Upgrade PC nebo koupit celý nový ?

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Gideon
Nováček
Nováček
Registrován: 08. říj 2021

Upgrade PC nebo koupit celý nový ?

Příspěvek od Gideon »

Zdravím :)

cca po 7 letech mi odešel PC. (Momentálně zjišťuji, kde je chyba, nejspíše odešla deska nebo CPU ).

Moje prehistorická sestava:

CPU: FX 8350
Deska: Gigabyte GA-970A-DS3P
Zdroj: CoolerMaster Thunder 600W
GPU: R9 280 Gaming (měl jsem podezření na špatnou grafickou kartu, zapekl jsem jí a počítač fungoval normálně, po 3 měsících znova blbnul)
Koupil jsem tedy novou ASUS PH-GT1030-O2G, nechtěl jsem moc investovat, kvůli momentální krizi.
HDD: Seagate Barracuda 3.5" 1TB ST1000DM003
Skříń: Zalman Z1
RAM: DD3 Hyperx Fury


Použili byste něco ze staré sestavy ? To nové GPU bych chtěl zachovat do nové sestavy.

Novou sestavu bych používal na základní uživatelský věci. K tomu příležitostní hraní her. Převážně CSGO a LoL . Co byste mi doporučili za sestavu kolem té grafiky? Doufám, že vydrží aspoň zase dalších 7 let, tak aby na tom PC fungovali W11 :-)


Děkuji Vám za pomoc !
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Upgrade PC nebo koupit celý nový ?

Příspěvek od killerek »

Mas nejaky cenovy limit, protoze z tohohle se da zachovat jen ta skrin a grafika?
Gideon
Nováček
Nováček
Registrován: 08. říj 2021

Re: Upgrade PC nebo koupit celý nový ?

Příspěvek od Gideon »

Maximálně do těch 15k. Ze zvědavosti se chci zeptat, proč není vhodný zdroj? Ten disk by se dal taky zachovat, kdyby se k tomu dokoupil na systémy SSD ne?
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Upgrade PC nebo koupit celý nový ?

Příspěvek od renek1 »

Pokud už je něco takhle starý, pak je to stejně jen čekání, kdy se něco posere, takže za +/-15k se dá udělat jakás takás sestava na hry, ale bez grafiky. Rozhodně bych ty starý krámy už asi nepoužíval, max tu grafiku, než si našetříš na nějakou lepší.
Třeba nějak TAKHLE , ale variant je spousta :wink:
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Gideon
Nováček
Nováček
Registrován: 08. říj 2021

Re: Upgrade PC nebo koupit celý nový ?

Příspěvek od Gideon »

@renek1 Máte i verzi AMD? Máte asi pravdu, že bude lepší celé do nového, než pak zkoumat v budoucnu problémy. Popravdě jsem neměl v plánu kupovat nový PC, ale okolnosti viz nahoře mě nutí 😄 První plán byl takový, že výměna GPU pomůže, ale nepomohla a deska AM3+ se blbě shání. Proto zkouším variantu 2 a poskládat nový PC.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Upgrade PC nebo koupit celý nový ?

Příspěvek od killerek »

Stary disk se koukni na SMART, jak na tom je. U renkovi sestavy u AMD staci jen vymenit CPU a desku, ale ta Intel bude lepsi v tehle cenove relaci:
https://www.czc.cz/amd-ryzen-5-1600-s-c ... 60/produkt
https://www.czc.cz/asus-rog-strix-b550- ... 69/produkt
Gideon
Nováček
Nováček
Registrován: 08. říj 2021

Re: Upgrade PC nebo koupit celý nový ?

Příspěvek od Gideon »

@killerek Tento AMD nepodporuje W11, řekl bych teda, ze bude lepší varianta Intel ?

Měl bych ještě jeden dotaz ohledně Windows. Když mám aktuální Windowse zlepšený z W7 na W10. Momentální klíč je na W7 nebo W10 ? Děkuju :)
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Upgrade PC nebo koupit celý nový ?

Příspěvek od killerek »

No vidis, to mi ani nedoslo. AMD nema ted dobrou low-end nabidku, protoze nestiha vyrabet, tak ma hlavne vyssi rady. Sel bych to toho Intelu.

Hele, nejspis se ti ten Win po intalaci Win 10 aktivuje a kdyby ne, tak na Aukru apod. jsou klice za 2-3 stovky.
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Upgrade PC nebo koupit celý nový ?

Příspěvek od renek1 »

Win se dají v klidu koupit TADY
Mám odtud koupeno několikrát.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade PC nebo koupit celý nový ?

Příspěvek od Baneshee »

Ryzen 1600AF podporuje Win11, neplést si to se starým Ryzenem 1600/1600X. Ty podporovaný nejsou
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“