GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Shaquille »

Dulezite je to "zatim" ve tvem prispevku. Nevis, jesli se neobjevi, nebo kdy se objevi hry s podporou...
U PS5 nevim jak to chces prokazat, kdyz, co vim, PS5 nevezme SATA SSD ani ext disk pro instalaci PS5 her...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od DOC_ZENITH »

U konzolí se v minulosti ukázaly naprosto minimální benefity v rychlosti SSD. Pokud se někdy direct storage začne fakt používat, půjde opět primárně o čtení a pokud opomeneme ty nejhorší SSD tak čtecí IO bude vždy decentní a sekvenčky budou podobné, sorry ale zde fakt neni za co připlácet, protože jak jsem už řekl, i přípaltek nezaručí kvalitu. Většina SSD jen klame tělem aby měly hezké benchmarky v rámci své SLC cache.

Třeba tohle je naprostá trash drive... ale prodává se jako premium a v testu dostane celkem chválu, slova o high-endu a pod. Hmm.
https://pctuning.cz/article/msi-spatium ... cle-header

Nidko netestuje SSD tak aby jej celé zaplnil random daty a pak testoval. Já jsem to zkoušel a i poměrně premium SSD dopadly katastrofálně. Vem si z toho co chceš. V současnosti bych prostě pro PS5 vzal cheap gen 4 SSD a je to, protože kvalita je v consumer oblasti prakticky nesehnatelná. Možná ten Samsung 980PRO pokud ho nebudeš moc tejrat.
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od keistown »

Urcite, jednou se objevi nejaka killer hra, kterou budou vsichni muset mit, nepujde bez ni zit, ale bohuzel ti nepojede, protoze tvoje SSD bude mit jenom 2GB/s misto 5GB/s. Budes pak brecet v koute Docu, ja te varoval!
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od dexterav »

ono hlavne polovica a možno aj viac SSD je vlastne to isté kedže sa používa hodne Phison E18, a aj v nižšeých kategoriach sa používajú pomalšie varianty dosť, takž naj rozdiel môžu robiť samotné použité pamäte, niečo veľkosť pseudo SLC a odladenosť FW
lenže pokiaľ to niekto vyslovene nedoj.be tak rozdiely veľké byť nemôžu lebo nemajú veľké prečo byť
alebo naopak neobjavý nejaký zázračný kod pre FW
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Ripper6 »

DOC_ZENITH píše: pát 17. pro 2021, 14:29Nemůžou mít požadavky protože by ty požadavky na krabicích od SSD byly ač by v praxi ty disky třeba stály za prd. Je to složitej problém a poslední měsíce jsem měl v rukou tunu SSD, tunu testoval a odnesl si velice znechucený pocit kdy jsem po delšim loadu dostal disky typu Samsung 980 a nebo Crucial P6 plus do stavu že zapisovaly pomaleji jak satový disky. Všechno jsou to vesměs papíroví draci co jen doufaj že to co po nich budeš chtít se vejde do cache.
980PRO ujde, ale je na tobě jestli si chceš připlácet za něco co se dost možná nikdy neprojeví.
Doufejme ze jeste ty dalsi M.2. disky nezmrsi s PCIe 5 aby tam potom to nemelo jeste horsi bunky :(
Kdyz uz jsme u toho nacitani her a rychlosti. Jak to je vlastne dnes u noveho PC vs PS5? Zarazila me jedna vec...
hra Resident Evil Village PS5 - neni videt loading vubec, pokud ho ale mam pro PC a pustim z SSD SATA na starem PC, uvidel jsem ze tam beha loading a takovej stroj pri nacitani.
PC uz take nema vubec videt loading a nebo dnesni nove PC ho stale ma, at uz koupim to nej na trhu? :)
Preci jen pokud by me pozdeji doba dotlacila a koupil bych i to drahe PC, tak bych ho vocekaval lepsi nez konzoli.
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Ripper6 »

DOC_ZENITH píše: pát 17. pro 2021, 20:22U konzolí se v minulosti ukázaly naprosto minimální benefity v rychlosti SSD.
ty mas vic zkusenosti diky zmenam hw, chci se jen zeptat, jsou uz dnesni PC taky bez loadingu ve hrach? Tedy ze neuvidim pri prechodu do jine lokace uz zadny loading jako to ma PS5? :)
napr Resident Evil Village u PS5 neni videt stroj pri prechodu, u PC tam dobu chodi ten psaci stroj.
Resi to pouze propustnost sbernice a M2 disky tj do PC napr stejny gen 4?
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Atapi »

Však to záleží vždy na tom jak je daná hra naprogramovaná, open world hry bez loadingů už jsou tady dávno. Jinak co se týče loadingů, tak DirectStorage pro Windows vyšel teprve teď, kdežto Xbox a PS5 to (nebo něco podobné u PS5) už používají, takže podobné loadingy jako na konzolích se dají čekat u her co výjdou v budoucnu.
Obrázek
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Ripper6 »

Dekuji, tohle jsem presne hledal nejaky info nebo clanek zda se to chysta nebo kdy to bude :)
Jsem na to celkem u PS5 navykl a potom se u PC divil (ackoliv pc platformu pocitam prave i do budoucna) :D
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ono je to žěžký, kdyby u PC udělali hru tak že spolehá na seamless loading tak by pak řešili že si ňákej idioti se starym HDD bude stěžovat ajk se mu to cuká a že mu tam chyběj objekty a hra je zabugovaná a tak. Když daj loading screeny tak kdo má rychlejší PC tak se mu to naloaduje rychleji, ale stejně tam loading screen bude, je to univerzálnější, ač horší přístup.

Tohle ale neni jen u loadingu. Koukněme se třeba na God of War. Na konzolích technologickej diamand, ždímající poslední kapky výkonu PS4 a jejího slabého APU, s async compute, každej flop to ze staré GCN vyždímalo. PC port? Všechny tyhle funkce vyházeny a nahrazeny high-overhead DX11 render pipelinou pro co nejširší kompatibilitu se starejma krámama...
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Riku »

https://twitter.com/_Tom_Henderson_/sta ... pWMvQ&s=19

PS5 PRO dle TCL v roce 2023/24 s GPU ekvivalentem RX7700XT (což pochybuji, PS5 zdaleka není na úrovni 6700XT jak říká slide)
PS5 | LG OLED CX55
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od durod »

Presli jste nekdo do noveho tieru PS Plus Extra/Premium?
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Riku »

Já ne, pro mě to nemá smysl. A vzhledem k tomu, že onlinovky už nehraju tak až mi v srpnu doběhne roční plus tak dál neprodlužujíi.
PS5 | LG OLED CX55
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od ArgCZ »

zatím ne, na podzim ale asi ano
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od durod »

Uvazuji, ze bych zkusil jit napul Premium v rodine s nekym, funguje na PS5 zdileni uctu? Myslim, ze na PS4 to slo nejak pres primarni/sekundarni konzoli nebo tak nejak.
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Ripper6 »

Ja mam PS Plus Essential za 1000czk na dva roky, tedy do 03/2023 Polske. Nabizi mi to taky upgrade v prepoctu asi za litr na Premium (je to doplatek kdyz bych se nechal ulovit asi na tech 280dnu nebo kolik ze me to psalo).
Problem je, ze jsem ty hry tam nenasel, ptal jsem se na to rikali ze to je licencni problem, takze tim to pro me nema moc smysl.
Chtel jsem tam zkusit hry jako je Blood Curse co byl na PS3 a treba smysl by mel Red Dead Redemption 1.
Takto to driv mozna casem rozjedu nekde na test pres emulator na novem PC. Uz dnes jde na pc zahrat Silent Hill Downpour.
Pokud by sel ucet sdilet, bylo by to zajmave ale hadam ze to nepujde moc dobre z cizi domacnosti :( Jako ze bych se zde z fora domluvil a skladali bysme se na to jako treba na Netflix (ten taky nemam, kdyby nekdo hledal do party, dejte klidne vedet do posty) 8-)
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od durod »

Kdo by chtel vyzkouset PS plus Premium, je zde moznost na 7 dnu free trial...
Nutno zalozit NOVY UK nebo PL ucet(na uctu , ktery mel v minulosti nejake predplatne to nefunguje) a pridat kartu, pote lze "zakoupit" sluzbu za 0 GBP resp PLN(kdyz se karta neprida, ukaze se po nalogovani do uctu plna cena)
https://www.playstation.com/pl-pl/ps-pl ... scriptions
https://www.playstation.com/en-gb/ps-pl ... scriptions
Po aktivaci lze predplatne hned zrusit a kartu odebrat, Premium bude nadale na tyden dostupne.

Zkusil jsem UK ucet(pouzil jsem vymyslene jmeno a random UK adresu, bankovni kartu Revolut ale se skutecnym jmenem, doslo jenom k overeni, nic se nestrhlo), kvuli streamingu PS3 her a je to docela hratelne na 3D mlaticky(latence 37ms na PS5, na PC to zkouset nebudu). Za tyden chci dohrat GOW HD 1/2/Ascension, kdyz se teda blizi v zari Ragnarok :-D
Mozna stihnu i Day One pridany Stray Mňau Mňau 🐈

updatovany katalog her pro essential/extra/premium
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1938605355
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Ripper6 »

Durod: ted na to koukam, to neni spatne. U te bankovni karty staci i Wise zahranicni karta kde je dana mena napr GBP / PLN? a nebo by to bylo jedno kdyby se i pouzila nase CZ karta? Jako jestli je to podminka mit nejakou zahranicni kartu? Revolut jsem nezakladal.

Doufam ze to bude i v zari nebo na podzim, ted v lete je to na nic kdyz clovek nema na to cas a je pryc :(
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od durod »

Podle mne staci jakakoliv karta, ale vyzkousene to s jinou nez Revolut nemam.

Mozna ten free trial postupne uvedou i na jine europske trhy, zatim je v UK, polsku a nemecku.
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Baneshee »

Vypadá to, že Microsoft Xbox Series celkem solidně dotuje
https://games.tiscali.cz/novinky/micros ... oxu-545093

Jsem zvědav, kdy taky sáhnou ke zdražení, jak proběhlo už u PS5
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Raikkonen »

Větší dotace je na slabší verzi, na kterou si vývojáři dost stěžují, že je omezuje. Nedivil bych se, kdyby se na tu podporu u náročných AAA her po příchodu půlgenerace vykašlali. Nebylo něco podobného kdysi u X360 bez disku?
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“