MV píše: Bacha, je to 440EX, tj. ořezané BX (a v podstatě novější ekvivalent LX)
Jsem si nevsim. Tak to nevim zda prihazovat. Me se libilo ze to je maly a ma to vse, takova idealni testovaci platforma, ale takhle je to asi na dve veci.
DOC_ZENITH píše:V Pohodě, je to KT266A, ne origo 266 tzn výkon OK, kombo SDR/DDR nebylo vzácné, měla to spousta desek a žádnej problém to neni + deska je novější várka (netrpí bugem s nekompatibilitou s 130nm kousky kterym trpěly jejich první 266A desky a muselo se na nich něco letovat). Tzn proč ne, pro mě ale nezajímavé takže jsem nebojoval.
Ja ji vzal jako zajimavost. Nepotrebuju ji, ale vyzkousim si DDR vs SDR na jedny platforme.
JJ celkem je, max co z toho dostaneš je se správnou redukcí Coppermine Celer a to neni žádná hitparáda. Navíc deska z dob LX může mít i jiná omezení jako třeba kapacitu HDD max 32GB a pod.
Tuhle kartu jsem ve své době měl, super OC, dostal jsem se na 515/933, ale furt to byla FX tzn v SM2.0 slow a hned jsem pak šel na NV40, dneska bych jí chtěl spíš nostlgicky, FX5900 už mam a to rovnou s 256MB, ale stejě cena asi půjde mimo.
DOC_ZENITH píše:JJ celkem je, max co z toho dostaneš je se správnou redukcí Coppermine Celer a to neni žádná hitparáda. Navíc deska z dob LX může mít i jiná omezení jako třeba kapacitu HDD max 32GB a pod.
Tak ono má ještě LX nějaké problémy s AGP, ne? Moc se o tom nemluvilo, protože v té době to bylo ještě to nejméně problémové řešení vzhledem k implementaci AGP u VIA/ALi, ale nějak to vyplynulo na povrch. Počítám, že to zdědilo i EX.
Kdežto ZX je stripped-down BX a to už takový problémy nemá, FSB podporuje taky 100 MHz.... ale proč dneska brát ty levné varianty, když nejsou ani moc rozšířené a plnotučné BX se ještě sehat dá.
O tom nevim LX jsem nikdy neměl, ale myslim si že nic co by nevyřešily biosy, bylo to prostě úplně první AGP a ty tehdejší karty byly šrot. Jedinej kdu tu asi má LX desku je Havli. On ten chipset neměl dlouhou živostnost, PII přišly na průvodně FXku z Pentia PRO bez AGP a pak hodně rychle přišly FSB100 modely a BX a hlavě Celerony a až s nima to většina populace začala řešit protože původní PII byly těžký prachy a těžkej high-end.
jsem zvědavej na kolik a jestli vyleze tohle asusí BXo od vency https://aukro.cz/deska-asus-cubx-l-sock ... 6982422632 jako jo, tím, že to není slot 1 tak to není friendly na upgrade ale na nějakej obyč počítač s PIII za pár desetikorun cajk
Prodejce měl ještě další haldu nezajímavých věcí (zřejmě sběrný dvůr). Deska se ukázala jako funkční, je to poslední mutace téhle desky CUBX-E (extra řadič Promise ATA100 a nějaká USB navíc vůči verzi "L"). Testoval jsem tam Celeron 366 MHz a Pentium III 1.1 GHz, což je slušné rozpětí výkonu. Tualatin to samozřejmě nativně nesežere, ale existuje k té desce výborný BIOS mod: https://www.vogons.org/viewtopic.php?f=46&t=69345
BX desky obecně ale ještě nejsou tak drahé, pokud to není nějaký úlet, tak se i ty nejlepší v aukcích vlezou max do 1000 Kč.
Tak to byl dobry luck, proc to dal na Kup ted je mi zahadou, ale mam rad, kdyz lidem pri zadavani inzeratu "ujede ruka". Ja uz mam prvni BX doma, je to ATC-6220 rev2.0 s PIII-500. Vypada vcelku dobre, tak jsem zvedav az ji vyzkousim.
MV píše:jsem zvědavej na kolik a jestli vyleze tohle asusí BXo od vency https://aukro.cz/deska-asus-cubx-l-sock ... 6982422632 jako jo, tím, že to není slot 1 tak to není friendly na upgrade ale na nějakej obyč počítač s PIII za pár desetikorun cajk
Jé tohle je přesně moje deska co používám s Tualatinem @ 1700 a sedí v mym nejpoužívanějšim retro kompu (ala ten co se opravdu občas zapne aby se na něm, hrálo). Backup by se hodil, je to dobrej board dá až FSB 150 pokud člověk osadí odpovídající RAM (možstvim i typem) + PCI grafiku.
Je to přesně ten typ boardu co mam rád, nic integrovaného a dobré OC.
Dorazil mi balik se "srotem". Je toho slusna hromada a jde vylozene videt, ze je to nekde ze sbernyho dvora. Ta dvouslotova MSI s Opterony byla sice zasrana jak jetel, ale nikdy nic poskozenyho nebo urvanyho nema, kondenzatory v poradku, tak snad se zadari. BX taky vypada pohledove v poradku a vse po vycisteni vypada ok. Otazka bude pak funkcnost. Zbytek je mi vesmes jedno, je tam jeden ISA soundblaster vibra, ale bez plechu a pak smes PCIe low-end grafik a 775 deska s P4, ktera je uplne bezcena.
Jinak havli tu dvouslotovou MSI ma, mohl by neco k ni rict. Me zarazi treba napajeni, kdy deska ma 24pin, 8pin a 4pin. Je k tomu potreba neco specialniho to rozchodit ?
Napajeni je celkem v pohode - 24pin a 8pin zapojit musis. To je klasika, jako na kazde desce. 4pin slouzi pro extra napajeni AGP Pro slotu. Jestli je povinne, nevim. Ale myslim, že jsem to zapojene nemel pro klasickou AGP kartu. Na zkouseni muzes dat PCI a mas to na beton.
Jinak bacha - existuji dve velmi podobne desky tohoto typu. Tvoje je patrne starsi a nepodporuje dvoujadra (mozna ani novejsi jednojadra). Moje umi vsechno ze socketu 940.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3733 ; Inno3D RTX 4070 Super ; FireCuda 530 2 TB, MX500 4 TB ; Dell G3223Q Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Jsou tam mensi rozdily oproti tvoji. Osazena je a nic jinyho do toho schanet nebudu, je to stejne spis pracovni stroj nez na honeni hernich benchmarku. Studuju ted manual jak to ma cely byt. Samo jde o to zda vubec funguje, to zjistim o vikendu. Mam k ni i oba puvodni chladice, kdy kazdy je jiny, viz: https://i.ebayimg.com/00/s/MTYwMFgxMzYz ... I/$_57.JPG , ale u horniho chybi ve slotu desky plastovy uchyty pro chladic a na chladici spony, takze tam muze byt jen polozenej.
Zkus pak schválně rozdíly s hrou locked jen na CPU 0 a pak je na CPU1. U týhle desky jsou totiž RAM jen na jednom CPU a druhej RAM vůbec nemá, k paměti přistupuje přes HT skrz ten první. Ala jakej bude mít tenhle přenos vliv na latenci RAM.
Co ctu, tak to jede klidne i s jednim CPU, to druhy je optional. Ten napajeci 4pin je pro AGP Pro, tedy s normalnim AGP by to melo ject i bez jeho zapojeni a podporuje to i ATX zdroje, nejen SSI a ATX tedy muze byt zapojen jako 20pin a ne 24pin a ten 8pin by mel stacit zapojeny u ATX jen 4pin. DOCu zatim budu doufat, aby se to vubec rozjelo, pak s tim muzu zacit neco delat.
//
Hmm, nefungujou MSI stranky k tyhle desce pro stahnuti driveru a Biosu.