už jsem bezradnej a kdykoliv jsem bezradnej a progooglil jsem se a nic mé trápení nevyřešilo, tak jdu na pc tunning, protože tady jsou vždycky rozumní borci, co mi dobře poraděj a tentokrát to není jinak.
Mám problém s deskou Supermicro X8ST3-F na win 10 x64 pro. (core i7 920 netaktěná, GTX 560ti, 6GB DDR3).
Tady je link:
http://www.supermicro.com/products/moth ... 8ST3-F.cfm
Na windows 10 x64 nejsou žádné drivery, které bych mohl použít, ikdyž si teda windows 10 najdou v podstatě úplně všecko samy.
Ramky jsou v pohodě, SSD je fungl nové OCZ ARC 100 240GB. SMART nehlásí žádné problémy.
Všechno funguje naprosto v pohodě, dokud nevypnu kompl přes tlačítko (nebo prostě dokud nevypnu kompl), nevytáhnu to z elektriky a kompl řekněme za pár hodin nezapnu.
V okamžiku po POSTu, kdy má nabíhat windows, respektive v okamžiku, kdy to má bootovat z SSD, tak to na obrazovku vypíše text "dosáckým" písmem:
Potom pomůže vrazit tam origo DVD Win 10 x64 a dát opravit spouštění systému a pak to zase bootuje z vesela dál. Mě ale štve, že to takhle dělá pokaždý, když kompl dám vypnout přes tlačítko, on se vypne, vytáhnu kabel (symbolizuje to třeba převoz pc nebo odjezd na víkend třeba na chatu, nebo dlouhodobější výpadek elektřiny) a potom napájecí kabel znovu vrazím do komplu, kompl postuje, chce bootovat, vypíše to tuhle hlášku a situace se opakuje, dokud tam zase nevrazím windows 10 a nesnažím se "opravit spouštění systému windows", kdy to zase jede...."The file is possibly corrupt. The file header checksum does not match the computed checksum."
Ale je to otrava, takhle je ten kompl prostě nepoužitelnej.
CMOS Baterku jsem dal fungl novou, CMOS jsem zkoušel resetovat, po resetu CMOSu to v biosu skočí z AHCI na enhanced IDE režim (to mě taky fakt vadí, ale s tím toho moc nenadělám).
Prošel jsem dokonce manuál, koukal jsem po těch pěti jumperech na desce a řešil jestli mají na to nějaký významný vliv a neshledal jsem, že by to nějak zásadně ovlivňovalo to, co se mi děje.
Nevíte náhodou:
1) jak se tohohle mohu navždy zbavit?
2) jestli to náhodou není nějakejma chybějícíma driverama na ACPI ve windows 10 nebo tak nějak?
3) Jestli to náhodou nedělá ten SATA řadič, co je na desce, kterej v sobě pravděpodobně bude mít nějakou cache? (která mimochodem nejde nijak nastavit, nebo vypnout).
Mám 2 stejný desky. Na Windows 10 to dělaj obě s tím SSD diskem, na Windows 8.1 to nedělala žádná a nepamatuju si, že by to nějaká z nich dělala na windows 7.
Na netu píšou samé babské rady. Vadný RAM. (memtestem prošly OK), vadnej chipset (v AIDA 64 se mi to nepodařilo prokázat, vadnej sata kabel (měnil jsem, není to tím) ve windows to NIKDY neskočilo do BSOD), zdroje jsem zkoušel 2, Grafikou by to bylo fakt těžko.
Budu vděčnej za jakýkoliv rady, tohleto už mi začíná fakt vadit.
Díky všem