Plex a LG OLED (nVidia Shield)

Veškerý software týkající se zvuku, videa, fotografie, počítačové grafiky a podobné.
Odpovědět
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Plex a LG OLED (nVidia Shield)

Příspěvek od Shaquille »

Zdravim,
pouziva nekdo Plex s OLED TV LG? Mam NAS, kde mam naisnatlovany Plex server a v TV (OLED C1) je Plex client. Spojeni funguje korektne, ale filmy se sekaji (NAS nema HW dekoder). Uvazuji, ze si poridim nVidia Shield, ktery by tohle mel vyresit. Mam nekolik dotazu.

Plex na Shieldu je klient (a server na NASu), nebo server, na ktery se pripojuji z aplikace v TV jako klient?
Umi nVidia Shiled pustit Dolby Vision videa z mkv kontejneru? Co "vicestope" videa, kde je jsou jak HDR metadata, tak zaroven DV?
Jak je na tom Plex s titulky? Podporuje klasicke znacky, jako ze je titulek kurzivou, umisten nahore apod?
Mam titulky udelane v sede barve, budou sede, nebo budou v predvolene barve z nastaveni Plexu?
Lza nastavit v Plexu mezera mezi viceradkovymi titulky? Mel jsem jine MMC a hrozne mi vadila prilis velky rozestup mezi viceradkovymi titulky.

Jde mi pouze o 4K videa.

Diky za info
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
MrHackCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2012
Bydliště: Calgary, CA
Kontaktovat uživatele:

Re: Plex a LG OLED (nVidia Shield)

Příspěvek od MrHackCZ »

Ahoj,
hned na začátek, shield nemám. Ale s plex serverem mám stráveno dost času. Nvidia shield dokáze být jako plex server. Nicméně je otázka, jestli si pomůžeš výkonem a jestli dokáze 4K video dekodovat.

Nicméně si myslím, že MKV ať už v h264 nebo h265 by ti měl NAS posílat do C1 rovnou bez transkodovani. Pokud teda tvoje TV podporuje vše co jí v tom MKV posíláš (zvuk, titulky atd.). Mam starší LG 70UM7100PLA. Ta třeba nemá DD Vision/Atmos a neumí třeba .ass titulky. Pokud teda něco z nepodporovaných formatu mám v MKV, plex server to transkoduje a žere spoustu výkonu. Naopak pokud je vše kompatibilní, server nežere téměř žádný výkon, pouze net traffic. U toho taky pozor, co jsem řešil je to, že TV má jen 100Mb kartu, takže ve výsledku je lepší připojit ji na wifi, protože přes to protlačíš víc. Případně koupit 1Gb usb kartu :)

K titulkum. Pokud jsou titulky ve formatu jaky podporuje tv, klasicky srt, tak je plex posila rovnou do TV a ta už si je řeší sama. Víceméně to funguje jako takový lepší DLNA. Pokud je to nepodporovaný formát - u mě .ass tak je plex přechroupe včetně formátování a "vypálí" je do videa. Ohledne mezery mezi řádky, ti bohužel neporadím, to jsem neřešil.

Obecně se mi osvědčil způsob budování knihovny takový, že stahuju 4K HEVC MKV věci bez DD Atmos s titulky přímo v kontejneru. Teď to nevím na 100%, ale myslím si, že pokud máš titulky mimo mkv, plex taky žere nějakej výkon aby je tam dostal. Ale jak říkam nejsem si jistý, dlouho jsem takový titulky k ničemu nedával. Na tyhle začátky, než to odladíš doporučuju koupit Plex Pass nebo alespon nainstalovat plugin "Tautulli". V passu jde krasne vidět, jestli ti plex video transkoduje a případně kvůli čemu přesně.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Plex a LG OLED (nVidia Shield)

Příspěvek od Shaquille »

Shield prave umi Dolby Vision z mkv kontejneru, to TV neumi. Stejne tak neumi treba DTS (ale zvuk neresim, ten jde do soundbaru). Mam vse "ve vlastnim" kontejneru, delam si vlastni barvu titulku, bile mi nevyhovuji. Za tim na plugin dik, ten vyzkousim, pripadne poridim Pass.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Odpovědět

Zpět na „Audio, video a grafika“