Asus ROG Strix Helios - vadná USB?

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Asus ROG Strix Helios - vadná USB?

Příspěvek od Xnovic »

Ahoj.

Chtěl jsem se zeptat, zda se někdo nesetkal s podobným problémem.

Mám case Asus Rog Strix Helios a základní desku Asus Rog Strix X570F.
Jde o toto:

V poslední době se mi stalo, že mi během krátké doby umřely asi 3 USB Flashky (náhoda?) - připojuji je do předního panelu.
Občas se stane, že když připojím přenosný disk, bez vlastního napájení, tak přes USB 3.0 se připojí, ale nezobrazí se jeho obsah (v zadním USB je to v pohodě).
A včera se mi stalo, že jsem po nějaké době vytáhl svůj 2TB disk (WD Black), který má cca 300 hodin, vložil ho do rámečku ORICO a zapojil do USB 3.0 do čelního panelu skříně.
Po cca 1TB přenesených dat se disk odpojil a odmítal se zas připojit. Po restartu disk projel program CHKDSK a našel skoro všechny soubory jako poškozené, hodil je do složky Found.000. Podařilo se mi vše obnovit pomocí programu Recuva, ale i tak soubory jsou nepoužitelné.
Pokud používám jen USB na zadním panelu desky, všechno maká, bez problémů.
Na předním panelu jsou 4 USB-A:
2x USB 2.0 - ty fungují bez problémů
2x USB 3.0 - a s těmi je problém
.
Nesetkal se s tím někdo? Může být chyba na desce, nebo spíš ve skříni? Přední i zadní USB využívají stejný řadič, ne?
Díky za rady
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“