c, c++, c# - v cem se ucit programovat?

Vývojová prostředí, aplikace, skripty, http://www... síťové programy, internet, sdílení...
Odpovědět
Petr1024
Nováček
Nováček

c, c++, c# - v cem se ucit programovat?

Příspěvek od Petr1024 »

Co z uvedeneho je nejvhodnejsi z hlediska pouzitelnosti a dostupnosti vyvojoveho SW (zdarma, nebo placeny ale dostupny ke "stazeni")?
Budu v tom delat prakticky bez vyjimky jen 16-32bitove mikrokontrolery. Pocinaje MSP430, pres 32bitove AVR az po nejake mensi ARMy.
Urcite nebudu delat (nebo jen minimalne) aplikace pro PC, vykonne ARMy pouzivane v mobilech apod.

Nehodlam se tim zivit, mam to jen jako bobby nebo do sve firmy na ruznou automatizaci, do jednoucelovych a CNC stroju apod.
Doposud jsem psal v ASM, ale vse je cim dal slozitejsi, displeje vetsi a barevnejsi apod. a psat v ASM programy s radove 10k radku je opruz, o tom ze zminene MCU maji pro rucni psani dost nevhodny ASM ani nemluve. Samozrejne pro veci kde je kriticke casovani necham stale ASM, ale na to zas nepotrebuju 32bitovy MCU s 512k RAM. Desktopove aplikace si sesmolim ve VB ktery znam z programovani databazi (MS Access). Vetsinou jsou to ale jen jednoduche prkotiny typu rozhrani ke strojum apod. takze to mne netrapi

Co mi doporucite se naucit? Pripadne jake jsou vyhody ci nevyhody jednotlivych jazyku pro moji potrebu. Zatim jsem vubec nestudoval k cemu je co dobre, takze mi jde jen o takove prvotni doporuceni s cim nemam vubec ztracet cas a kterym smerem se zamerit.

Dik za jakekoliv rady.
yuri.cs
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Kontaktovat uživatele:

Re: c, c++, c# - v cem se ucit programovat?

Příspěvek od yuri.cs »

Obecna odpoved asi neexistuje. Spis zalezi na konkretni rodine mikrokontroleru. Vetsinou maji uz pripravene SDK (nekdy i s IDE a vsim okolo) a to celkem diktuje pouzity jazyk.
It will be amazing in case after 10GHz we will see 20GHz, 30GHz and so on, just like we witnessed the thorny way from 10MHz to 33MHz in the eighties. -xbitlabs.com
Odpovědět

Zpět na „Programování a web“