Nové ram, problém

Paměťové moduly DDR4 pro stolní PC i pro notebooky.
Odpovědět
sailer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. dub 2011

Nové ram, problém

Příspěvek od sailer »

Přikoupil jsem další paměť ram (RAM Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz CL16 (KF432C16BBK2/16) FURY Beast) ke starým (HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2666 CL16) na základní desku asus z170 pro gaming. A už jsem měl 2krát modrou smrt.Při zapnutí jakékoli hry,se mi po chvíli hra vypne. Co jsme udělal špatně? Vadí rozdílná frekvence ramek? nebo mám jen něco nastavit v biosu? Prosím o radu.
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: Nové ram, problém

Příspěvek od Skogamandry »

Asi prve by som vyskusal pouzit len 2 samostatne nove pamate (ak sa u starsich chyba neprejavovala). Pokial budu chybne vyskusat ich jednotlivo a zistit, ktora je vadna - ak su kupene ako kit, bolo by to asi jedno/reklamacia kitu. Ak sa chyba neprejavy, uz by to asi mohlo byt o kompatibilite, aj ked samotna frekvencia by vadit nemala - malo by to fungovat podla tych pomalsich.
sailer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. dub 2011

Re: Nové ram, problém

Příspěvek od sailer »

když nechám v pc jen nové tak problém není, běží normálně, aspon zatím..:) zajímavý je, že na starém pc jsem měl taky rozdílné paměti a problém jsem vubec neměl, proto jsem očekával ted to samé.
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: Nové ram, problém

Příspěvek od Skogamandry »

a bezia ti na akej frekvencii? ak dobre pozeram podla kodu tak tie nove ani profil 2666MHz nemaju (https://www.kingston.com/datasheets/KF432C16BBK2_16.pdf) , skus im nastavit rucne parametre podla tych 2666
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nové ram, problém

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jen ti sem písnu že ano měl by jsi začít na 2667Mhz ala společné frekvenci pro všechny paměti.

A fyzicky by jsi je měl mít vždy na kanáleh tak aby to byla stará + nová, a ne 2 moduly staré na jednom a pak 2 moduly nové na druhym kanále. Vždy měj to primární na kanále (v současné době typicky ta vzdálenější od CPU z páru) tu starší a vedle ní tu novou. To je optimální zapojení pro kombinování různých RAM.
sailer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. dub 2011

Re: Nové ram, problém

Příspěvek od sailer »

když jsem zadal pro všechny ramky stejnou frekvenci 2666, tak než jsem se dostal do windowsu dostal jsme modrou smrt. Zapojené jsem je měl jak píše DOC_ZENITH. když koupím ty samé a přidám k těm novým bude to bezproblému?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nové ram, problém

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Doufej, ono by mělo fungovat už to co máš teď. U DDR4 je takováhle nekompatibilita spíš vzácnost. Taky můžeš mít ňákej vadnej slot, kdo ví.
sailer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. dub 2011

Re: Nové ram, problém

Příspěvek od sailer »

Koupil jsem ty samé a už to konečně šlape bez problému, díky všem za pomoc! ;)
Odpovědět

Zpět na „DDR4“