GeForce RTX 3090(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 3090(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ke kartě v balení dostaneš redukci z jednoho 12-pinu na 3x8-PIN.
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: GeForce RTX 3090(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od petsild »

Případně kde se dá sehnat?
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 3090(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Recenze:
MSI GeForce RTX 3090 Ti GAMING X TRIO 24G >>
msi-rtx-3090-ti-gaming-x-trio-24g-review-pct.jpg
https://www.gpureport.cz/recenze/361/ms ... 361&page=1

MSI TRIO tentokrát s Dual BIOS a posíleným chladičem. Pro OC šílence ovšem bez možnosti zvedat PL :oops:
Tentokrát v recenzi najdete i undervolting.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 3090(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Zajímavé, takže potvzuješ stejnej problém jako jsem já viděl na 3090TI TF of Asusu, voltáž nejde nastavit pod 0,9v. Že by vlastnost všech 3090TI? Je tu někdo kdo má 3090TI a jde mu udervoltnout pod cca 0,9v? Standardně jdou GA102 karty na 0,7v, což mam potvrzené u 3080/3090.

Doufejme že se tato "vlastnost" nepřelije do 4000 řady. Tamy by to bylo bvzláště nechutné protože ta bude potřebovat undervolt jak sůl.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 3090(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Testoval jsem dvě RTX 3090 Ti, ale u té první (Gigabyte GAMING) na testy UV nebyl čas, protože jsem ji měl jen chvilku a musela jít zas o dům dál. Nicméně u téhle MSI TRIO sice můžeš nastavit voltáž ještě nižší a chvilku to dokonce i drží, ale po další chvilce přejde na 0,895V a tam už zůstane (nepomáhalo ani další snižování frekvence). Těžko tedy říci, další RTX 3090 Ti k recenzi už asi chtít nebudu (protože Lovelace).
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 3090(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

U toho Asusu nepomáhá ani snižování PL, karta si sama nedovede nastavit pod 0,9v, jakmile člověk sníží power limit tak že by musela ubrat tuhle voltáž tak místo toho začne padat drasticky frekence třeba pod 1Ghz, ale voltáž se pod 0,9 prostě nedostane.
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: GeForce RTX 3090(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Maor »

Jak to dneska vypadá s úmrtností 3090?
Bazarově se daj sehnat ještě s pěknou zárukou, stačí udervolt@1800MHz a pořešit pečící se VRAM za zadní straně, nebo mi ta karta chcípne ještě v záruce ať ji budu provozovat jakkoli?
zátěž bude převážně LLM
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 3090(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pořád stejně, neber to. I kdyby jsi to chladil sebevíc božsky furt je to 24 modulů, tzn 2x větší šance že ňákej random pojde než třeba 3080TI. Navíc jsem neviděl že by se bazarové 3090 prodávaly ňák výhodně. Lidi za ně obvykle chtějk kolem 18ti a tak a to je strašně moc v porovnání s novu 4090 a co ta nabízí za výkon je to moc.

Navíc ty karty vždy ponesou určitou prémii za 24GB což je dělá solidně použitelné na GPGPU a AI. To je spíš reálné nasazení těhlech karet, ne hry.
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: GeForce RTX 3090(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Maor »

však já to chci na výpočty a ne na hry, 4000 řada je mimo budget a 3000 řada je rozhodování buď 12GB nebo 24GB VRAM.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 3090(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od dexterav »

skorej by som išiel po 3090Ti potom
tie sú jednostrané
ale cenovo nemám tucha ako sú na tom
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 3090(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano, 3090TI je (po undervoltu) solidní karta. Ale těch je málo. Přišli uprostřed mining horečky za mimózní cenu a 3090 se prvních pár měsíců prodávala za MSRP, tzn na trhu je jich x krát tolik a v bazarech jsou ty. TIčko je vzácnost.

Osobně 3090 jen v případě že by to byl ňákej ten kus se spešl zárukou, musí to prostě bejt v záruce + dobrej stav + ideálně jeden z těch modelů co má jádro posunutý nahoru vejš od PCI-E, menší šance na utržení toho modulu co je mezi PCI-E a čipem. Samo sebou svojí roli hraje taky cena no, protože jsou zde entity (během miningu/covidu se vyrojily) co zvládaj velice schopně provádět BGA letování a fixovat mrtvé moduly nebo studeňáky pod RAM. Defakto vše krom GPU je dnes rentabilně opravitelné.

Strašák je tu ale ve formě 4090, která sice stojí 42 ale její výkon je skoro dvojnásobnej + krásná efektivita výkon/watt, atd, atd.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 3090(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Shaquille »

Prodal jsem cca 20ks ruznych 3090 a s zadnou nebyl a neni zadnej problem... Nikomu neodesly pameti, nikomu se zadny modul neutrhl. Provoz vice nez poloviny je v normalnich skrinich, bez specialniho air flow. Nekolik je jich na vode a zbytek ve Fractalech a podobnye s dobrym air flow. Karty jsou samozrejme pouzivane k cinnostem, ke kterym byly vyrobeny - tedy k hrani her.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: GeForce RTX 3090(Ti) - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Maor »

ok, skoncil jsem u 3090 FTW3 s dvouma rokama zaruky. Je to sice uplne nejhorsi model (shit VRM, pameti blizko PCIe), ale nejlepsi zaruka co jsem potkal.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“