Intel ho vypustil protože Core2 ho neměla. Easy, Core2 byl poslední CPU P6 architektury a její součástí to nikdy nebylo. Ala Pentium PRO, PII, PII, PM, PM Dothan, Core1, a Core2 což bylo core 1 s podporou 64-bit a sdílenou L2 ala první nativní dovujádro. Netburst uměl HT už od začátku architecture based. I Willamete jej uměl, sice ne pro konzumáky ale byly Xeony co ho měly, a i měly první L3, tehdy 1MB. A už tehdy byla fullspeed, nevim proč AMD dodnes nedokázalo udělal fullsped synchronous L3, naopak její Oc se od Phenomů II na FX zhoršilo... Nehalem a jeho nástupci jsou komplet jiná architektura než Core2, proto můžou mít HT. HT v multithreadu jasně pomáhalo, Intel by jej jentak nezahodil kdyby jej mohl použít jen ta architektura jej prostě neměla.del42sa píše:vždyť ho Intel na několik let ze svých CPU zcela vypustil ( hned jak přišla architektura Core odvozená od PentiaM) a vrátilo se až s příchodem Nehalemu. To že by AMD opustilo CMT taky není zcela jisté, to se mnoho lidí domnívá, ale nikdy to nikdo z AMD oficiálně nepotvrdil.Hladis píše:HT P4 vytahlo nahoru v multimédiích a HT krok vedle není, jinak by ho uz Intel opustil.
jako každá technologie má i HTT své nedostatky ne jen přednosti:
Docent: wite-through je jen do úrovně L2 cache, L3 cache je write back, ale je děsně pomalá i tak protože beží na poloviční frekvenci...Disadvantages
Depending on the design & architecture of the processor, simultaneous multithreading can decrease performance if any of the shared resources are bottlenecks for performance.Critics argue that it is a considerable burden to put on software developers that they have to test whether simultaneous multithreading is good or bad for their application in various situations and insert extra logic to turn it off if it decreases performance. Current operating systems lack convenient API calls for this purpose and for preventing processes with different priority from taking resources from each other.
There is also a security concern with certain simultaneous multithreading implementations. Intel's hyperthreading implementation has a vulnerability through which it is possible for one application to steal a cryptographic key from another application running in the same processor by monitoring its cache use
Dále jsi zmínil SMP a že AMD defakto práva na HT má. EE, nemá, jinak by místo modulu použili složitější jádro a prostě tam pustili HT. SMP AMD právo používat má, ale to je něco jiného. SMP je že můžeš mít více CPu či jader, ne že na 1 jádru poběží více threadů. To je HT a Intel jej v rámci x86 má patentovaný jako součást své architektury. Modul je právě pokus docílit něčeho obdobného ale s tim jak to udělat co nejvíc úsporně aby se to stále dalo klasifikovat jako 2 jádra tzn nebylo to právně napadnutelný. A tenhle pokus nevyšel.
Jo, a konečně jsem dodělal ten StarSwarm test jak jsem sliboval:
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... 7#p8644447