AMD Radeon RX 6500XT - Info, recenze

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: AMD Radeon RX 6500XT - Info, recenze

Příspěvek od webwalker »

@Baneshee: Pokud Saphhire napodobí i jiní výrobci, začnu tuhle kartu testovat jako samostanou položku (ale to tam píši) :oops:
Jinak jsem upozornil, že to nejdůležitější je až na konci recenze, kde jsou rozdíly testovány v celkem 9 hrách (těch nejnovějších).

//Baneshee - díky už jsem to našel, moje slepota :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 6500XT - Info, recenze

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jnj, je to vlastně jak se čekalo.

"Takhle měly vypadat všechny RX 6500 XT" tuto větu bych nepoužil, protože je zde pářád masivní ovlervolt a OC, kdyby ta karta běžela o 300Mhz méně a vešla se do 75W tak potom by tato věta platila i za mě. Stejně si myslim že tahle karta vůbec neměla s timhle mobilnim čipem původně určenym jako sekundární GPU pro laptopy vůbec vyjít. Neni to funkční low-end, ne s touhle PCI-E a absenci video dekodérů.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: AMD Radeon RX 6500XT - Info, recenze

Příspěvek od Ache »

Jakým způsobem tam vlastně na těch 64bit dostali 8GB? to už jsou 4GB VRAM čipy k dispozici, nebo jsou 2x2?

Každopádně je vidět, že 8GB už dneska využije i nejnižší low-end, takže na nějakých kartách typu 3060Ti-3070Ti (cca 3x dražší karty), taková mizerná kapacita už dávno nemá co dělat. :)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD Radeon RX 6500XT - Info, recenze

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jo to bych taky chtěl vědět, jestli tam prostě narvali 2x tolik modulů a nebo se začaly masově vyrábět 4GB GDDR6. Pokud varianta 2 tak by to bylo řešení pro 128-bit RDNA3 GPU a jejjich kapacitu Vram kkde byly obavy že by se mohl objevit scénář 8GB na kartě s hrubym výkonem 6900XT.
ICEBRETON
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Radeon RX 6500XT - Info, recenze

Příspěvek od ICEBRETON »

V ty recenzi je domontovanej chladic, ty zvejkacky by mohly odpovidat dvema modulum. Mozna je dalsi par z druhe strany pcb.
NTB: ProBook 4740s
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: AMD Radeon RX 6500XT - Info, recenze

Příspěvek od webwalker »

Grafická karta Sapphire PULSE RX 6500 XT 8G měří na délku pouze 194 mm a na základní desce vašeho počítače zabere jen 2 rozšiřující sloty. O chlazení se stará prakticky totožný systém chlazení, který známe z "obyčejné" grafické karty Sapphire PULSE RX 6500 XT 4G. Jedná se tedy o pasiv složený z hliníkových žeber, který je pro lepší odvod tepla z grafického čipu vybaven dvěma tepelnými trubicemi (heat pipes) a větší dosedací základnou pro grafický čip. Přední dva moduly grafické paměti jsou přes dosedací základnu chlazeny společně s grafickým čipem, druhé dva moduly VRAM jsou pak osazeny ze zadní části PCB v režimu Clamshell (obdobně jako GeForce RTX 3090) a chlazeny pomocí kovového backplate. Odpadní teplo z modulů napájecí kaskády je odváděno přímo do žebrování pasivu. Všechny důležité komponenty grafické karty jsou tak chlazeny.
Z recenze :oops:
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: AMD Radeon RX 6500XT - Info, recenze

Příspěvek od webwalker »

Recenze:
Asus TUF Radeon RX 6500 XT O4G Gaming >>
asus-tuf-rx-6500-xt-o4g-gaming-review-pct.jpg
https://www.gpureport.cz/recenze/366/as ... 366&page=1

Skvělý chladič, jedna z nejtišších karet vůbec, ale jen 4 GB VRAM, takže nic :oops:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“