i5 3470 vs Xeon E3 v2

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
Ankar_23
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. kvě 2014

i5 3470 vs Xeon E3 v2

Příspěvek od Ankar_23 »

Ahoj, udělal jsem upgrade GK na GTX 1660 Ti a obávám se, že moje i5 3470 jí až moc bottleneckne, tudíž přemýšlím, jaký upgrade CPU by se dal udělat v rámci mé platformy (viz podpis) za menší peníz, nechci do toho dávat moc. Nejlepší by asi byl i7 3770, ale četl jsem, že např. Xeon E3 1230 v2 by měl být výkonově velmi srovnatelný a přitom o dost levnější. Případně dal by se použít i Xeon Sandy Bridge?

Otázka je, zda by takový upgrade pomohl nějak výrazněji využít potenciál GK a ne-bottleneckovat jí a zvednout FPS? Co jiného byste doporučili případně?

Díky moc za rady!
CPU AMD Ryzen 5 5600X MB ASRock B550 Pro4 RAM Corsair Vengeance LPX Black 16GB SSD Samsung 860 EVO 250GB GK MSi GTX 1660Ti PSU Seasonic S12II 620W Case Fractal Design Define R4
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: i5 3470 vs Xeon E3 v2

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Dalo by se tam dát obojí a obojí pomůže, problém je že i ten best CPU do této platformy je dnes beznadějně zastaralej a slow. Označil bych to za ztrátu času tohle proměnil v ňákou XP gaming retro mašinu a postavil něco komplet nového.

Pokud to neni aspoň Haswell ala CPU s fullspeed AVX2.0 tak to nemá smysl.

Dneska seženeš ňákého starter Ryzena (třeba 1600AF) do AM4 + board velice cheap a máš tam pak bohatou paletu upgradů do budoucna.
Ankar_23
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. kvě 2014

Re: i5 3470 vs Xeon E3 v2

Příspěvek od Ankar_23 »

Takže by i ten Xeon pravděpodobně mohl grafiku limitovat?
Je také pravda, že za tu cenu je Xeon opravdu proti Ryzen 1600 nevýhodný :D
Kdybych se rozhodl pro Ryzen, není právě u AMD důležitá deska? Četl jsem, že čím lepší deska, tím třeba může CPU využívat vyšší boost clock. Doporučil bys klidně levnou Ax20 nebo radši připlatit trošku za Bx50 desku?

Pokud si pamatuji, u AMD se také řešily RAM, čím vyšší frekvence, tím lépe, nebo na tom taky moc nezáleží?
CPU AMD Ryzen 5 5600X MB ASRock B550 Pro4 RAM Corsair Vengeance LPX Black 16GB SSD Samsung 860 EVO 250GB GK MSi GTX 1660Ti PSU Seasonic S12II 620W Case Fractal Design Define R4
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: i5 3470 vs Xeon E3 v2

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Spíš ňákou průměrnou B350/B450 desku z bazaru, bejvaj cheap a potřebuješ jen aby VRM nebyly total šrot, což většinou nebejvaj. Zrovna do A320 bych asi noc nešel. Jestli chceš tak když něco uvidíš tak mi to pošli do PM a já ti řeknu jestli je to ok nebo ne.

Ten starej Xeon nebo I7 by ti pomohly hlavně v tom že by jsi měl 8 threadů, tzn menší stuttering u novějších her a plynulejší provoz. Framerate by ale stejně byl nízkej protože ten CPU je prostě příliš slabej. Tzn pomohlo by to, ano, ale nevyplácí se to.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“