Handsfree s větším dosahem

Mobily, PDA, MP3/MP4, tablety, el. čtečky, navigace a ostatní vč. technologií (bluetooth ap.).

Moderátor: CageJ

Odpovědět
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Handsfree s větším dosahem

Příspěvek od crashPC »

Ahoj bando.
Začal jsem lézt po stožárech, a s kolegy dole bych rád používal jinou komunikaci než řev z plna hrdla. Mobil nahoru nechci tahat kvůli místu v kapsách, postroji, a riziku poškození telefonu. Napadlo mě handsfree. Ale stožáry nejsou nejmenší. To si vyžádá dosah alespoň 40m, lépe 45-50m. Nemá někdo zkušenost a tip? Děkuju.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Handsfree s větším dosahem

Příspěvek od zsdx »

Co pouzit vysilacky? I kdyz nechces tahat dalsi zarizeni.

Pres BT je to IMHO slepa cesta. Sice Class1 umi 100m, ale nedava se do prenosnych zarizeni. Zase na druhou stranu tam hned nahore pisou, ze BT5 dava 40-400m...
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Handsfree s větším dosahem

Příspěvek od crashPC »

To s vysílačkama je zas na další dotaz. Kolegové si je koupili, a jsou jim k prdu, protože GSM/3G, 4G, 5G, MW rádia jim to nějak rušej a nefunguje to. To chce zjistit co koupit aby se to nerušilo. Jinak jo....
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Handsfree s větším dosahem

Příspěvek od madPav3L »

Zkušenost nemám, ale udělal jsem teď takový malý test. Mám sluchátka Samsung Galaxy Buds Live SM-R180 + Samsung Galaxy S21 Ultra, telefon jsem položil na okno u domu, sluchátka dal do uší, spustil přehrávání Spotify a pak jsem šel směrem od telefonu.
Při vzdálenosti 46m od telefonu došlo k prvnímu zaškobrtnutí přehrávání na cca 0,5s ale pokračovalo to dál. Vzdálenost 50m byla také ještě celkem ok, sem tam to vypadlo na zlomek sekundy, ale vždy pokračovalo hned dál, ale výhled na telefon nebyl ideální, by jsem pod stodolou...
Abych mohl pokračovat dál, musel jsem otevřít vrata od stodoly a tam nastal zlom, vzdálenost cca 53-54m. Mezi vraty to ještě přehrává s občasným výpadkem jako předtím, ale když jdu dál za vrata 54-55m a telefon stěží vidím, protože mezi vraty je jen 1m mezera, dál v cestě je plot a nějaké rostliny co jdou dolů ze střechy, tak přehrávání se zastaví. Pokud se vrátím zpět pod stodolu před vrata cca 52-53m, přehrávání se hned vrátí do normálu.

Jsem na vesnici, takže tady není prakticky žádné rušení. Nevím jak by se to chovalo v tvém případě... ale třeba ti to pomůže. Kdyby jsi chtěl, můžu udělat jiný test, kdyžtak PM.

Obrázek z map, aby jsi si to dokázal lépe představit :)
chrome_2022-06-22_19-53-24.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Handsfree s větším dosahem

Příspěvek od crashPC »

Super práce, díky. No S21U nebude, ale sluchátka by být mohla. První tip si tedy uložím ke zvážení. Díky!
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Handsfree s větším dosahem

Příspěvek od crashPC »

Tož se zatím pořídily Motorola vysílačky v PMR pásmu, a na start to taknějak stačí. Semtam malinko rušeníčka, semtam potrápí vítr, ale k použití to je, a tak bych to prozatím považoval za vyřešené. Děkuji.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Odpovědět

Zpět na „Mobilní zařízení, el. čtečky a tablety“