God of War

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: God of War

Příspěvek od Paul »

A MS zanedlouho určitě vydá vlastní xboxsense gamepad, nechtěj v tom zůstat pozadu.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: God of War

Příspěvek od ArgCZ »

no nic ofiko nikde nebylo, jen snad to že Spencer chválil PS5 DualSense ale nijak konkrétně

druhá věc je kompatabilita haptiky v budoucím XBOX controlleru pro PS tituly od Sony na PC, ale to jsme hluboko v budoucnosti, PS5 tituly na PC půjdu až přestanou vydělávat na PSku což pár let potrvá
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: God of War

Příspěvek od TankGeorge »

Má to dobré HDR, má cenu zkoušet to hrát s HDR na PC? Někdo zkušenost?
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: God of War

Příspěvek od stylar »

Zatím jsem hrál chvíli, ale na OLEDu v HDR to vypadá dobře (i když tam asi všechno), byl i one-day patch, který něco opravoval (Fixed an HDR issue that could cause scenes to be too dark), jedině co mi nesedí je DLSS - nevím jaká je tu verze, ale na Q_DLSS v 4k, kdy se je horší kontrast v pohybu na hranách objektů a jakoby ghosting, ale hodně jsem teď hrál Horizon Zero Dawn, kde Q_DLSS tímhle netrpí, vlastně na žádný artefakty a nebylo to mázlý ani přeostřený (tam ho přidali v prosinci).
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
anti.77
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. kvě 2006

Re: God of War

Příspěvek od anti.77 »

No, já čekal akční adventuru s prvky RPG a přijde mi to spíš jako koridorová rubačka s trochou vylepšování, takže jsem docela zklamanej po těch 10/10 ... na to chození v přesně ohraničenejch mantinelech jsem si už odvyk :-) .....

Píšu ale hlaně proto, že jsem dost zmatenej , na spoustu truhel se nemohu dostat ( např. když odejdu od té čarodejnice s kancem :-) ), navíc, když jsem cestoval do Alkhaimu tak čarodejnice synovi očarovala luk, čekal jsem, že s ním bude dělat ty mosty jako ona ale to nefunguje, nejspíš dělám něco špatně ... netuším ...

Jo a hra mi jednou spadla s hláškou, že je málo paměti - na kartě mám 11GB a systémpvou 32GB, hraju 1440 na ultra a jede to plynule a v pohodě i když mám už starší počítač ale HW Monitor mi ukázal, že procesor i karta lížou 100% a grafická paměť má maximum využití až 93% - to jsem zatím u žádné hry neměl

Na závěr musim napsat, že hra neni špatná ale na Horizon Zero Dawn a ani na hůř hodnocený Days Gone z mýho pohledu zdaleka nemá :-) ... Předem dík za rady k tomu problému
Case: Fractal Design Meshify C - DarkTG ,MB:Asus Maximus VIII Gene,proc:i7 6700K(cooler: Corsair H80i v2 Extreme),GK: EVGA GeForce GTX1080Ti SC BE Gaming ICX,4x8GB ram: DDR4 Corsair Vengeance LPX Black,disky:SSD A-Data XPG SX900 128GB, HDD : Toshiba P300 3TB, Seagate Barracuda7200.14 -1TB,ext.WD Elements Portable 750GB USB 3.0,zdroj:Seasonic Focus Plus Gold 750W,monitor: Samsung C27H711,klávesnice:GIGABYTE Force K85,myš:Asus Echelon,Windows 10 Home 64bit
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: God of War

Příspěvek od ArgCZ »

Příště se mrkni co kupuješ, ve všech recenzích ti napíšou že jde o striktně koridorovou hru takže to je čistě na tvé preferenci zda takové hry hraješ či nikoli, má to tak ale spousta akčních adventur, namátkou třeba Tomb Raider, nebo A Plague Tale, prvky RPG tam samozřejmě jsou, můžeš kombinovat různé druhy útoků(runy) a zbrojí s buildem ale na to potřebuješ vyšší obtížnosti abys tohle musel nějak řešit, na ty nízký na tom téměř nezáleží. Doporučil bych předposlední obtížnost, tam se to ještě dá dohrát na první průchod bez toho že rozbiješ několik klávesnic/gamepadů a přitom musíš opravdu přemýšlet do čeho investuješ a často se naučit movesety a slabiny nepřátel abys je mohl překonat , zbytek otázek by bylo spoilerování protože to souvisí s příběhem takže spíše hraj.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: God of War

Příspěvek od TankGeorge »

Tak jsem to zkusil a rozhodně nelituju, ale jsem zaujatej - mám slabost pro story a soundtrack. Jestli to není přebobtnalý nepřehledný open world, tím líp pro mě. HDR vypadá slušně na OLED, nastaveno mám 50/50 a je to trochu tmavší, nicméně snesitelně. Když jsem vypnul HDR, tak se mi hra tolik nelíbila. Je tam ale znát věk. Prostě DX11 hra na PS4 stará 4 roky. Osvětlení takové primitivní, působí to ploše. Ale artwork, detaily a animace to vytáhnou a byla by blbost tvrdit, že hra není hezká. Dabing je určitě mezi top ever.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: God of War

Příspěvek od madPav3L »

Mě by zajímalo, jestli se dá vrátit do již navštívených lokací?
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: God of War

Příspěvek od Alfajk »

vracet se da skoro vsude a tam, kam zpatky nemuzes, neni nic duleziteho (jako neco k sebrani)
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: God of War

Příspěvek od djstudio »

Je to pecka. Perfektně se to hraje. Zvukově taky namakaný jsem z té hry uchvácen. Tuníte sebe i prcka. Graficky nádhera. PC je prostě PC.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + NZXT Kraken X52 240mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: God of War

Příspěvek od H2SO4 »

Predchozi dily jsou lepsi.Hra vypada super ale boje se sekerou jsou nudne a mistama moc utahane.S cepelema to dostane teprve ty prave grady :)
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: God of War

Příspěvek od ArgCZ »

djstudio píše: pon 17. led 2022, 06:15 Je to pecka. Perfektně se to hraje. Zvukově taky namakaný jsem z té hry uchvácen. Tuníte sebe i prcka. Graficky nádhera. PC je prostě PC.

Ta hra má jen o něco ostřejší textury než PS5, zvuky jsou jinak stejný a gameplay taky, ta hra není jiná :o . Je to to stejný God of War.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: God of War

Příspěvek od Sobo »

Stiny na ultra jsou podstatne lepsi (PS uplne vynechava stiny nekterych objektu, jinak ma taky horsi rozliseni), zadny checkerboard humus, zadne omezeni na 30/60 FPS, NV Reflex pro lepsi latenci, lepsi LOD (doskakovani objektu), lepsi reflexe (odrazy), lepsi textury, moznost 16xAF pres drivery. To jsem si vzpomnel tak z hlavy.

Digital Foundry tech analyza PC verze vcetne srovnani s gondolema:
https://www.youtube.com/watch?v=JI5t0pvBB-Y
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: God of War

Příspěvek od ArgCZ »

já to na DF viděl, opravdu gamechanger a na 28" IPSku tyhle vylomeniny naprosto vyniknou že mám chuť koupit něco za 60k abych okusil skutečnou kvalitu

narovinu, místo velebení platformy má sklonit poklonu Santa Monice, ta hra je totiž opravdu úžasnej zážitek a momenty z tý hry mám před očima dodnes protože epičnost některých je nezapomenutelná a i bez dvou stínů v dálce a vynucenýho AF. Jak tu někdo psal, má to už svůj věk který to úplně nezamaskuje tak se tady točit na nějakých nesmyslech fakt nemá cenu.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: God of War

Příspěvek od Sobo »

Jiste, sednu si nekolik metru od obrazovky, takze tam zadne vetsi detaily nevidim, nacez prohlasim, ze to je vlasnte fuk.
Kazdemu normalne uvazujicimu cloveku je jasne, ze PC verze je nejlepsi a je to definitivni zpusob jak si zahrat God of War, stejne jako tomu bylo u HZD, nebo Days Gone etc. To neni o pocitech, to je proste konstatovani holych faktu.

Tvoje neustale narazky, ze je to vlastne stejne, jsou naprosto mimo. Jestli na tom tobe nezalezi a udelas kompromis hranim na konzoli - fajn, ale nechapu to neustale utoceni a doslova fanatickou touhou si tu konzoli dokola a dokola obhajovat jako neco super uzasneho. Neni a nebude, je to krabicka s par mainstream / lowend komponentama a nulovymi moznostmi customizace. PC je zpravidla drazsi a lepsi, konzole levnejsi. Tak to vzdycky bylo, vzdycky je a vzdycky bude. Muzes se to snazit zlehcovat a bagatelizovat jak chces, nic na tom nezmenis. :)

btw: obecna diskuze o platformach je tady OT, takze doporucuju to utnout a dale neresit. Tvoje schopnosti vyvolavani flamewaru jsou obecne zname, tak to radeji napisu s predstihem cerne na bilem.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: God of War

Příspěvek od ArgCZ »

s podrobným rozborem detailů jsi začal ty, já v obecný diskuzi spochybnil že je God of War na PC v zásadě jiný než na PS5 aby se mohlo říci že PC je prostě PC takže do týhle diskuze jsi to strhl ty tak brzdi s tím kdo vyvolává flame, na pitvání statických screenů pod 400% zoomem založ téma o technické stránce hry nebo si nestěžuj že je tu někdo mimo téma.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: God of War

Příspěvek od Alfajk »

i na te prehistoricke ps4 to vypada luxusne a 99% casu to drzi stable 30 fps a rozdily proti aktualni pc verzi jsou naprosto zanedbatelny, doba, kdy jsem pitval, ze tamhle ten stin na levem listku pate vetve druheho stromu je pri spravnem natoceni kamery o trochu ostrejsi, me davno presla...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: God of War

Příspěvek od Sobo »

Argcz: Zacal si to ty tim, ze si uvedl lzive a nepravdive informace:
ArgCZ píše: pon 17. led 2022, 08:19 Ta hra má jen o něco ostřejší textury než PS5
Takze jsem tu nepravdu opravil a uvedl na pravou miru, nic vic.
Z pohledu gameplay je ta hra stejna, dokonce ti narozdil od treba Days Gone nebo HZD i uznam, ze hrat to na gamepadu neni od KB+M nijak extra omezujici. Nevime, jak presne to djstudio myslel, kazdopadne z pohledu superiorniho technickeho zpracovani a odstraneni konzoloidnich limitu ma pravdu. Pokud to myslel tak, ze se to hraje uplne jinak, tak za me teda ne. Mam sice odehrane zatim jen 3 hodiny, ale nevidim tam oproti konzolim rozdil v hratelnosti jako takove, PC port posouva ciste technickou stranku a vzhledem k podstate hry klavesnice s mysi zadne realne vyhody podle me neposkytuje.
Alfajk píše: pon 17. led 2022, 11:48 i na te prehistoricke ps4 to vypada luxusne a 99% casu to drzi stable 30 fps a rozdily proti aktualni pc verzi jsou naprosto zanedbatelny, doba, kdy jsem pitval, ze tamhle ten stin na levem listku pate vetve druheho stromu je pri spravnem natoceni kamery o trochu ostrejsi, me davno presla...
V pohode, ale je to vysoce subjektivni zalezitost. Stejne jako to tobe nevadi je i nezanedbatelne mnozstvi lidi, kterym to zase vadi. :)
Treba kdyz vysel Witcher 3, tak jsem se k nemu dostal az za 3 roky. Vadilo mi to? Naopak, proc? Protoze misto abych to hral na GTX 980Ti a 60 Hz fixed sync monitoru, tak jsem to hral na RTX 2080 + 144 Hz G-sync monitor s namodovanou grafikou. Navic uz s patchem 1.32, kdy jsem plynule hned po sobe prosel zakladni hru a oba datadisky, celkem 143 hodin first feel zazitku - parada. Kdybych mel GoW poprve hrat na PS4 v 900p s checkerboard artifaktama a na 30 FPS s osekanou grafikou, mrzelo by me to. Nekoho jineho zase treba vubec ne, a to je naprosto v poradku, je to o preferencich.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: God of War

Příspěvek od Frostys »

Klasicky by měl asi každý zvážit, jaká forma mu sedne a podle toho se osobně zařídit a hlavně se nehádat jak děcka.
PSkaři mají výhodu, že si to prostě zahrají dřív a další věci s PS spojené (cena, pohodlí).
A PC mají nevýhodu, že si počkají (nebo se nedočkají) ale za to si to zahrajou prostě s lepšíma FPS a více či méně lepšími detaily.

Pro mě jsou třeba nejzásadnější ty FPS, GoW jsem chvíli hrát na PS4 a... no však víme :) + jsem měl taky dost problém hrát s gamepadem, tak jsem zvědav, jestli to na PC půjde dobře na K+M.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: God of War

Příspěvek od TankGeorge »

Nemám konzoli a zrovna GoW série je něco, kvůli čemu jsem o ní jeden čas uvažoval. Žřal jsem ty několikahodinová story videa na YT, nikdy bych nevěřil, že to Sony pustí na PC. Rozehrál jsem to s M+K na zkoušku, nechtělo se mi tahat xbox gamepad z šuplíku a po několika hodinách nevidím důvod ten gamepad vytahovat. Hraje se to dobře na M+K, vypnuté autoaimy a nechtěl bych se štvát s házením sekyrou na gamepadu.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“