Vhodny blok na CPU a GPU?

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Dobry den, shanim vhodne bloky na procesor a grafiku, pouze bloky, ne cele sety. Roztec sroubu je u GPU 46x46mm a u procesoru 27,5x56mm. Take bych chtel poradit, zda male heatsinky na VRM a VRAM bude stacit bez aktivniho chlazeni ci ne?
Dekuji
Dostal jsem tip na Koolance GPU 220, ale moc jsem se o nem nedocetl.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Dithius »

bylo by nejlepší napsat co máš za sestavu abychom mohli určit připadne rizika... btw jestli cheš GPU chladit a je to vykona karta zejmena nějaka od AMD tam bych doporučil full cover blok protože pokud chladíš VRM od Grafiky posune tě to o dost dál a připlatek oproti GPU only blocku není moc velky :)
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

GPU ma TDP 70W, CPU 47W.
Jedna se o GTX 965M a i7 4720HQ
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Dithius »

??? to jsou parametry notebookové.... ty máš notebook a chceš ho chladit vodou? :lol:

nebo máš board s komponenty od NB na zdi? jestli to je z Notebooku tak vodní chlazení bude na parádu ne na nějakou funkčnost
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Ano jde o notebook. Pokud mi nehodlate poradit, tak to reknete rovnou, poradim si sam
Drakes12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. črc 2014

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Drakes12 »

Chcou poradit ale to co píšeš je blbost. Neumí ti poradit když neumíš napsat na co to chceš . Na ozdobu ? Nebo od toho snad očekavaš nějaký chladicí výkon ?.. Jak to máš vyřešené jak psal Dithius nebo jak ?
CPU:Intel Core i5-4690K; MB:ASUS B85-PRO GAMER GAMING; RAM:Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9; VGA:MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 4G; HDD: Intel SSD 530 Series 120GB, WD Green 2TB; PS:Seasonic S12II-620 (SS-620GB F3) 80Plus Bronze; Case:Zalman Z3
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Necekane od toho ocekavam chladici vykon. ... Premyslejte, kdybych to chtel na ozdobu, jdu a koupim si to hned!!!
Potrebuju vylepsit chlazeni, protoze pri zatezi jde CPU i nad 70°
Drakes12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. črc 2014

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Drakes12 »

Neřešit ta teplota je pořád v pohoďe.
CPU:Intel Core i5-4690K; MB:ASUS B85-PRO GAMER GAMING; RAM:Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9; VGA:MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 4G; HDD: Intel SSD 530 Series 120GB, WD Green 2TB; PS:Seasonic S12II-620 (SS-620GB F3) 80Plus Bronze; Case:Zalman Z3
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Pan učitel nám říkal něco jiného. (Má zkušenosti s opravami elektronických zařízení, je to ten nejvzdělanější člověk, kterého jsem kdy poznal) Podle něho je teplota nad 55°C riziková. Zejména u Notebooků.
Drakes12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. črc 2014

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Drakes12 »

Nwm co na to říct tak poslechni pana učitele nebo si kup chladicí podložku pod ntb.Věř že pokud je teplota okolo 70 a ne 90 a výš tak to je v pohodě.Ale notebooky na vodní chlazení stavěné nejsou.
Edit:Notebooky skoro žádné nemají při vytížení teplotu pod 55 stupňů to nemají skoro (neříkám že nemají žádné, možná nějaké jsou) ani desksktopové PC .
CPU:Intel Core i5-4690K; MB:ASUS B85-PRO GAMER GAMING; RAM:Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9; VGA:MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 4G; HDD: Intel SSD 530 Series 120GB, WD Green 2TB; PS:Seasonic S12II-620 (SS-620GB F3) 80Plus Bronze; Case:Zalman Z3
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Flegy »

uz vidim, jak potahnes rad s pumpou a expou k notesu... nekopej okolo sebe. je to proste kravskej napad...
komancero
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2008
Bydliště: Holešov

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od komancero »

asus s tim teprve experimentuje a ty se ho snazis predbehnout ? ano pan ucitel ma pravdu teploty vsech notebooku jsou vysoke ,ale teploty ktere mas jsou normalni ,problem u notebooku je maly prostor uvnitr a tim padem se zahriva cely vnitrek (no a nektere jsou extreme blizko zdroji tepla) ,no a nektere soucastky to snasi lepe nektere hure ,voda by to snad mohla vyresit odvodem tepla mimo notebook ,ale tim padem mas neprenosny stroj a v tom pripade je desktop vykonejsi a lepsi volba nez to co planujes (pokud vubec nejake bloky najdes a pokud vubec vlezou do sasi notebooku) ,doufam ,ze tohle ti taky poradil ten nejchytrejsi clovek na planete ,PAN UCITEL
7700k (4,7/4,5 1,296v),noctua nh-d15,asus IX hero,gskill tridentz 3,6 cl16,gigabyte 1080 aorus 2050/12000,samsung 850evo 500gb,toshiba p300 2tb,evga sup. p2 750w,be quiet! pro900,logitech g510s,g500s,logitech z906,hyperx cloud II,msi optix
i5 4690k (4,5ghz 1,165v),noctua nh-d14,asus z97-pro,seasonic platinum 660w,fractal r4,g.skill 2x4gb,intel 530 480gb,3xhdd (9tb),sony bdrw
(ulozenka:i7 3770k (4,6ghz 1,240v),noctua nh-d14,sapphire hd 7950 1050/6300,asus-p8z77-v pro,seasonic platinum 860w,g.skill 1866mhz (2x8gb),cm stacker 830,samsung 840 pro 256gb,plantronics gamecom 777)
Drakes12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. črc 2014

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Drakes12 »

Jako hele teoreticky velmi teoreticky by to udělat snad šlo ale to by jsi musel mít vnitřnosti opravdu někde na stole na zakázku si nechat vyrobit bloky atd.atd a potom notebook ztrácí význam bude to slabucky stroj který predezene kde jaké desktopove PC a nebude to přenosné . a aby jsi to udělal tak do toho vraziš hodně peněz . Schválně se zeptej nejchytřejšího pana učitele co ti na to řekne že chceš mít notebook který by jsi upravil aby ti to chladila voda. A napiš odpověď ;-)
CPU:Intel Core i5-4690K; MB:ASUS B85-PRO GAMER GAMING; RAM:Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9; VGA:MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 4G; HDD: Intel SSD 530 Series 120GB, WD Green 2TB; PS:Seasonic S12II-620 (SS-620GB F3) 80Plus Bronze; Case:Zalman Z3
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Pana ucitele z toho laskave vynechte. Je to opravdu inteligentni muz, vsichni uvidite az svuj plan zrealizuji :p
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od icebosss »

hlavně notebooky jsou na to stavěný a už se s tou teplotou počítá, když už tak si kup chladící podložku a nevymejšlet bejkoviny.

Takhle z toho vznikne polofunkční zmetek, co bude slabej jako desktop a nepřenositelnej díky vodnímu chlazení jako notebook.

55°C opravdu rizikových není, pan učitel je trochu troll asi, nebo neví, že jsou dnešní komponenty na tohle stavěné. Kór u CPU a GPU, radši to zkus přepastovat a kup si chladící podložku a uděláš milionkrát líp než bastlit něco homemade, kde to beztak odpálíš neodbornou manipulací.

a ta teplotu cpu je dost normální na notebook, kor když je v zátěži
QuixxMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2016

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od QuixxMichal »

Moje i7 je vykonejsi nez kdejaky desktop.procesor.
Tady nejde o prenaseni, ntb vazi kolem 3,5kg, takze ani ted neni moc mobilni, prictu k tomu prislusenstvi a jsem na 4 kilech, takze tsdy vubec nejde o prenaseni. S panem ucitelem to proberu osobne a vy vsichni uvidite, jaci jste amateri. Ani rozumnym teplotam nerozumite. Nedivte se, ze vam procak vydrzi par let
Drakes12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. črc 2014

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Drakes12 »

Lol co na to říct nám CPU vydrží tak krátce protože děláme upgrade ne že by se pokazil. :D OK když jsme amatéři já osobně profesionálně s PC nepracuju takže amatér jsem. Ale ta teplota u CPU je naprosto naprosto v pořádku . Ale až to budeš mít tak se stím ukaž jak jste to s tím tvojim profesionálním pánem učitelem nejmoudrejším fundovaným člověkem přes PC a notebooky vymysleli. :D
P.s sorry za chyby píšu přes mobil.
P.s.s Příjde mi to jako troll. :arrow:
Edit: jo a zničeny procesor teplotou jsem ještě neviděl .
CPU:Intel Core i5-4690K; MB:ASUS B85-PRO GAMER GAMING; RAM:Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9; VGA:MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 4G; HDD: Intel SSD 530 Series 120GB, WD Green 2TB; PS:Seasonic S12II-620 (SS-620GB F3) 80Plus Bronze; Case:Zalman Z3
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od icebosss »

asi tak, od toho má procesor všemožné ochrany proti přehřátí, chlazený na 70 stupňů a víc nevydrží 15 let ale jen 10, ale koho by to zajímalo :D

jedinej amatér jsi tu ty, tady dost lidí včetně mě skládalo a hrálo si s PC, když si ty ještě tahal kačera :)

pan učitel bude nějakej trotlík, pokud ti to doporučí... víš co se říká, kdo neumí, učí :D


v tom případě nechápu potřebu notebooku, buď mám na hraní desktop, výkonný PC za půlku či třetinu ceny ekvivalentu herního notebooku a nebo ho mám jako přenosnou věc na práci a školu.

Btw jen tak pro info, kámoš má i5 750, odrhlé ihs od jádra a smaží ho na 90-99 stupňů poslední 2 roky a pořád funguje a to už předtím nějaký rok fungoval u mě.
Drakes12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. črc 2014

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od Drakes12 »

icebosss píše:
Btw jen tak pro info, kámoš má i5 750, odrhlé ihs od jádra a smaží ho na 90-99 stupňů poslední 2 roky a pořád funguje a to už předtím nějaký rok fungoval u mě.
:-D :-D :-D Tohle už je přece jenom o trošku víc :-D
CPU:Intel Core i5-4690K; MB:ASUS B85-PRO GAMER GAMING; RAM:Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9; VGA:MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 4G; HDD: Intel SSD 530 Series 120GB, WD Green 2TB; PS:Seasonic S12II-620 (SS-620GB F3) 80Plus Bronze; Case:Zalman Z3
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Vhodny blok na CPU a GPU?

Příspěvek od icebosss »

btw a má ho ještě přetaktovaný :D, v iddle to drží většinou kolem 70 a při lolku to už má tendenci trotlovat :) a pořád funguje, takže věřím, že procesor co má 70 tu ještě bude za 10 let :D
Odpovědět

Zpět na „Voda“