Kde koupit interní část zdroje pro case Akasa mini ITX?

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Kde koupit interní část zdroje pro case Akasa mini ITX?

Příspěvek od Mr.Nigga »

Ahoj,
mám tu bednu AKASA Crypto VESA, je to mini ITX která má 60W napájecí adaptér externě ze kterého leze 12 V, uvnitř bedny je potom deska plošných spojů, která se patrně stará o rozdělení na správná napětí pro desku, procesor, disk atd.

Tahle část přestala fungovat a já netuším jak to hledat nebo kde to koupit. Zezadu je napsáno POOGDD-MARS80 (nebo P00GDD-MARS80). Na fotce je jak to vypadá. Našel jsem na eBay třeba tohle https://www.ebay.com/itm/224011253172, konektory vypadají stejně a nepíše rozměry. Spíš je problém v tom, že já to musím koupit v ČR někde, kde mi vystaví fakturu, jinak bych to klidně zkusil

Říkám si, že taková věc bude standardizovaná a někde to snad mají, ale asi neumím hledat správné názvy. Dodavatel těch beden netuší co to je, ani kde to sehnat

Díky za radu nebo nasměrování
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Kde koupit interní část zdroje pro case Akasa mini ITX?

Příspěvek od Shaquille »

To jsou M2-ATX DC-DC power boardy, presne tento asi sezenes dost tezko. Zkus se podivat na aliexpress, amazon...
Nebo muzes zkusit tady, da se s nimi i pomerne slusne komunikovat (ale necekej okamzite odpovedi), drive jsem od nich bral tyto zdroje s externim adapterem pro jednu sadu mini PC.
http://www.itxpower.net/en/mini_itx_power.htm
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Kde koupit interní část zdroje pro case Akasa mini ITX?

Příspěvek od Mr.Nigga »

Díky za tip! Našel jsem pár adeptů, tak to nadhodím v práci.
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde koupit interní část zdroje pro case Akasa mini ITX?

Příspěvek od Behemot »

nemenovalo vono se to Pico PSU? sou tam měniče ze 12 na 3,3/5/-12, a PWR On+Power Good signály
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Kde koupit interní část zdroje pro case Akasa mini ITX?

Příspěvek od Mr.Nigga »

co jsem koukal, tak to Pico PSU je něco jiného, ale asi by taky šlo. Do bedny se to vleze a dá se sehnat poměrně levně. Počítač jsem zatím přeskládal jinam, tak si s tím můžu hrát
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde koupit interní část zdroje pro case Akasa mini ITX?

Příspěvek od Behemot »

je to přesně to samý, akorát že tady máš eště nějakej prodlužovák, co má asi na straně bedny koaxiál a na straně tady toho měniče pak Molexa, nic víc
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“