Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
Likva
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2015

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Likva »

Zdravim hosi. Hľadám mys do 100€ hernú, bezdrátovou.
Primárne csgo. Nevadil mi anintuzkove baterky, čím väčšia vydrž tým lepšie. Rozhodujem sa medzi Logitech PRO X Superlight, alebo ROCCAT K.One Pro Air. Čo by ste odporučili a prečo? Dík
PC: CPU intel xeon e3-1231v3 GPU GTX1060 Gainward Phoenix GS 6GB MB Gigabyte GA Z97x gaming 3 Cooler Scythe kotetsu PSU Evga supernova G2 750 SSD Crucial bx100 250Gb HDD WD Blue 1TB Ram Kingston DDR3 1600 MHz fury black 8Gb Case Fractal Design Meshify C window Monitor LG UltraGear 27GL83A-B
teldah
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. led 2005
Bydliště: Olomouc

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od teldah »

Ahoj
Hledám náhradu za Razer Abyssus V2 . Už jsem ji nikde nenašel.
Seděla jak velikostne,bez tlačítek na bok ruky (jsem levák).přepínání dpi na myši.
poradí někdo náhradu ?
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od morke »

Za tento rok jsem vyzkoušel 3 myši. Razer Viper mini, Corsair Sabre RBG a Dell Alienware AW610M.
Jediný Dell obstál. Razer naprosto nepoužitelný. Kluzké malé nic. Corsair má SW problém, nejen s touto myší. A taky hnusný povrch.
Dell je úplně někde jinde. Konstrukčně dokonalost, SW bez problémů a hlavně o ní při používání ani nevím, což je to nejdůležitější.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od elcrys »

elcrys píše: pát 26. črc 2019, 19:52 Tak jsem koupil novou MX518 na eBay za cca 700 Kč. Abych to shrnul:

Plusy
+ Naprosto identický tvar jako stará verze, s novým senzorem.
+ Lépe skrolující kolečko (jde lehčeji otáčet, nedochází k přeskakování/špatné detekci směru pohybu).
+ Vestavěná paměť.

Mínusy
- Tuhé tlačítko 1 a 2 (hodně velká spínací síla).
- Lesklý povrch (matný povrch u G400/G400s byl dle mého názoru komfortnější).
- Měkčí boční tlačítka (zde je naopak dojem z kliku "blátivější" než u G400s).

Zatím mi dost vadí hlavně tuhost hlavních tlačítek. Dost často se mi teď stává, že neodhadnu sílu a dvojkliknu špatně, což jsem snad u jiné myši nezažil. Dám tomu týden a potom objednám nějaké jiné spínače a eventuálně je vyměním. K tlačítkům se taky váže rozpor v jejich typu - výrobce uvádí na webu životnost 50 milionů kliků, přičemž na krabici se uvádí 20 milionů a dle rozborek na internetu je tam skutečně D2FC-F-7N 20m. Je dost možné, že Logitech věděl o problémech s tlačítky, takže v nové revizi už může být jiný typ, který má opravdu životnost 50 milionů kliků. Každopádně já mám revizi 810-xxxxxx (tak jako ve všech recenzích, co jsem našel) a Logitech nyní nabízí na svých stránkách 910-xxxxxx.

Nový senzor HERO 16K je prý super, já jsem žádný rozdíl oproti tomu v G400s nezaznamenal :). Jediný rozdíl je (to jsem skutečně měřil), že citlivosti 2000 dpi u G400s odpovídá zhruba 2200 dpi u nové. Nový senzor by taky neměl mít žádný nativní krok, takže údajně nedochází k žádnému přepočítávání u jakékoliv citlivosti. G400s měla myslím pouze nativních 800 dpi.

Celkově bych řekl, že kdybych zůstal u G400s, tak mi nic neuteklo. Ale zase myší není nikdy dost a 700 Kč není taková pálka.
Tak update po delší době. Jelikož se zdá, že nová MX518 mizí z obchodů, koupil jsem další kus do zálohy.

Porovnal jsem původní kus (koupený krátce po uvedení myši) teď s tím novým, a můžu jednoznačně říct, že došlo ke změně hlavních spínačů. Ten nový kus už nemá tlačítka tak nepříjemně tuhá a klikavá, víc se teď blíží předchůdci G400s, potažmo staré MX518. Kolečko u té nové nemá taky tolik výrazný krok, i když to má tendenci se měnit s opotřebením. Revize myši stále zůstává na 810-xxxxxx, firmware je taky stejný.

Jinak poměrně spokojenost i po více než 2 letech používání.
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od prihlasjmeno »

Skogamandry píše: čtv 28. kvě 2020, 18:12 Chief4: Ahoj, poprosim nejake tipy, mam zhodou okolnosti MX518 asi 10 rokov, tak keby mi nahodou odisla :)
10 let? No ty vado. Mi za 2 roky odešla Asus Cestus 510 (s logem Predátora z filmu):

https://mysi.heureka.cz/acer-predator-c ... ecifikace/

Přestože je těžší, je skvělá. Ta ergonomie, ta opěrka na palec, prostě super. Respektive byla. A teď vybírám novou, protože tato se už nedá koupit ani opravit. Tak zvažuju SteelSeries Rival 710 nebo Acer Gaming Mouse.
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od renek1 »

Myslím, že s Logitech G502 Hero by si mohl být spokojený, jelikož je podobná tomu co jsi měl.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od prihlasjmeno »

To vůbec nevypadá špatně. A ještě je i v bílé, super. Našel jsem pak ještě Logitech G502 SE HERO, ale zatím jsem nevypátral, v čem se verze s "SE" navíc liší.
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Shaquille »

SE ma jiny senzor
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Natural »

Začala mi odcházet myška, tak jsem pořídil CoolerMaster MM720. Sice jsem teď fungoval delší dobu na razerce, nicméně už pěkných pár let jsem hledal náhradu za geniusku, která mi naprosto ergonomicky vyhovovala. Byl to tento typ:
https://www.mall.cz/mysi/genius-maurus- ... 1010128103

Používám fingertip grip , cca 1600dpi (nemám nainstalovaný ten jejich soft) a citlivost myši ještě zvyšuju dodatečně v nastavení (otočím se o 180 s myší "na místě"). Ruku mám velkou. Budu srovnávat s razer deathadder resp s tou geniuskou (mezitím jsem měl vícero myší, ale krátce - většinou pro mě byli moc těžké). Jsou to spíš první dojmy po 14 dnech, než velká recenze... :)
Nejúžasnější věc je rest na prsteník (je to myš pro praváky). Taková drobnost neskutečně zlepší ergonomii, za mě by to mělo být standardní u všech myší. Váha je naprosto zanedbatelná, občas jsem se díval pod prsty, jestli tam ta myš opravdu je. Slidy jsou o třídu lepší jak u razeru (možná souvisí i s tou váhou). Kabel taky super, lehoučkej a poddajnej. Senzor mluví asi za vše, ale přesnost špičková, naprosto žádná akcelerace nebo vyhlazování. Tlačítka přesná, kolečko spíš nepoužívám, ale pěkně "krokuje".
Vytknul bych snad jedinou věc. Jako většina myší má zaoblenou spodní hranu, což v kombinaci s ležícím malíčkem občas způsobí nadzvednutí. Je škoda, že ta hrana je tak ostře zkosená dolů a není tam prolis pro malíček nebo alespoň ostřejší hrana. Jak je ta myš lehoučká, tak na ten malíček doslova vyskočí naprosto bez námahy. Vlastně ještě jedna maličkost - nastavení dpi se provádí tlačítkem vespod. Orientaci usnadní změna podsvícení, bohužel pro mou "orientaci" je zrovna růžová a budu muset nainstalovat ten jejich software :D Ale ten je prý slušný, tak se uvidí. Myš má vlastní paměť, takže bude stačit všechny nastavit a sw odinstalovat.
Jinak je to opravdu velice specifická myš, kdo něco takového zná a ví, do čeho jde, tak nejspíš neprohloupí. Za mě 9,5/10 (razerce bych dal tak 7/10 a geniusce 8,5/10), ubírám za nemožnost tlačítkem vypnout podsvícení a tu drobnost s malíčkem (zkusím vyřešit přibalenýma nálepkama nebo si zvyknu... už jsem si asi zvykl :D ). A na závěr to nejlepší - už jsem skoro dokončoval objednávku za cca 1500, když jsem na tuhle krásku objevil na czc za lidových 600kč :) Cenovka ale neovlivňuje hodnocení, za dobře padnoucí myš nebo jiné QoL věci nemám problém zaplatit (dokonce jsem chtěl objednat tu letitou geniusku za 1600 z německa z ebaye, pokud mi tohle nesedne :D ). Protože jsem ale naprosto unešený, objednal jsem si další k druhému pc a kvůli ceně i dvě navíc do šuplíku :)
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od prihlasjmeno »

Zvláštní, že bílá stojí 1590,- a černá 590,-, jestli je to tato:
https://www.czc.cz/cooler-master-mm720- ... 22/produkt

Jestli tam někdo tu jedničku nezapomněl připsat. :-D
Já nakonec koupil Logitech G502 Hero, K/DA (tady mají taky bílou výrazně dražší než černou...), taky skvělá. Mně hodně vyhovuje opěrka na palec, že ho nemusím šoupat po podložce.
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Natural »

Jojo, je to ona. Taky jsem doublecheckoval, jestli to není něco jiného :D
G502 jsou dobré myšky, má ji kamarád a měl jsem ji chvíli v ruce. Nicméně mi vůbec nevyhovovala, třebaže on na ni nedá dopustit (má teda bezdrát). Kdyby byla kratší pro můj úchop a míň čudlíků, tak by se mi líbila. Opěrky na palec nebo i na druhé straně na malíček jsou fajn věc, podle mě se tím nedá nic pokazit. Teoreticky by šlo ty opěrky jednoduše naroubovat do spodku myši a mít je volitelné, kdyby to někomu vadilo. Když mrkneš na ten genius, tak ten byl obouruční a měl ty opěrky na obou stranách, což bylo super.
sajty
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2020

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od sajty »

Mám stejnou zkušenost. Konstrukčně v pohodě, ale pro chlapskou ruku příliš malá, nebylo kde opřít palec a omylem jsem mačkal boční tlačítka. Za 10 minut jsem ji zabalil zpět a šel vrátit.
GIGABYTE B650 AORUS PRO AX | Ryzen 7 7800X3D + Noctua NH-D15 chromax.black | SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G | Kingston 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY Beast Black EXPO | Kingston KC3000 NVMe 1TB + ADATA LEGEND 800 NVMe 1TB | MSI MPG A1000G PCIE5 1000W | be quiet! SILENT Base 802 | AOC Q27G2S/EU Gaming + Viewsonic XG2405 | CZC.Gaming Hexblade | ZOWIE S1-C | Razer Blackshark V2 | DXRACER OH/WY103/N
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Mr.Nigga »

Rozhoduju se mezi Logitech G703 Lightspeed Hero nebo Logitech G502 Lightspeed. Má někdo kritickou připomínku k jedné z nich?
Jako herní je G502 asi lepší, ale designově je na mě moc přeplácaná. Leda že by na G703 bylo něco vyloženě špatně (třeba že se často uspává a trvá ji dlouho, než se probudí; nebo že necvaká kolečko a podobně), tak asi vezmu ji
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od fmx rider »

G502 je těžká, z těhle dvou určitě G703. Kdyžtak si je porovnej na rtings.com
sajty
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2020

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od sajty »

G502 je zřejmě dělaná pro ženské ruce, pro chlapa s normálně velkou rukou ta myš nemůže být použitelná. Vracel jsem ji po 10 minutách zkoušení.
GIGABYTE B650 AORUS PRO AX | Ryzen 7 7800X3D + Noctua NH-D15 chromax.black | SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G | Kingston 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY Beast Black EXPO | Kingston KC3000 NVMe 1TB + ADATA LEGEND 800 NVMe 1TB | MSI MPG A1000G PCIE5 1000W | be quiet! SILENT Base 802 | AOC Q27G2S/EU Gaming + Viewsonic XG2405 | CZC.Gaming Hexblade | ZOWIE S1-C | Razer Blackshark V2 | DXRACER OH/WY103/N
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Mr.Nigga »

Co máš teď za myš? G502 je delší a širší, než G703, ale moje současná myš je docela malá, tak to mi problém dělat nebude. Kdysi jsem měl Microsoft Laser Mouse 6000 a ta byla skvělá. Ta G703 mi ji hodně připomíná tvarem a rozměrově je dost podobná

Díky za tip na rting.com, netušil jsem že dělají i něco jiného než audio
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
sajty
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2020

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od sajty »

Teď mám SPC Gear Gem Plus, předtím jsem měl G403. Chtěl jsem přejít na G502, ale nedala se pevně uchopit, aniž bych nemačkal boční tlačítka, nebylo tam místo pro palec. Po 10 minutách jsem ji zabalil a šel vrátit. Možná nebyl ani tak problém v délce, ale výšce.

A tento problém jsem neměl jen já, náhodou jsem koukal na Twitchi na jednoho českého WZ streamera a popisoval tam úplně stejnou věc, proč tu myš vracel. Rozhodně bych si ji vyzkoušel, než bych ji objednal. Ušetříš si komplikace s vrácením.
GIGABYTE B650 AORUS PRO AX | Ryzen 7 7800X3D + Noctua NH-D15 chromax.black | SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G | Kingston 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY Beast Black EXPO | Kingston KC3000 NVMe 1TB + ADATA LEGEND 800 NVMe 1TB | MSI MPG A1000G PCIE5 1000W | be quiet! SILENT Base 802 | AOC Q27G2S/EU Gaming + Viewsonic XG2405 | CZC.Gaming Hexblade | ZOWIE S1-C | Razer Blackshark V2 | DXRACER OH/WY103/N
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od fmx rider »

Já přešel z G403 na Logitech G Pro X Superlight, protože jsem chtěl konečně bezdrát a ta hmotnost 63g je pecka. V ruce pasuje dobře, takže jsem spokojený.
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od Mr.Nigga »

Koupil jsem G703 a zatím mi velikostně i hmotností vyhovuje. G502 jsem neměl kde vyzkoušet, ale stejně se mi nelíbila vzhledově... Má to dobrou citlivost, ergonomii, materiály vypadají kvalitně. Na můj vkus kliká moc hlasitě, ale není to nic hrozného. Middle click jde docela ztuha. V balení je ještě 10g závaží, ale po přidání mi to přišlo už moc

Jen ji budu obratem reklamovat. DPI tlačítko a pravé tlačítko se registrují jako stejný klik :evil:
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou myš? Přehled kvalitních herních myší a podložek...

Příspěvek od HEAD »

Zdravim po 10letech mi zacina odchazet mys https://www.czc.cz/a4tech-x-710bk/55601/produkt(senzor uplne blbne a je to nepresny)
Chtel bych neco v cene 300-600kc s dratem.Z dob kdy jsem jeste hraval zavodne cs 1.6 mam sklenenou podlozku https://www.czc.cz/icemat-blue-2nd-edit ... 14/produkt takze musi fungovat na sklenene podlozce :)
Uz davno nehraju na urovni a tak nemusi mit miliardu DPI a taky RGB moc nemusim.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“