ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Procesory jako Cyrix MII, VIA C3 či Transmeta Crusoe.

Moderátoři: Eddward, Baneshee

Odpovědět
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od Blue Storm »

No jako jestli se i v reálných testech potvrdí, že výkon grafiky v M1 Max je lehce pod mobilní RTX 3080, tak to je jeden masakr vzhledem ke spotřebě. Druhý masakr bude právě Mac Pro, pokud bude mít čtyřnásobek jader... nepočítám, že by i výkon byl čtyřnásobný, ale i kdyby byl trojnásobný proti M1 Max, tak je to sakra dobrý výsledek.

Normálně zvažuju MacBook Pro 14" zároveň i jako "herní" stroj (hraju jen Minecraft, ale MBP 14" by mohl lehce utáhnout MC i s lepšíma shaderama), tzn. že bych prodal desktop, protože ten výkon je hodně slušný.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od del42sa »

pokud si ho nakonec koupíš, tak marketing Apple odvedl opravdu dobrou práci 😀
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od Blue Storm »

To není o marketingu, protože já o přechodu čistě na MacBook uvažuju už delší dobu. Kvalitnější notebook na trhu není, jen pořád zvažuju, jestli zvládnu Mac jako jediný OS, nebo chci zůstat u Winu. Původně jsem chtěl pořídit M1, ale nakonec jsem si říkal, že jsou tam omezení, které mi tolik nevyhovují. A nové MacBooky tyto omezení odstraňují. Já desktop nějak plnohodnotně nevyužívám už delší dobu a jen hledám ideální příležitost, kdy se jej zbavit a přejít na samotný ntb.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Dava_C
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. čer 2006

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od Dava_C »

Přesně tak, já mám předpotopní desktop 8 let starej, kterej chci už pomalu dva roky vyměnit, ale situace tomu nepřeje a k tomu loňskej model notebooku MSI GE75 Raider 10SFS (Intel Core i7 10750H Comet Lake, 17.3" IPS matný 1920 × 1080 240Hz, RAM 16GB DDR4, NVIDIA GeForce RTX 2070 Super 8GB, SSD 1000GB). Je to skvělej stroj a nemůžu si ho vynachválit, používám ho denně celý rok, narozdíl od desktopu, byť by byl sebelepší. Ale pokud by recenze potvrdili to, co tvrdí marketing Applu, tak budu nějakej MacBook výhledově do budoucna taky vážně zvažovat. Prostě ten výkon na ty provozní vlastnosti je skvělej a navíc zabalenej do krásnýho, kompaktního a vyladěnýho/optimalizovaného balíčku. iPhony používám od 3s a v rodině je spousta výrobků od Apple od telefonů, přes tablety až po sluchátka, hodinky a AirTagy a vždycky se vším byla spokojenost a bezproblémovost. Cenově je to sice strašná pálka (pro mě roky šetření), ale zase raději koupím něco s cenou 100k za 100k, než abych kupoval grafickou kartu do desktopu za 50k, když má stát 19k a živit scalperský dodavatelský řetězec. Vím, že Apple má na tom 50% marži a scalpuje tak nějak sám o sobě, ale jde o princip.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tohle video krásně shrnuje výsledky novejch M1 čipů. Apple to prostě vydrtil. ALU výkon někde lehce nad 5800X, FPU výkon výraztně nad čímkoliv x86. Cinebench mezi 5800X a 5900X, GPU někde mezi mobilní 3060 a 3080 v závislosti na TDP limitu Geforce a optimalizaci SW na M1, ale obecně má 3x-4x lepší výkon/watt jak cokoliv jiného, v CPU i GPU segmentu.

https://www.youtube.com/watch?v=UCyM_RCCXew
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od Blue Storm »

Tady článek od Ananda ohledně M1 Pro a M1 Max: https://www.anandtech.com/show/17024/ap ... nce-review

Jak říkáš, DOCu, poměr výkon / watt je u těch procáků neskutečný. Hlavně ten výkon GPU mě dost překvapil. Jako teď už si člověk na MacBooku zahraje parádně, pokud teda zrovna nenarazí na hru, která by nejela ani přes Rosettu. No ten 14" MacBook Pro začínám hodně zvažovat. Nepotřebuju úplně grafický výkon, takže mi bude stačit M1 Pro s 10C a 14C nebo 16C grafikou. K tomu 16 nebo 32 GB RAM a 1TB SSD a mám vystaráno.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od python.p »

Blue Storm píše: čtv 21. říj 2021, 14:35 Kvalitnější notebook na trhu není...
To mě fakt pobavilo. :D

Ale uznávám, že M1 je pecka a to i GPU výkon, to je něco nevýdaného. Ale některé věci na MBP jsou no go a ne a ne si zvyknout. :(
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od Blue Storm »

Nevím, co tě na tom pobavilo, ale kombinace kvality zpracování těla + displej + klávesnice + bezkonkurenční trackpad z toho dělá notebook, který nikdo jiný v nabídce nemá. A do toho teď ten hardware je jako příjemný bonus. Od doby, co jsem pořídil MacBook, tak jsem nikdy nebyl schopen se už vrátit k Win ntb, protože žádný za tu dobu nebyl tak kvalitativně povedený.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od CageJ »

Mám Air M1, problém je / sú - aplikácie... je to slabé... s notebookom som spokojný ale s aplikáciami ani náhodou.
Za mňa tie appky, zatiaľ skutek utek.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od python.p »

Problém s butterfly klávesnicí? Za mě hliníkové tělo třeba není plus, ale spíš mínus. Ale aspoň už nemají tu ostrou přední hranu. Displeje jsou skoro top, ale jsou lesklé... takové OLED v X1C je třeba subjektině o kousek dál jak IPS Retina. Konektory? Kolik, že jich tam najdu? Hlučnost v zátěži, ale to teď je neaktuální. :) A touchpad na kterej nejde klinout, na ten jsem si ani po 14 dnech nezvykl. :D

Už jsou o kus dál, to zase jo, teď hlavně výkon a pasivní chod, to už bych možná ty ostatní věci prominul, až na konektory. Páč jestli ty leaky jsou pravda, tak tam snad není ani jedno klasické USB a HDMI i když by se tam s klidem vešlo. Takže redukce na HDMI abych připojil monitor a redukce na USB abych si mohl o někoho zkopírovat data...

Ale jo, chápu, každý to má jinak a pro někoho to může být to nej.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od Blue Storm »

Nechápu, o jakých leacích mluvíš, ale ty notebooky jsou už normálně v prodeji, mají 3x TB4 (tzn. USB-C), HDMI, čtečku UHS-II SDček a MagSafe. Problém s klávesnicí je odstraněn už rok a půl (jako by žádný jiný výrobce neudělal nikdy chybu), hliníkové unibody šasi je rozhodně plus, ostrá přední hrana mi přijde akorát jako výmysl těch, co MacBook nikdy reálně nepoužívali, protože za šest let, co MacBooky mám, jsem nenarazil na nikoho, kdo by si na to stěžoval. Displeje jsou možná úplně top, protože jsem zatím nenašel nikoho, kdo by měl tak vysokou barevnou přesnost v základu u notebooku bez jakékoliv dodatečné kalibrace (vlastnoručně změřeno). Nehledě na to, že nejnovější MacBooky mají mini-LED displeje. Trackpad, na který nejde kliknout? Jednak jde nastavit na normální dotyk bez kliknutí, a druhak právě ono kliknutí je jedna z věcí, co jej dělá unikátní, nehledě na perfektní přesnost, kterou jsem u žádného jiného notebooku nezažil a to mi jich rukami prošlo hodně.

Sorry, ale tvoje znalosti MacBooků bez navíc téměř jakýchkoliv zkušeností jen vypovídají o tom, že nevíš, o čem mluvíš. Já si za ty roky recenzování zkusil notebooků hafo a navíc jsem vždycky chtěl prodat desktop a mít jen ntb, ale zároveň jsem se bál fungovat jen čistě na macOS. Tak jsem hledal nějaký schopný kompaktní notebook s Win. No... nenašel jsem nikdy tak dobrý po více směrech.

Každopádně zpět k tématu. Apple udělal hardware, který je bezkonkurenční a funguje na tom díky Rosettě snad naprostá většina aplikací. Nějaké problémy pořád jsou, protože prostě to někteří za rok stále nezvládli přepsat pro Apple Silicon, ale to upřímně není chyba Applu. Takže určitě na problémy s aplikacemi lze narazit. Prodeje MacBooků letí nahoru, není se čemu divit a jen jim to přeju, protože měli koule na to udělat něco, co dost vybočilo a udělali to sakra dobře. Teda udělali to možná i tak trochu ze zoufalství z Intelu, který nebyl schopen dlouhá léta přijít s pořádnými mobilními procesory.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od python.p »

Rychlé hledání na notebookcheck mi našlo jen leaky :) moje chyba.

Tak já MBP a MBA používal a prostě mi to vadilo (v době kdy jsem měl iPhone a krásně to hrálo, tak to železo nebylo úplně ono), stejně jako hliníkové tělo. Pokud ti jde jen o barvy displeje tak cajk, ale pokud notebook používám převážně venku a na cestách tak lesklý displej je k čemu? :)

Však jsem psal, že já jsem si na to nezvykl, né že to je špatně. Viz ta poslední moje věta.

By mě zajímalo, proč všichni co mají na MB jiný názor, tak v očích těch pro který je to vysněný pracovní stroj, ihned usoudí, že ho nikdy neměli. To co jsem psal, jsou moje zkušenosti s posledním modelem MBA a dřívější MB, nějaká dávná doba.

Však to jsem psal, pokud bych teď hledal notebook s výkonem na práci, tak i mě by se líbil zcela pasivní notes s brutálním výkonem. Displej bych řešil stejně 3M privacy matným filtrem. A absence klasického USB když tam je HDMI mi fakt hlava nebere.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od Blue Storm »

Klasické USB už nedává smysl, Apple není archaická společnost. Jednak čistě USB už Apple nepoužívá, jelikož je to tak trochu zaostalé rozhraní oproti Thunderboltu, ale hlavně MacBooky jen čistě s USB-C tady máme už pět let, takže ani nemá smysl se k tomu vracet. Všechny moderní periferie a příslušenství jsou s USB-C.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od killerek »

To vysvetli vyrobcum sitoveho HW, ze USB-to COM redukce pro konzolovy pristup je prezitek. Ono uz i LAN port bez redukce se vyrobcum NTB moc davat nechce. Abych nebyl uplne OT, tak teda vykon tech novych CPU+GPU je hodne slusny, ale bohuzel nic pro me. To u nas oceni jen marketak.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od python.p »

To netvrdím, ale vysvětli to všem okolo. ;) Já bych musel nosti minimálně USB -> COM, USB -> RJ, USB -> VGA, je fakt, že většinou zaráz potřebuji jen jedno, takže jedna redukce USB-C -> USB-A by stačila, ale i tak. Nemám je rád. Prostě jedno staré archaické USB-A by podle mě dost lidem usnadnilo výběr a rozhodování. Kor když místo tam je... U Airu to člověk ještě jakžtakž pochopí.

I když teda nechápu návrat Magsafe, když nejsou zpátečnická firma :razz: Jen rejpnutí, napájení je to super.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od del42sa »

DOC_ZENITH píše: pát 29. říj 2021, 18:53Tohle video krásně shrnuje výsledky novejch M1 čipů. Apple to prostě vydrtil. ALU výkon někde lehce nad 5800X, FPU výkon výraztně nad čímkoliv x86. Cinebench mezi 5800X a 5900X, GPU někde mezi mobilní 3060 a 3080 v závislosti na TDP limitu Geforce a optimalizaci SW na M1, ale obecně má 3x-4x lepší výkon/watt jak cokoliv jiného, v CPU i GPU segmentu.

https://www.youtube.com/watch?v=UCyM_RCCXew
tak výkonově to zase takový zázrak není (vzhledem k počtu tranzistorů), CPU je +- na úrovni Alderlake, GPU fajn, ale je potřeba si uvědomit, že Apple používá tu nejlepší verzi 5nm TSMC procesu. Hoďte to samé na 7nm a budeme se bavit o úplně jiných číslech..... Taky si za to nechají dobře zaplatit :P Pro někoho může být nevýhodou uzavřený Apple ekosystem, zpracování ntb nehodnotím, protože je to idividuální věc. Typicky je to dost omezená konektivita. Co má Apple opravdu super jsou ty displeje, v tom spousta x86 strojů zaostává.
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od Blue Storm »

python.p píše: sob 30. říj 2021, 06:23 Prostě jedno staré archaické USB-A by podle mě dost lidem usnadnilo výběr a rozhodování. Kor když místo tam je... U Airu to člověk ještě jakžtakž pochopí.
Upřímně, to co řešíš ty, neřeší 99 % lidí.
python.p píše: sob 30. říj 2021, 06:23I když teda nechápu návrat Magsafe, když nejsou zpátečnická firma
Být archaická společnost znamená používat zastaralé věci :wink:
del42sa píše: sob 30. říj 2021, 07:59 Hoďte to samé na 7nm a budeme se bavit o úplně jiných číslech..... Taky si za to nechají dobře zaplatit :P
Tak ono je podstatné to, co ti proti tomu nabídnou ostatní notebooky. Jestli Apple M1 Pro / M1 Max nabídnou stejný výkon třeba s třetinovou spotřebou, tak asi není moc co řešit. Ale spíš se nechme překvapit, co s tím Apple vymyslí do budoucna. Přeci jen to prvně byl základní M1, teď to je první generace fakt výkonných modelů. Důležité bude, jestli si Apple dokáže stejný náskok před konkurencí udržet i do budoucna, nebo jestli se AMD, Intel, Nvidia vytáhnou tolik, aby je dohnali.

Plus nás ještě čekají velké iMacy, které z nějakého důvodu nevyšly, a Mac Pro, který vůbec bude zajímaý, jakým způsobem bude řešený, jestli Apple bude schopen udělat normálně modulární desktop s jejich čipy.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od CageJ »

python.p píše: pát 29. říj 2021, 20:06 Problém s butterfly klávesnicí? Za mě hliníkové tělo třeba není plus, ale spíš mínus. Ale aspoň už nemají tu ostrou přední hranu. Displeje jsou skoro top, ale jsou lesklé... takové OLED v X1C je třeba subjektině o kousek dál jak IPS Retina. Konektory? Kolik, že jich tam najdu? Hlučnost v zátěži, ale to teď je neaktuální. :) A touchpad na kterej nejde klinout, na ten jsem si ani po 14 dnech nezvykl. :D

Už jsou o kus dál, to zase jo, teď hlavně výkon a pasivní chod, to už bych možná ty ostatní věci prominul, až na konektory. Páč jestli ty leaky jsou pravda, tak tam snad není ani jedno klasické USB a HDMI i když by se tam s klidem vešlo. Takže redukce na HDMI abych připojil monitor a redukce na USB abych si mohl o někoho zkopírovat data...

Ale jo, chápu, každý to má jinak a pro někoho to může být to nej.
Butterfly už M1 generácia nemá a tá klávesnica je super
Takže asi takto:

Výkon CPU+ GPU super aj na hranie hier typu - DOTA, LoL, DIABLO III (proste niekde na pracovnej ceste alebo výlete). Potiahne aj Metro Exodus, ale mno :lol:

Displej - super ostrý, jemný, presatúrovaný a asi TOP IPS čo som videl v NB
Absolútne som bol prekvapený z reproduktorov a touchpad je fajn.
Konektory? Vyriešil som kúpou iTecu do USB-C (kde mám HDMI 4K, microSD, 1Gb ethernet a USBčka) za cca 1500CZK

Akože na to,že NB stál 29 999CZK, za mňa super na bežnú prácu a pozeranie filmov.

Reálna výdrž 12 - 15 hodín.
Skôr zamrzí, že sa môže zlomiť displej u kamery, to je dosť veľký glitch.
macOS neriešim - s iPhonom a aWatch všetko funguje..

Kupoval som to hlavne kvôli appkám a tie ako vravím, mizéria. Apple totiž appky z iOS dosť zamieta portovať. Rosetta funguje to je pravda a základné aplikácie tam sú.
Nové macy neriešim, faktom je, že ten magsafe mi príde výsmech.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od mr.qeg »

CageJ píše: ned 31. říj 2021, 23:05 ...
Jsi mě zmátl, jsem si myslel, že mluvíš o MacbookPro za těch 30k. To by byl dobrej deal a klidně bych to za předpokladu, že tam není nějak uzamknutej bootloader a jde tam hodit normální Linux, klidně zkusil. Ale Air na práci, to opravdu ne, tak je tak pro prcinky na Instáč a Facebook. :-D
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od Blue Storm »

Proč by Air měl být pro "prcinky na Instáč a Facebook"? Výkonově je téměř identický s Pročkem (pokud se bavíme o poslední řadě s M1) a celkově je ve všem téměř stejný, jen nemá Touch Bar a má menší baterku. Naopak genialitu současného Airu vidím v tom, že je výkonově +- nastejno s Pročkem, za dobrou cenu a krásně lehký a plně pasivní. Jako pracovní ntb bych jej klidně bral hned.
CageJ píše: ned 31. říj 2021, 23:05 Nové macy neriešim, faktom je, že ten magsafe mi príde výsmech.
To třeba nechápu, protože MagSafe je něco, co vždy bylo velké plus MacBooků a když jsem přecházel z MBP 2015 na novější, tak mi to dost chybělo :D
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Odpovědět

Zpět na „Ostatní procesory“