Vlastní spotřeba UPS

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
Pfemir
Nováček
Nováček
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Radslavice

Vlastní spotřeba UPS

Příspěvek od Pfemir »

Zdravím,
rád bych se zeptal lidí co používají UPS-ku, jestli neměřili její vlastní spotřebu.
Já mám doma APC Smart-UPS 750VA (SMT750I) a naměřil jsem, že bere cca 60W, když jsou baterie nabité, což mi příjde strašně moc. V podstatě vlastní UPS-ka žere více než spotřebiče co mám na ní pověšené.
Tak se chci zeptat, jestli vlastní spotřeba UPS-ky (60W) je standartní hodnota, protože tento údaj snad žádný výrobce neuvádí.
sajty
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2020

Re: Vlastní spotřeba UPS

Příspěvek od sajty »

To mi přijde hrozně moc. Měli by to být do 10W.
GIGABYTE B650 AORUS PRO AX | Ryzen 7 7800X3D + Noctua NH-D15 chromax.black | SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G | Kingston 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY Beast Black EXPO | Kingston KC3000 NVMe 1TB + ADATA LEGEND 800 NVMe 1TB | MSI MPG A1000G PCIE5 1000W | be quiet! SILENT Base 802 | AOC Q27G2S/EU Gaming + Viewsonic XG2405 | CZC.Gaming Hexblade | ZOWIE S1-C | Razer Blackshark V2 | DXRACER OH/WY103/N
Pfemir
Nováček
Nováček
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Radslavice

Re: Vlastní spotřeba UPS

Příspěvek od Pfemir »

No to mě taky, proto se na to ptám. Ty máš nějakou UPS-ku, měřil jsi ji?
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní spotřeba UPS

Příspěvek od Behemot »

https://www.hardwareinsights.com/databa ... waveforms/

dyžtak přijmy certifikát do výjimek nebo párkrát refreshuj, je to nejaký zdrbaný

má to v zásadě stejný trafo, mělo by to brát tak kolem 20 W, jako tisícovky, koukám, že 750ky sem zatím kdovíproč nezměřil
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“