem ze zadnich portu desky. Pripadne reklamovat celou skrin. Zalezi jak se ti chce vracet celoou skrin je-li v zaruce.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
cameroncz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2012

Re: Nefunkční USB na předním panelu

Příspěvek od cameroncz »

Máš nainstalované USB3 Drivery? Nevim, jestli to pomůže, ale nic za to nedáš.

http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... /download/

Necháš tam ovladače, vybereš windows a najedeš na USB3.0 driver
CPU: 9900k @ 5Ghz @ D15 GPU: EVGA 980ti SC+ MB:ASUS ROG STRIX Z390-H RAM: 32GB HDD: WD Red 2TB SSD: 970 EVO 500GB, 850 PRO 1TB CASE: CM Storm Stryker Monitor: 27" PG279Q PSU: Corsair RM750i
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Nefunkční USB na předním panelu

Příspěvek od Bez_n1ck »

USB3 drivery mu určitě pomůžou na nefunkčnost front USB2.
U těchto beden jsou ty prodlužky šíleně nekvalitní. Ještě by asi šlo si koupit header, sundat z něj ten plech a našroubovat to dopředu místo toho stávajícího (pokud ovšem bude dostatečně dlouhej kabel).
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
wendy271
Nováček
Nováček
Registrován: 27. úno 2009

Re: Nefunkční USB na předním panelu

Příspěvek od wendy271 »

Pokud by měla být chyba v kabelu, najdu si někde schema přiřazení pinů na obou koncích, zkontroluju stávající kabel, případně bych se pokusil o jeho opravu (možná i o výrobu nového).

Ta skříň byla to nejlevnější, co EuroCase pro ATX-MB na CZC.cz nabízel (cca 480 Kč).
Že je udělaná z tenkého plechu by se jí vyčítat dalo, ale že bude chybná kabeláž by mne nenapadlo. Můžu být rád, že funguje zapínací a resetovací tlačítko a přívod k PWR a HDD LEDce.
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční USB na předním panelu

Příspěvek od Butch »

Ty kabely od desky k headeru budou proste blbe stineny, sotva tam pojede USB 1.1
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
wendy271
Nováček
Nováček
Registrován: 27. úno 2009

Re: Nefunkční USB na předním panelu

Příspěvek od wendy271 »

Jaká specifikace kabelu je nutná pro půlmetrové vyvedení čelních USB konektorů ???
Ani snížená rychlost (USB 1.1) by mi nevadila. Občasné nahrání na flešku několika fotek nebo nějakého zajímavého SW by netrvalo dlouho, hlavně že konektor bude vpředu a navrchu skříně. Nerad bych problém řešil USB rozbočovačem vytaženým ze zadních konektorů.
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční USB na předním panelu

Příspěvek od Butch »

Nejlevnejsi casove i financne je koupit lepsi skrin. Sice to nevypada ze zacatku jako nejlevnejsi reseni, ale ver mi ze se shit EC se jeste navztekas, takze investice se ti vrati.
Koupis poradnou bednu a vydrzi ti nekolik sestav.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
ninko011
Nováček
Nováček
Registrován: 21. lis 2012
Bydliště: Žilina (SK)

Re: Nefunkční USB na předním panelu

Příspěvek od ninko011 »

Ok ja mám Bitfenix Shninobi USB3 Window a robí mi to isté . Usb 2 mi rozozná na predných paneloch ( 2x USB 2.0 a 2x USB 3.0) ale Usb 3.0 mi vypíše, to čo wendy
Intel Core i5 3570K (4,4 Ghz pri 1,344v), Gelid Tranguillo v2, ASUS Z77 Sabertooth, ASUS MATRIX 7970 Platinium (1200/7000 Mhz , deafult napätie), Kingston HyperX Beats 1600 Mhz XMP, WD 1TB Caviar Blue 7200 ot., Fotron Raider 650W 80+ Bronze, Shinobi BitFenix USB 3.0 Window
22" ASUS VE228HR
Razer Imperator 4G (razer abyssuss R.i.p 2 a pol roka), Razer Goliathus Control, Razer Lycosa Mirror, Razer Carcharias , Logitech X-530 sound system
Samsung Galaxy S4
wendy271
Nováček
Nováček
Registrován: 27. úno 2009

Re: Nefunkční USB na předním panelu

Příspěvek od wendy271 »

Dík za všechny příspěvky. Pravděpodobně bude chyba v kabelu z důvodu nekvalitního provedení skříně. Až na smůlu s kabelem pro přední USB konektory, jsem s tou lacinou skříní spokojený.
Mechanika DVD + dva HDD nevibrují, ventilátory na VGA a v boxovaném Intel jsou taky tiché, nic víc si nemohu přát. Jen ty přední USB pozice mne "vypekly".
Prozkouším přiřazení pinů na stávajícím kabelu, případně udělám kabel nový.

NEBO:
Skříň poskytuje záslepku pro doplňky "3,5". Existují různé panely s konektory USB, FireWire, doplněné o čtečky karet a pod. Narazil jsem i na panel s USB 3.0, ten by se mi mohl hodit až budu mít nějaký vnější disk s rozhraním USB 3.0. Základní deska má 2x USB 3.0 vzadu a na sobě ještě header pro další dva. Konečně bych měl funkční USB konektory vpředu, i když ne tak vysoko jako ty skříňové.
wendy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2005

Re: Nefunkční USB na předním panelu

Příspěvek od wendy »

Příčinu mého problému správně učili ti, kteří poukazovali na provedení kabelu.
Stíněné provedení, nejspíše každé čtveřice zvlášť, by zcela jistě problém nezpůsobilo.
Když jsem problematický kabel (necelých 50 cm) vyjmul ze svazku, kde byl vedený společně s kabelem pro přední audio konektory a s vícežilovým plochým kabelem ke spínačům a indikačním LEDkám, tak se funkce USB dostavila.
Nyní je zmíněný kablík veden "vzdušně" mimo datové a napájecí vodiče. Možná skusím přivázat jej ke kovovým částem vnitřku skříně jako simulaci jakéhosi odstínění.
Jsem rád, že mám na předním panelu dva funkční USB konektory.

Dotaz: Jak se dá otestovat komunikační rychlost dosažená u konkrétního USB konektoru osazeného konkrétní flash pamětí. Vyzkoušel bych to na dvou různých PC a pro několik "flešek". Do jedné USB čtečky karet bych mohl vložit kartu SDHC, class 6. Rád bych dosažené výsledky mezi oběma PC porovnal.
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Nefunkční USB na předním panelu

Příspěvek od Eddward »

Tie kable su skutocne dost zle v takych skrinkach. Velakrat nerozpoznaju USB zariadenie alebo ide velmi pomaly. Mam s tym aj ja svoje skusenosti.

Otestovat to mozes napr. cez jednoduchu benchmark aplikacuz Crystal Disk Mark
http://sourceforge.jp/projects/crystald ... _0_2f.zip/
Len otvoris a stlacis ALL a pockas, ono to urobi testy citania a zapisu.
Na inom PC mozes urobit ten isty test s rovnakou fleskou a porovnat.
Myslim ale ze lepsia rychlost bude uz len ked zapojis kluc do zadneho portu.
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
wendy271
Nováček
Nováček
Registrován: 27. úno 2009

Re: Nefunkční USB na předním panelu

Příspěvek od wendy271 »

Testovací utilitku jsem si stáhnul a vyzkoušel. Je navržená i pro 64-bit systémy.
Ta moje 16 GB SD karta není class 6, ale dokonce class 10 a dosažená rychlost byla stejná na předním i na zadním USB konektoru. Seq.Read=17,4 MB/s, Seq.Write=11,5 MB/s.

Pro srovnání HDD 320 GB SATA II dával hodnoty Seq.R/W 75,9/75,3 MB/s.
Druhé starší PC s CPU C2D E8400 jsem zatím nezkoušel.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“