havli píše:Marketing by meli delat radsi na zaklade vykonu, provoznich vlastnosti, atd.
Tak marketing realista:
No co no, máte tam čtyři Ryzeny 2700 pod jednim HS. Dva z nich maj zapojené RAM a PCI-E, zbytek musí šahat přes interconnect. Obecně bleh řešení ale cinebench bude dobrej, pokud to máte na rendering či enkóding co škáluje na 64 threadů kupujte. Pokud tam budete dělat něco náročnýho na prostupnost ram tam sorry jako.
Na ten Cinebench si ho pár nadšenců koupí, toť vše. Společnost AMD není ve světě profi serverů brána vážně, a přechod ze serverů Intel na AMD, by jim dalo spoustu práce, spoustu financí, a hlavně velká možná rizika nestability systému ze strany AMD, vč skoro neexistující podpory, atd. Takže opět veškerá snaha to tlačit přes tzv. více adidas je o ničem.
AMD byla v serverech brána vážně, pro Intel to zakotvil až Nehalem. Neni důvod aby se na 20-30% nevrátili a EPYC je ihmo dobrej produkt a core wars vyhrajou.
SK-X Xeony strašně nakopnul meltdown/spectre. Srazil jak diskové IO operace tak hlavně databázové výkony. Dále valení Intelu na vektory se u SW vývojářů nesetkává s pochopenim a akorát to žere produ + tranzistory a ani mesh neni výhra a to ani v server segmentu, protože mesh CPU má hroší latenci mezi jádry nejen obecně ale dále se zhoršuje čím více jader tam je a čím dál od sebe jsou. To 28 jádrový hovado bude mít latenci mezi jádrem 1 a 28 jak kráva. Tzn odpadá další výhoda z minulosti Intelu ala naše velká CPU jsou dobrá i v low-threaded latency sensitive aplikacích.
Jediný kde Intel stále drží výhodu je prostupnost paměti a integrovaná síťová logika, jinak nic.
To určitě nedá, těch 4,4 dá třeba jedno, dvě jádra ze 16ti, bude velkej úspěch to rozchodit na 4,4GHz na všech jádrech. A i to bude žrát jak míchačka, protože Ryzen pere u singl core turba napětí klidně 1,45V. Když to tankuje jedno jádro, tak je to OK, ale když všech 16, tak to bude zrát 300+W
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Micron 2TB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell G3223Q
myslím, že OC bude někdě mezi 4.2 až 4.35 GHz dle kusovosti a chlazení. Už tak je to super a dá se odhadnout, že výkon 12nm TR 2950X na 4.3 GHz bude odpovídat v renderu cca 4.4 GHz i9-7960X
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Jan Olšan píše:Co v tabulce chybí, jsou frekvence pamětí DDR4, ale podle webu AMD podporují všechny Threadrippery 2000 paměti DRR4 na frekvenci 2933 MHz. Paměťový řadič je čtyřkanálový a mimochodem: AMD u modelu 2990WX přímo ve svých materiálech uvádí podporu pro ECC, je tedy zřejmě oficiální. Zatím ale není jasné, zda tomu tak bude jenom u řady WX, nebo i u modelů X.
V Itálii na uzavřené novinářské akci se také taktovalo, a Tomshardware se postaral o krátký minireport i s několika výsledky v CInebench!
Macci je dlouholetým zaměstnancem AMD, co pamatuji, byl tam už v době uvedení prvních Phenomů "Agena"...
Tohoto overclockera nepoznávám dle fotky
Vás ale zajímají výsledky v Cinebench! Pamatujete ještě Computexové demo Intelovského monstra s 28 jádry, chlazeného chillerem na 5 GHz? Se spotřebou procesoru okolo 800W na základní desce, která silně přesahovala eATX rozměry a měla snad 30 napájecích fází?:)
Threadripper ho hravě překonal na podobné frekvenci - tj 5.1GHz.
-v grafu vidíme dokonce i stock výsledky nových Threadripperů na AMD Whiteheaven desce (na klasických deskách může být základní skóre mírně vyšší)
Treba ostať v chládku a piť veľa tekutín, najlepšie vlažnú minerálku s citrónom. Tie teplá sú nebezpečné . . .
Tie materiály su priamo od AMD -51%, máš tu zdroje aj v češtine cnews.Od Anandtechu im to vychádza +- 35% v cinenbenchi. Seriózny súboj heh, sú dva produkty smerované proti sebe,s cenovkou v prospech AMD. Konkurent je určený cenou a výkonom, aspoň pre zákazníka.
Ako vlastníka toho skvostu ťa prečo vytáča do nepríčetnosti neseriózne smiešne AMD ?
durod píše:Pocet jader je pro zakazniky ukradeny. Rozhodujici je cena/vykon a v danem testu intelu byla udelena lekce
Tak to si děláš srandu, hele teď ti řeknu i já jedno tajemství, představ si že jsou i zákazníci pro které není cena rozhodující, a představ si že jich není málo, à propos k té skupině se asi neřadíš, že? Tímto a tvou výše uvedenou odpovědí už není co řešit.
Děkuji.