Total Commander - jak najít stejné soubory?

Instalace, nastavení, řešení problémů, rady... apod.
Odpovědět
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od Jey »

Potřebuji najít soubory, které mají shodných prvních 10 znaků názvu ve vybrané složce. Tedy prohledat složku a nehledě na obsah souborů najít ty se shodnými prvními 10 znaky názvu. TC umožňuje najít duplicitní soubory a nabízí nějaké další funkce hledání jako doplňky. Ale nevím jak je použít. Případně klidně i CMD.
Tronar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. srp 2017

Re: Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od Tronar »

Serad podle jmena. Budou hezky pod sebou.
Nebo

Pokud vis o jake znaky jde, pak zmáčkni + a pak v okne *.* uprav na 0123456789*.*. Tohle ti zobrazí jen soubory zacinajici na 0123456789.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od Jey »

Snažil jsem se popsat zadání co nejpřesněji, ale vidím že se mi to nepodařilo. Těch souborů jsou stovky a nemám šanci je zkoumat zrakem. Stejně tak nevím, na jakých 10 znaků jména souborů se stejným názvem (v prvních 10 znacích) začínají. Potřebuju to nějak inteligentně naskriptovat v TC nebo CMD. Linux nemám.
Tronar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. srp 2017

Re: Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od Tronar »

Jsem si rikal ze jsem naivni.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od Jey »

Snažím se nějak použít následující návod. Uživatel fóra asi hledá řešení stejného problému, pokouším se použít v tématu uvedené řešení, ale nevím jak na to.

https://ghisler.ch/board/viewtopic.php?t=39517
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od Zivan »

A potrebujes s nimi neco udelat nebo jen ziskat jejich seznam?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od brambora81 »

jsou programy ktere jsou zamerene na hledani duplicidnich souboru :)
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od zsdx »

Jey píše: Potřebuji najít soubory, které mají shodných prvních 10 znaků názvu ve vybrané složce.
Soubory jsou tedy ve stejne slozce? A jak se spravne ptal Zivan, potrebujes jen jejich seznam?
Ad linux - GNU Utils jsou zkompilovane i pro Win32.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od Jey »

Soubory se stejnými prvními 10 znaky názvu potřebuji jenom vypsat. Jsou umístěné v hlavní složce a v ní je 10 podsložek, ty s podobným názvem by byly vždy v 1 konkrétní z těchto 10 podsložek a ne napříč složkami. Total Commander umožňuje hledat duplicitní soubory a má spoustu doplňků, ale neumím si s nimi poradit. Do linuxu bych se zatím nepouštěl, hledal jsem googlem a jediné návody, které byly pro linux, se týkaly jen podobných vyhledávání. Nejlépe pro windows nebo TC.
brambora81 píše: stř 5. říj 2022, 08:22 jsou programy ktere jsou zamerene na hledani duplicidnich souboru :)
Nevím do jaké míry má smysl na tohle reagovat. Nehledám duplicitní ale se stejnými prvními 10 znaky názvu. Na ostatních parametrech jako velikost apod. nezáleží.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od werygood »

Napadlo mě takové trochu sedlácké řešení, na prasáka.
  • V TC si otevřu složku, která tě zajímá. Dej Ctrl-B, to ti hodí všechny soubory z dané složky vč. podsložek do panelu. Všechny označ jako Ctrl-A
  • Mark - Copy Selected Names to Clipboard
  • Vlož do txt
  • Otevři Excel (LO Calc, Google Spreadsheets), vlož do něj .txt
  • V Excelu dej Data - Text to Columns - Fixed Width - dej předěl mezi 10. a 11. znak. Excel ti rozdělí buňku na prvních 10 písmen a zbytek
no a máš téměř hotovo - pokud je těch sekvencí 10 písmen pár, vytáhneš to lehce ručně přes filtr a akorát zase spojíš ty buňky, pokud jich není pár, půjde to taky, ale nad tím bych musel trochu zauvažovat.

Přesně na tyhle věci jsem si nainstaloval WSL a používám k prohledávání bash, který rovnou čumí na lokální disky.
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od Nerdis »

Pokud to má být jednorázově, tak bych to udělal taky přes excel. Když pojmenuješ sloupec s daty, tak vytvoříš kontingenčku a hodíš si to do popisu řádků. Vyjede ti seznam bez duplicit. Pokud tě bude ještě zajímat, kolikrát se tam nachází, tak to dáš ještě do hodnot.

Případně by se na to dalo asi něco napsat ve VBA.
https://uloz.to/file/ryYzKG35fv5r/nazvy ... OuIwD1AD==
Zkus tohle. Dal jsem tam macro a nemusíš si vypisovat v totalcmd do txt apod. rovnou ti to vypise soubory. Do A1 vlož cestu a v A3, A4 .. je funkce, která ti vypíše názvy. Roztáhneš podle potřeby. Pokud bys chtěl ne 10 znaků, ale víc, tak jen změníš funkci zleva. Kontingenčku potom zaktualizuješ. Pokud těch souborů je víc jak 100 000, tak budeš muset upravit zdroj dat kontingenčky.
Naposledy upravil(a) Nerdis dne čtv 6. říj 2022, 10:39, celkem upraveno 1 x.
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od brambora81 »

Jey píše: stř 5. říj 2022, 17:23 Soubory se stejnými prvními 10 znaky názvu potřebuji jenom vypsat. Jsou umístěné v hlavní složce a v ní je 10 podsložek, ty s podobným názvem by byly vždy v 1 konkrétní z těchto 10 podsložek a ne napříč složkami. Total Commander umožňuje hledat duplicitní soubory a má spoustu doplňků, ale neumím si s nimi poradit. Do linuxu bych se zatím nepouštěl, hledal jsem googlem a jediné návody, které byly pro linux, se týkaly jen podobných vyhledávání. Nejlépe pro windows nebo TC.
brambora81 píše: stř 5. říj 2022, 08:22 jsou programy ktere jsou zamerene na hledani duplicidnich souboru :)
Nevím do jaké míry má smysl na tohle reagovat. Nehledám duplicitní ale se stejnými prvními 10 znaky názvu. Na ostatních parametrech jako velikost apod. nezáleží.
tam si prave zadavas co chces hledat :)
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od Jey »

brambora81 píše: čtv 6. říj 2022, 06:11
Jey píše: stř 5. říj 2022, 17:23 Soubory se stejnými prvními 10 znaky názvu potřebuji jenom vypsat. Jsou umístěné v hlavní složce a v ní je 10 podsložek, ty s podobným názvem by byly vždy v 1 konkrétní z těchto 10 podsložek a ne napříč složkami. Total Commander umožňuje hledat duplicitní soubory a má spoustu doplňků, ale neumím si s nimi poradit. Do linuxu bych se zatím nepouštěl, hledal jsem googlem a jediné návody, které byly pro linux, se týkaly jen podobných vyhledávání. Nejlépe pro windows nebo TC.



Nevím do jaké míry má smysl na tohle reagovat. Nehledám duplicitní ale se stejnými prvními 10 znaky názvu. Na ostatních parametrech jako velikost apod. nezáleží.
tam si prave zadavas co chces hledat :)
Já si nedělám iluze o tvé schopnosti porozumět psanému textu, ale já hledám takové soubory, které mají shodných prvních 10 znaků. Tudíž netuším, co bych tam měl zadat jako název souboru (když je pokaždé jiný), nebo jsi retardovaný? Proto hledám program / skript. Pokud nějaký program znáš, proč neuvedeš jeho název?

Ad Excel: nemám Excel, Google Spreadsheets bych mohl použít, ale nevím jak vyfiltrovat ty soubory, kde je shodných prvních 10 znaků.. aktuálně je mám seřazené za sebou, ale v těch stovkách souborů je prostě zrakem nenajde všechny, nebo nedohledám, či nějaké přehlédnu, proto se snažím použít nástroj nebo skript.
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od Zivan »

A chces to tedy jednorazove nebo delat opakovane treba kazdy mesic?

Jeden mozny postup:
1) v adresari se soubory spustit prikaz dir /B > C:\Temp\list.txt (cestu podle toho, kam chces ten seznam souboru ulozit)
2) v prohlizeci otevrit Google Spreadsheets, Soubor -> Importovat -> Nahrat a vybrat ten ulozeny soubor s nazvy souboru, mel bys je mit ve sloupci A
3) do B1 vložit vzorec =LEFT(A1;10) a pak 2x kliknout na pravy spodni roh oznacene bunky B1, tim se ti vzorec zkopiruje do vsech bunek ve sloupci B, ktere maji neco ve stejnem radku sloupce A
4) zkopirovat sloupec B treba do sloupce F, pomoci Vlozit jinak -> Pouze hodnoty
5) ve sloupci F ostranit duplicity, Data - > Vycisteni dat -> Odstranit duplicity, zbydou unikatni retezce
6) do vedlejsiho sloupce G zadat do G1 vzorec =COUNTIF(B:B;F1) a pak ho opet kliknutim na pravy spodni roh rozkopirovat dolu
7) duplicity jsou vsechny texty z F, ktere maji v G cislo > 1, pomoci filtru si muzes vse s 1 skryt...

Takhle to vypadá u mě s pár soubory:
pctuning_jey.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od Nerdis »

Google Spreadsheets - stejný způsob jako jsem psal u excelu.
Nadepiš si nějak ten sloupec, ve kterém máš data. Pak dej Vložit - kontingenční tabulka. Ten název sloupce si dej do "Řádky" a pokud chceš vědět, kolikrát tam je, tak dej stejný název do "Hodnoty" a změň souhrn podle Count.

Pokud nemáš ty názvy s 10ti znaky, tak si do sloupce vedle dat hoď funkci =LEFT(*odkaznabuňku*;10), roztáhni podle dat. A z toho pak kontingenčku.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od Jey »

Dobře, uvažuju o tom. Mám asi 1000 souborů rozdělených v 10 složkách (některé mají stejných prvních 10 znaků). Pořád hledám řešení pomocí nástroje v TC. Je tam i funkce "Najít stejné soubory" a položka "Stejné pole doplňku". Bohužel jsem k nim dosud nenašel žádnou dokumentaci. EDIT: Tudy (přes TC) cesta nevede.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od Jey »

Výpis složek složek pomocí příkazu DIR do souboru a následné zpracování v Excelu se mi jeví jako nejjednodušší řešení. Až se k tomu dostanu, budu ho aplikovat.
apopisde
Nováček
Nováček
Registrován: 19. led 2014
Bydliště: Usti nad Orlici
Kontaktovat uživatele:

Re: Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od apopisde »

https://martinuvzivot.cz/hledani-duplic ... ate-files/ tohle mi zatim pomohlo ve vsem co jsem potreboval, ale asi to nesplni tve pozadavky..
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Total Commander - jak najít stejné soubory?

Příspěvek od Jey »

Tak to jsi asi nečetl nic v tomto tématu.. kromě titulku.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní programy“