Android Foldersync app

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Android Foldersync app

Příspěvek od Jey »

Používá někdo v OS Android Foldersync app?

Jsou tam nějaké triggery nebo možnost nastavit trigger například po příchodu domů, tj. provést synchronizaci jednorázově nebo opakovaně po přihlášení na wifi?

Našel jsem tam jen možnost synchronizace opakovaně po nějakém čase, nedá se vybrat manuálně kolik minut přesně, je tam volba 5, 15, 30, 60 minut a pak každou hodinu. Ale synchronizace se dá podmínit určitým typem připojení, tj. třeba datové připojení nebo wifi (a případně vybrat i konkrétní wifi síť). Jde mi o jednorázově.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Android Foldersync app

Příspěvek od Jey »

Vyřešeno.

Stačilo projít aplikaci a potřebné triggery jsem našel.
Sasakr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2010

Re: Android Foldersync app

Příspěvek od Sasakr »

Koukám na tuhle a podobné appky... je nějaká, co to umí na můj domácí server? Aby když přijdu domů, aby se tam specifické složky synchronizovaly? Nechci to na cloud.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Android Foldersync app

Příspěvek od Jey »

FolderSync.
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: Android Foldersync app

Příspěvek od CyberDeath »

ano jediny funkční a ověřený je FolderSyn ... funguje luxusně i ve free verzi ... zálohuji tak už více jak 2 roky všechny fotky/videa ze všech telefonu doma :-D ... a pak ještě z NASu přes rsync na onedrive :-D
Tiger Lake ES 0000 8c/16t 4.5Ghz , Erying H570, 32GB DDR4 3200 ,Asus A21 , SST-ET700-MG , 2x512 GB NVME Micron 2450 ,
1TB SSD China 2,5", Asus RTX 3070 Dual OC 8GB + EKWB 310W ,All Water Cooled - GPU, CPU, 2x360 rad, ARCTIC P12 PWM
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Android Foldersync app

Příspěvek od Jey »

Aplikaci FolderSync můžu jen doporučit. V případě, že si uživatel zapne automatické spuštění, tak synchronizuje data okamžitě po příchodu domů na domácí server.
Sasakr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2010

Re: Android Foldersync app

Příspěvek od Sasakr »

Hm, takže doma třeba podle tohohle návodu rozjedu FTP server a na ten nasměruju Foldersync? https://www.noip.com/support/knowledgeb ... -computer/
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Android Foldersync app

Příspěvek od Jey »

Je tam hodně možností (FTP, SAMBA, atd.) a stejně tak i triggerů. Pokud máš SAMBA (sdílení složek ve windows), tak nepotřebuješ ani FTP protokol a server.
Sasakr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2010

Re: Android Foldersync app

Příspěvek od Sasakr »

Nó... jo, ze svýho hlavního PC se do serveru dostanu, mám tam nastavený takový to sdílení složek :-D No tak já se v tom pohrabu. Díky
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Android Foldersync app

Příspěvek od Jey »

Sasakr píše: ned 14. kvě 2023, 22:11 takový to sdílení složek :-D
=
Jey píše: SAMBA (sdílení složek ve windows)
Sasakr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2010

Re: Android Foldersync app

Příspěvek od Sasakr »

Tak jsem to nakonec rozchodil přes aplikaci SMBSync2 z githubu, protože na tu jsem našel návod, zatímco s Foldersyncem jsem nebyl schopen to zprovoznit. A už se mi kopírují fotky za poslední 3 roky, které jsem nikde, skutečně nikde jinde než v tom telefonu neměl :oops:
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“