Jak vyčistit zdroj s 10y zárukou? (RM750x)

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Jak vyčistit zdroj s 10y zárukou? (RM750x)

Příspěvek od marek16 »

čaute, mám v PC tři roky starej Corsair RM750x a říkám si, že by bylo dobrý ho vyčistit. Sice mám skříň s prachovýma filtrama a už jsem to párkát profukoval, ale jde do toho prd vidět, takže ani nevím co je uvnitř...

No a moje dilema je - rozebrat to a přijít o záruku, nebo neřešit a riskovat že to jednoho dne blafne pod kobercem prachu?
A s tím související - je to bezpečný dělat i bez vyhlášky 50 s dodržením nějakých základních sanity checks (odpojený, vybitý kondenzátory tlačítkem start...), nebo riskuju, že tam něco poseru? Starší fortrony už jsem kdysi čistil a pohoda, ale s věkem jsem nějak víc a víc háklivej na svůj život :-D
dík!
Quis custodiet ipsos custodes?
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: Jak vyčistit zdroj s 10y zárukou? (RM750x)

Příspěvek od mouldy »

Prostě ten zdroj odpoj, nech to přes noc vybít. A druhý den to vyfoukej stlačeným plynem, tak aby nebyl vzhuru nohama a nezamrzal.
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Jak vyčistit zdroj s 10y zárukou? (RM750x)

Příspěvek od fmx rider »

To nejak moc resite…proste vezmu kompa ven a vyfoukam kompresorem komplet vcetne zdroje a na chvilku je pokoj. Stlaciny plyn je draha bida, kompresor se za chvilku zaplati.
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Jak vyčistit zdroj s 10y zárukou? (RM750x)

Příspěvek od marek16 »

jak říkám, už jsem to foukal, ale z předchozí zkušenosti tam stejně po rozebrání vždycky najdu prachovej koberec, co už se spojil a vyfoukat nejde, proto se ptám.
Quis custodiet ipsos custodes?
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Jak vyčistit zdroj s 10y zárukou? (RM750x)

Příspěvek od Jey »

Pokud natlakuješ a použiješ kvalitní kompresor, kde máš na hadici nasazenou vzduchovou ofukovací pistoli s tryskou, tak tam nemůže zůstat ani smítko prachu.
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyčistit zdroj s 10y zárukou? (RM750x)

Příspěvek od pbjun »

Pokud není kuřák. Pak bude prach nalepenej a nepůjde ani štětcem. Jinak samozřejmě kompresor fouknu a nazdar ;)
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vyčistit zdroj s 10y zárukou? (RM750x)

Příspěvek od Behemot »

ofukovací tryska se vejde i skrz větrák dovnitř, takže je možný foukat na různý místa

po závislákách to nende kloudně vyčistit už jinak, než to vykoupat v benzínu nebo ředidle, to je jasný
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Jak vyčistit zdroj s 10y zárukou? (RM750x)

Příspěvek od marek16 »

Díky za vaši starost borci, ta fotka je asi 15 let stará a nekouřím :D
Kompresor by byl ideál, ale žádnej nemám, tak to asi vezmu stlačeným vzduchem a budu doufat že nevyhořím :)
díky i za odpovědi
Quis custodiet ipsos custodes?
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“