Ozvuceni k TV - soundbar nebo reproduktory?

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Ozvuceni k TV - soundbar nebo reproduktory?

Příspěvek od heroik »

Tak vám udělám radost, založím další téma :-D

Společně s koupí TV teď řeším i ozvučení.

Předem říkám, nejsem žádný audiofil, na druhou stranu úplně chrastítka mi taky nestačí.
Pro obrázek, v autě mám bang olufsen, doma nějaké logitechy a tohle mi tak nějak stačí, respektive nic lepší jsem asi ještě neslyšel krom hudby na festivalech :)

Rozhoduju se jestli k TV koupit toto:
https://www.alza.cz/logitech-z906-d226021.htm?o=1
nebo nějaký soundbar.

Celé bydlení je po rekonstrukci a nábytek a vše bude nové tudíž říkám narovinu, že chci ať to tu nějak vypadá a design má velkou roli. Nechci sloupové reproduktory. Podmínka je prostorový zvuk. Zajimá mě, jestli je dobrá volba nějaký soundbar a jak na tom bude v porovnání s těma bednama výše (soundbar nespecifikuji protože se v nich nevyznám, ale obecně v podobné cenové relaci, strop cca 6-7 tisic). Dle recenzí některé soundbary hrajou dobře a nabízí i prostorový zvuk, ale bojím se že to bude jako s přenosnými reproduktory - prostě předražené chrastítko. Výhoda soundbaru je však ten design a kdybych nemusel mít po místnosti 5+1 beden tak by to bylo taky fajn. Diky za rady.
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozvuceni k TV - soundbar nebo reproduktory?

Příspěvek od PET5 »

Pokud to má být ozvučení televize, pak bych jednoznačně šel do soundbaru přímo od výrobce televize. Pokud ti dosud stačil zvuk Logitechu, tak si vystačíš i s levnějšími variantami soundbaru bez zadních satelitů. Výhodou je úspora prostoru, jednoduché připojení, kompatibilita dálkového ovládání, ...
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
ŠakaL
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. kvě 2009
Bydliště: Praha

Re: Ozvuceni k TV - soundbar nebo reproduktory?

Příspěvek od ŠakaL »

At nezakladam novotu..valel se mi tady soundbar Sony HT-ZF9 dneska sem to rozbalil a samozrejme tam je jenom optickej kabilek a TV 32"Sony optiku (neznam,nikdy sem nepouzival) zda se nema..nekde bych vystrachal stary HDMIcko co sem pouzival na FHD tv propojeno s Popcornem.Ten kabel je tak 9 let starej myslite ze to bude fungovat?

dle manualu to snad jde propojit i jack-jack (tv headphones) kdybych neco kupoval tak hdmi asi bude lepsi ne?
4670K@ 4.4GHz l MSI RTX 2070 SUPER GXT l EIZO EV2780-BK
evga 750 G2 l xonar ESSENCE ST, SH HD 660S l 2xSSD
Durgroda
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. led 2014
Bydliště: České Budějovice

Re: Ozvuceni k TV - soundbar nebo reproduktory?

Příspěvek od Durgroda »

Sony TV mivaji hybridni optickej jack. Prodava se kolem 200kc kabel jack optickej, myslim ze se to jmenuje 3.5mm mini toslink. ale pro jistotu se podivej do specifikace svoji TV.
tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

Re: Ozvuceni k TV - soundbar nebo reproduktory?

Příspěvek od tnema »

Budu pokracovat v tomto tematu, at nezakladam zbytecne dalsi.

Resil zde nekdo soundbar k TV ?
Neco jsem prosel, pokoukal, ale vubec nevim co.
Jako na rovinu davat 15k nechci, videl bych to tak kolem 7-8 tis

Zatim se klanim k SP7
https://www.alza.cz/lg-sp7-d6816591.htm

Jde mi to o, aby to poradne hralo :-)
ntb lenovo i5/1660Ti
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Ozvuceni k TV - soundbar nebo reproduktory?

Příspěvek od Shaquille »

Sounbar mam. Pokud mas vhodnou mistnost, kde se ma zvuk jak "odrazet" tak si uzijes i prostorovy zvuk. Ve tve cenove relaci to bude hrat lepe nez repro v TV, ale zazraky fakt necekej... Pokud myslis tim "poradne hralo" - hlasitost, tak budes pravdepodobne spokojenej.

ŠakaL co mas za tv? HDMI v TV by melo mit oznaceni ARC (to je zpetny zvukovy kanal), kterym to propojis se sounbarem... Pokus ma TV eARC, tak muzes prenaset i HD zvuk - Dolby TrueHD, Dolby Atmos, DTS-HD Master Audio, DTS:X... Optika (stejne jako ARC) umi jen Dolby Digital a DTS.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

Re: Ozvuceni k TV - soundbar nebo reproduktory?

Příspěvek od tnema »

hele kvalitu zvuku si tam fakt neuziju, se to odrazi ze vsech stran, cili v mem pripade nema smysl kupovat neco top kvalitniho,
a ano mel jsem na mysli fest hlasitost
ntb lenovo i5/1660Ti
Mehynder
Nováček
Nováček
Registrován: 27. čer 2018

Re: Ozvuceni k TV - soundbar nebo reproduktory?

Příspěvek od Mehynder »

Prozkoušel jsem hodně soundbarů v cenovce od 5k do 15k a nejlepší poměr cena výkon je Samsung HW-A550. V době koupě stál okolo 5k a nemůžu si ho vynachválit. Výšky a hloubky jsou super + jestli máš samsung TV tak jedním ovladačem ovládáš všechno
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: Ozvuceni k TV - soundbar nebo reproduktory?

Příspěvek od brambora81 »

chtelo by to neco se stredem aspo 3.1.2 aby to melo stredni kanal na vyniknuti mluveneho slova samsung 700a by ti mohl vyhovovat https://soundbary.heureka.cz/samsung-hw-q700a/#prehled/
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Ozvuceni k TV - soundbar nebo reproduktory?

Příspěvek od ArgCZ »

ten jsem bral já a je fajn, jen ten prostorový zvuk nebyl úplně ono tak jsem musel dokoupit zadní satelity, nemá kdovíjakej subáč, ale já zrovna tohle nevyžaduju, nemusej mě padat skleničky při výbuchu, takže doporučuju
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“