Jako nastavit domace sitove ulozisko s novym HDD?

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
DaveSech
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2019

Jako nastavit domace sitove ulozisko s novym HDD?

Příspěvek od DaveSech »

A teraz k problemu: kamos zakupil novu WD My Cloud Home (nieco, ako naska, ale iba na ulozenie dat, lisi sa od klasickej WD My Cloud) prazdnu bez disku, zalozil do nej WD Red Pro 12TB a sprava sa to uplne rovnako ako v predoslom pripade :(
Vsetko nabehne, disk sa roztoci, pocut zvuky, ale proste nenajditelny na sieti, kontrolka neblikne...zistil som, ze novy disk sa musi pred vlozenim do NASky nejako pripravit, vytvorit sektory, suborovu strukturu, nejaky typ formatu.. na nete som nasiel toto odporucanie, ako postupovat cez GPARTED:

https://www.reddit.com/r/DataHoarder/co ... home_to_a/

Kazodpadne, citam, ze ludia mali podobne problemy aj s predchodcom WD My Cloud, co bola lepsia naska, nie iba obyc sietove ulozisko. Najhorsie je, ze kamos uz zakupil tu WD My Cloud Home pre istotu 2x :D Ale vypada to, ze sa nikam dalej nepohneme. Na strankach podpory od WD, odporucaju pre tento model, po zniceni disku, cely komplet zahodit - to sa mi zda, ako nezmysel, je nejaka moznost spojazdnit to?
Som docela IT znaly, akurat neovladam super Linuxy...v prilohe screenu, je klasicky problem s WD My Cloud, coz ale neriesi tento, kedze tu moznost nejde vyhladat. Za mna je teda ta WD My Cloud Home, obycajny trash a nie naska...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
LukášST
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2009
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jako nastavit domace sitove ulozisko s novym HDD?

Příspěvek od LukášST »

Typickej problem techto WD zarizeni.
Mel jsem my cloud, a upgrade disku byl strasnej porod, nakonec jsem disk z toho zapojil do kompu, box prodal.. novymi majiteli jsem poslal par odkazu jak jsem kdysi postupoval a uz se neozval.

Pamatuju si, ze se hdd musel pripojit ke kompu, udelat nejake oddily a nahrat tam nejake soubory primo od WD, zkratka software toho “NAS”u .. coz je cely problem, ze neni SW nahrany v pamet na desce zarizeni ale na pevnem disku.

Zkusim se Ti podivat na ten postup.
DaveSech
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2019

Re: Jako nastavit domace sitove ulozisko s novym HDD?

Příspěvek od DaveSech »

LukášST píše: úte 22. lis 2022, 08:46 Typickej problem techto WD zarizeni.
Mel jsem my cloud, a upgrade disku byl strasnej porod, nakonec jsem disk z toho zapojil do kompu, box prodal.. novymi majiteli jsem poslal par odkazu jak jsem kdysi postupoval a uz se neozval.

Pamatuju si, ze se hdd musel pripojit ke kompu, udelat nejake oddily a nahrat tam nejake soubory primo od WD, zkratka software toho “NAS”u .. coz je cely problem, ze neni SW nahrany v pamet na desce zarizeni ale na pevnem disku.

Zkusim se Ti podivat na ten postup.
Kazdopadne, aspon dik za nejaku reakciu, pisal som uz asi 2 IT-akom, z toho jednemu Linuxakovi (ten o nastaveni cloudov nevie nic) a nejak som sa nepohol dalej, ak s tym clovek nerobi, asi je to konecna...
LukášST
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2009
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jako nastavit domace sitove ulozisko s novym HDD?

Příspěvek od LukášST »

něco takového na to tehdá bylo, pamatuju matně, že to vyžadovalo linux a řešil jsem to tehdá pomocí liveboot ubuntu. Dneska bych to zkusil spíš přes virtuál.

https://community.wd.com/t/guide-upgrad ... gen/255081
https://community.wd.com/t/guide-debric ... loud/92253

dokonce je i něco na youtube
https://www.youtube.com/watch?v=oQ17_tdXiNg
https://www.youtube.com/watch?v=QGmIs5kZ22M
DaveSech
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2019

Jako nastavit domace sitove ulozisko s novym HDD?

Příspěvek od DaveSech »

Dik za videjka, pri tom prvom, tam toho moc neporiesim, kedze kvalita je dost slaba, tak snad podla toho druheho navodu...otazka, je postup k WD My Cloud ten isty, ako pre WD My Cloud Home? (oni sa totiz trochu lisia). Podla mojho nazoru to pouzit nemozem, kedze WD My Cloud je prva gen, v podstate uplne ine zariadenie, ako Home...
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Jako nastavit domace sitove ulozisko s novym HDD?

Příspěvek od Woyta »

Momentálně řeším něco podobného. Jen s tím rozílem, že mám funkční 3TB disk a chci tam dát 18TB.

První co jsem zkoušel je klonovat disky. Zkoušel jsem různé způsoby a NAS na mě pak jen blikal.

Tak jsem zkusil jiný postup. Použil jsem obrazy disku odtud.
https://www.31mike.net/topic/22-how-to- ... omment-182

NAS v obou případech svítil nepřerušovaně. Web my cloud se snažil na síti detekovat nové zařízení. Ale devítimístný kod, ze spodku zařízení nefungoval. Takže asi bude skrytý v nějakém oddílu.

Co vím tak ty image jsou pro starší firmware a mají méně oddílů. Muj disk má oddílů 24.

Zatím řeším jak to naklonovat. Clonezilla a GParted mi moc nepomohli.
Až se naštvu, tak jsem narazil na zmínku, že by tam asi měl fungovat Debian.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
LukášST
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2009
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jako nastavit domace sitove ulozisko s novym HDD?

Příspěvek od LukášST »

nastává otázka, zda tam bude 18TB vůbec fungovat? :O
Předpokládám, že to má nějakej důvod ten počet oddílů..
Fuj, nezávidím Ti to.. :oops:
DaveSech
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2019

Jako nastavit domace sitove ulozisko s novym HDD?

Příspěvek od DaveSech »

Obavam sa, ze s tymi 24 oddielmi disku, u toho znameho, to bolo presne rovnake, uz som nad tym zlomil hul :| hold pridavam screeny v horsej kvalite len pre info, bolo to fotene narychlo telefonom na obrazovke stareho monitoru pre dalsieho cloveka (myslim, ze sa to doteraz neporiesilo a stale fici na tom povodnom skoro zaplnenom disku - inac chcel mat tie disky 2: aby sa doma so zenskou, mohli pripajat kazdy na svoj disk s vlastnymi datami kvoli praci, takto to maju vsetko na jednom hdd pre oboch ludi), to mas tak, ked niekto nieco kupi do boxu a nezisti si realitu...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Jako nastavit domace sitove ulozisko s novym HDD?

Příspěvek od Woyta »

S klonovanim zatim zadnej uspech.
Vymazal jsem to do tovarniho nastaveni. Klonuju sektor po sektoru a nic.
Clonezilla, Gparted, Acronis True image pro mě nefungovali. Koukám který další nástroj použít.
Screen je před resetem do továrního nastavení.
Obrázek
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
LukášST
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2009
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jako nastavit domace sitove ulozisko s novym HDD?

Příspěvek od LukášST »

ještě jsem chvilku pátral... zajímavý postup se zvětšěním partition
https://www.youtube.com/watch?v=e3ZxUULKOp4
zkoušeli jste na nahodit tu 1TB image na libovolný disk, zapnout zda to šlape a poté zkusit zvětšovat tu ext4 partition?

vybavuje se mi totiž tenhle postup tenkrát u mě.. ale stejně jsem pak skončil s diskem zapojeným v kompu :oops:

ještě koukám, že jsem tu postoval návod na ruční postupné, vytváření partition, to jste zkoušeli?
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“