Windows 11

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 11.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Windows 11

Příspěvek od Sobo »

Danny202: Odhaduju, ze az W11 oficialne vyjde, bude moznost stahnout si rovnou ISO image pro ne. Nejak nevidim smysl ve stahovani starsiho systemu a naslednem upgradu na novejsi. ISO aktualniho systemu (tedy zatim W10) si muzes stahnout primo od Microsoftu: https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... ndows10ISO

Na PC to po uzivateli chteji delat pres ten jejich nastroj, ale da se to obejit emulaci jineho zarizeni. Staci dat ve Chromu nastroje pro vyvojare (developer tools), nahore v liste vybrat nejake zarizeni (treba iPad Pro) a obnovit stranku. Potom uz by melo jit stahnout ciste ISO, ktere muzes treba pres Rufus nahodit a vytvorit bootovaci flashku.

Jelikoz MS rekl, ze upgrade na W11 budou moci majitele W10 udelat zadarmo, tak se zatim domnivam, ze by W11 proste mohl sezrat licenci klice z desitek. Cili pokud se nic nezmeni, udelal bych si bootovaci flashku rovnou s W11, nainstaloval je a vlozil klic, ktery mam uz mnoho let, kdyz jsem onehda kupoval W10 (ano, mam W10 za cash, ne z upgradu). Ja jsem tehdy koupil sice OEM licenci W10, nicmene i pres kompletni upgrade pocitace vcetne zakladni desky a procesoru (vlastne zustala jen grafika) mi to uplne bez problemu vzalo ten OEM klic, i kdyz by technicky mel byt limitovany na jednu instalaci, teda minimalne na jeden a ten stejny pocitac. Myslim, ze to asi maji tak, ze ten klic je asociovany s mym MS uctem, kdy Microsoftu muze byt celkem jedno jaka je konfigurace pocitace, pokud je ta licence na jednom aktivnim zarizeni a clovek to nenainstaluje na 5 pocitacu ruzne po baraku.

//Fidor rychlejsi.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Danny202
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2013
Bydliště: Krnov

Re: Windows 11

Příspěvek od Danny202 »

Děkuji za odpovědi. Tak určitě tedy počkám až se situace trochu vyjasní, chápu že je zatím čas. Já už dlouho plánuji přeinstalaci Windows i tak a chtěl už jsem přejít na UEFI a mít klid no a teď z ničeho nic že Windows 11. Koukal jsem na ten jejich nástroj a snad by to nemělo být nějak moc těžké udělat si instalačku na flashku, ale s tím tedy počkám až přijdou ty 11tky. Snad to bude zase trochu povedenější systém. Uvidíme. Každopádně co vím, tak prý stačí mít aktivovaný účet od Microsoftu a po instalaci na nový systém se jen přihlásit a neměl by být problém :?: . Mám právě jen Windows 8 licenci originál (ne OEM) a z toho jsem dělal upgrade na Win 10. Jenže je kolem toho hrozný guláš a člověk neví ... . Každopádně díky.
Spoiler
PC: Intel Core i9-9900K, SilentiumPC Fortis 5 ARGB, Gigabyte Z390 M Gaming, Kingston Fury Renegade RGB 32GB@3600CL16, ASUS Dual RTX 4070 OC 12GB, Crucial MX100 256GB + Crucial MX500 1x 500GB + 1x 2TB, Seasonic Focus GX 750 Gold , Fractal Design Arc Mini, Windows 10 Home
Monitor: Dell S2721DGFA (1440p, 165Hz, G-SYNC Compatible)
Příslušenství: Yenkee Zero YMS 3000 e-Sport PRO, Yenkee Zero YKB 3000 TKL, Kingston HyperX Cloud Revolver
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Windows 11

Příspěvek od zsdx »

Já už dlouho plánuji přeinstalaci Windows i tak a chtěl už jsem přejít na UEFI
Kdyby ti stacil jen presun na UEFI rezim, staci ti tva instalacka W8 a libovolny klonovaci/zalohovaci SW, v podstate i vestaveny wbadmin.
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od Petra M »

Obrázek
Why Not Win 11 (GitHub web po kliknutí na obrázek)

https://www.svethardware.cz/lepsi-nez-o ... s-11/55359

- tak tohle už je lepší nástroj, konečně vidím, na čem všem mi hw selhává :) Ke stažení na GitHubu :)

Alternativou je také Win11SysCheck opět z GitHubu, ale zde bez GUI, u mě selhává hned na CPU, dále výpis nedostatečného hw nepokračuje :)

PS: VirusTotal reportuje 3 podezření u WhyNotWin11 a 2 podezření u Win11SysCheck, tak jen upozorňuji na potencionální riziko, i když doufám že plané.
Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 11

Příspěvek od python.p »

W10 končí zejtra? :D :D :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: Windows 11

Příspěvek od riXo »

Je momentalne nejaky dobry dovod preco vobec prechadzat? Nesledoval som to uplne dopodrobna tak mi mozno nieco uslo...
SFF1 - Ryzen 9 5900X + NH-U12A, MSI B550i, 32GB, MSI 3080Ti, 4TB NVMe, 4TB SSD, Corsair SF750, NR200P, MSI 321URX + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1

/nex
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 11

Příspěvek od python.p »

Racionálně? Tak za rok možná dva bych to řešil. :)

Je to beta, je to sotva venku, není kam spěchat.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od Petra M »

https://pctuning.cz/article/microsoft-b ... -roce-2022

... až v roce 2022 ???!!! :angry2: Škoda, já myslela, že Windows 10 končí zejtra a pozejtří už pofrčí všici na Win 11 :x :wink:
Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od Jey »

Já jsem na Windows 10 přecházel před 3 měsíci a s Windows 11 to vidím podobně. Až tam bude něco, co už budu potřebovat.

Ale takhle jak píšeš, by si to jistě představovala i diktatura MS. Plus zavést ještě nejlépe opakované pravidelné roční platby.
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Windows 11

Příspěvek od prihlasjmeno »

Ježiš to ani nevzpomínej! Stačí, že na paušál přešli u Office. Všichni chtějí za všechno paušál - tak se vydělá daleko víc v dlouhodobém horizontu.


python.p píše:Racionálně? Tak za rok možná dva bych to řešil. :)

Je to beta, je to sotva venku, není kam spěchat.
Přesně tak. Já to budu řešit, až bude končit přechod z 10 zdarma. Což ale bude rozhodně dřív než v říjnu 25 - a to samozřejmě vyvolává tu otázku hardwaru, která se zde primárně řeší. Bude možný přechod zdarma - ale často až po upgradu počítače (stolák) / koupení nového počítače (notebook) (ti, co mají vyhovující hw, mají štěstí a nemusí nic řešit), anebo později už to zdarma nebude (a stejně to třeba na ten starý hw ani nepůjde).
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od Jey »

Já jsem přecházel kvůli DX12 a už celkové zastaralosti Windows 7 (režim napájení pro Ryzen). Teď jsem si zvyknul na to hranaté rozhraní Windows 10, shledal jsem, že je poměrně minimalistické, což mi dost vyhovuje a šup, už začali předělávat externí programy na to kulaté rozhraní Windows 11 (Firefox a další, časem bez možnosti změny).

Jinak nevím jak to bylo u Windows 7, jestli tam bylo nějaké časové omezení bezplatného upgradu, ale mě prošel před těmi 3 měsíci bez problému. Asi byli rádi, že člověk pak nakonec přejde na Windows 10 a můžou ho otravovat povinnými a nevyžádanými updaty.
Naposledy upravil(a) Jey dne pon 28. čer 2021, 20:54, celkem upraveno 1 x.
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od Petra M »

No asi by to MS bral, ale trochu se toho obávám, aby se nepřešlo časem na placený model OS, plaťte si ročně 3990,-- Kč a nebo výhodněji 6990,-- Kč / 2 roky, můžete využít i balíček Rodina, kde zaplatíte systém až pro 5 zařízení ročně jen za 5990,-- Kč a nebo na 2 roky jen za 9990,-- Kč. V ceně Office balík zdarma... :roll:

https://www.zive.cz/clanky/nadeje-pro-s ... fault.aspx
https://diit.cz/clanek/podpora-tpm-20-n ... -i-ftpm-12
https://www.svethardware.cz/windows-11- ... chny/55361


Pokud MS ustoupí z požadavku nutnosti HW šifrovacího modulu ve větším měřítku, pak by scalpeři mohli utřít nos a prodávat své nahromaděné TPM moduly zase za normální cenu, ale uvidíme no. Počkám na nový HW a v dané době pořídím Win 11, jen doufám že to nebude v době kdy se uvede Windows 12 a zase mi na to nebude stačit hw, i když Windows 11 je ZARUČENĚ poslední OS a další bude jen udržování W11... :roll:

Edit:
https://diit.cz/clanek/microsoft-64gb-b ... ktualizace
https://diit.cz/clanek/microsoft-uz-s-d ... chce-stale
https://www.svethardware.cz/microsoft-p ... s-11/55371
https://www.svethardware.cz/prvni-windo ... heck/55368
https://pctuning.cz/article/stahujte-pr ... windows-11
Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od Petra M »

> Jaké jsou hardwarové požadavky Windows 11? Seznam podporovaných CPU je absurdně malý... (cNews)

- hezky shrnuto, ale má to čas, kdo ví jak to nakonec bude :) Já čekala jen přechod na nový OS s tím, že hw co stačil na W10 bude stačit i na W11, ale chápu, pokrok je pokrok, chce to investovat do hw, o nic holt asi nejde, líbí se mi nové možnosti jako Direct Storage a RTX IO apod. a to holt chce nový hw, takže asi nakonec no problem, jen se přizpůsobit. Snad MS brzy opět vydá i ten nástroj pro ověření PC vhodnosti hw pro Win 11, kde bude přesně uvedeno co je brzdou v hw, prý na tom pracují, jen se divím, že to nešlo hned.

Edit: Když jsem se dívala zběžně na podporu mého CPU (i5-2500K) a oficiálně jí nenašla v Intel seznamu W10 podporovaných CPU, tak se vlastně nedivím tomu pravěku, třeba právě mé CPU je hádám podporováno maximálně pod Win 7 a dále jen asi obecně splňuje minimální požadavky (u Win 8, u Win 10 bych asi měla jásat že vůbec funguju :-D ), njn, u W11 bude nejvyšší čas pro upgrade hw a to asi pro spoustu lidí, kteří třeba na Linux asi jen tak nepřejdou...
Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Windows 11

Příspěvek od prihlasjmeno »

https://ittb.cz/2021/06/windows-11-si-n ... -nastroji/

V seznamu podporovaných notebooků je zatím jenom Surface. :lol:
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
x-rated
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2007
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od x-rated »

zatim vůbec nemá cenu uvažovat nad nějakou nekompatibilitou, sám mrkvosoft v tom má chaos a stejně to první sestavení je zabugovaný až do nebe, tak snad toho červencová aktualizace opraví co nejvíc :roll:
Intel Core i9-9900K - 5 GHzAsus Maximus XI Formula - Intel Z390Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC - 3 GHz / 24 GT/sG.Skill Trident Z - 2x 32 GB, 4 GT/sSabrent Rocket - 4 TBCorsair HX1000i - 1 KW, 80Plus PlatinumFractalDesign Define R6 Blackout TGEKWB XRES 140 Revo D5 + Velocity + Vector + 2x CoolStream XE 360; 6x Noiseblocker NB-eLoop B12-PSDell UP2715K - 27", AH-IPS, 5120x2880 pxCreative SoundBlaster X-Fi Titanium HDSennheiser HD 660 SLogitech G403 Prodigy WiredLogitech G815 LightSync
martinmiro
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. čer 2013

Re: Windows 11

Příspěvek od martinmiro »

mam 11 pro zatial len druhy den,ale zatial funguje super, vykon sa o nieco zlepsil. mam ho oficialne z insider programu, sam sa mi updatoval z 10 na 11
r7- 5800x , 2x16gb ddr4-3600 corsair venegance rgb pro cl16 , gigabyte x570 elite , rtx 4070 ti msi gaming x trio , samsung odyssey g7 28" 4k-144hz, monitor samsung odsyssey g5 3440x1440 -165hz, 55" samsund neo qled 4k 120hz , m2 sdd sk hynix platinum p41 1tb gen4 7000mb/s pci4 ,seasonic focus gx 750w 80 gold plus 90% eff, hybrid silentfan controll, big tower thermaltake view 51 tg snow argb tempered glads 4mm lexar 620 512gb m2 , 2x sata 960 samsung 512gb
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od Jey »

Mám Windows 10 a něco jako, že mi bude MS vnucovat aktualizaci na Windows 11, jako za času Windows 7, mě docela dost děsí.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Windows 11

Příspěvek od werygood »

No s tím seznamem CPU toho moc vnucovat nebudou :lol: Jako chápu, že Coffee Lake je s námi už 4 roky a Ryzen 2xxx 3 roky, ale i tak. Dost by mě zajímaly důvody tohoto omezení. Vždyť CL je furt Skylake a u Ryzenu abych nějakou razantní změnu mezi 1xxx a 2xxx řadou taky hledal lupou.

Ale na redditu něktěří píšou, že to je pro OEM, ale pro normální retail to neplatí a pojede to na skoro všem... tak uvidíme.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od Jey »

Tak tyhle požadavky na procesory jsou určitě přehnané a to samé si myslím i o požadavku na DX12 a TPM. I když to integrované šifrování se může teoreticky hodit. Ale vývoj nezastavíš a výrobce OS se nechce zabývat podporou širšího spektra, z jejich pohledu, staršího HW. Na druhou stranu, kdo má PC jen na nějakou běžnou práci ve Windows a k tomu prohlížení internetu, tak zapláče, nechá si starší OS, případně přejde na Chrome OS, nebo nainstaluje Linux. Pokud mu tam budou fungovat požadované programy.
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Windows 11

Příspěvek od Petra M »

Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
Odpovědět

Zpět na „Windows 11“