Zaklínač 3

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od marek16 »

HEAD píše: stř 23. lis 2022, 22:22 Tech zmen je tam vic nez jsem doufal a FSR2 me fakt potesilo :D Navic je to zadara.Parada.
Osobně bych si radši 10-20e zaplatil za komplet remaster s přepracovaným modelem nasvícení, na tom už je věk té hry fakt znát.
Koukal jsem dneska na to video ještě ve 4k na youtube, a je to dost underwhelming, moc tam nevidím rozdíl :(
Quis custodiet ipsos custodes?
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od zhor »

Koupil jsem ted hru na GOG, spis ze zvedavosti protoze tyhle historicky fantasy moc nemusim, i kdyz treba Oblivion me zaujal natolik ze jsem se podilel na korekci prekladu.
Grafika je nadherna, skoro bych rek ze nextgen ani nepotrebuje. Nastavil jsem limit fps 60, takze chladic grafiky jede v pasivnim rezimu a je to parada (bez limitu to jde pres 160fps a grafika zbytecne topi). Pokud ten nexgen vyrazne snizi fps aniz by to bylo dechberouci, nechal bych to radeji na stavajici verzi ktera vypada vyborne.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Sobo »

zhor píše: pát 25. lis 2022, 10:34 Pokud ten nexgen vyrazne snizi fps aniz by to bylo dechberouci, nechal bych to radeji na stavajici verzi ktera vypada vyborne.
To se prave nestane. Nebude to separatni verze hry jako treba u Metra, ale proste jen patch na existujiciho Zaklinace. Presne tohle se krute vymstilo Capcomu, kdyz udelal takovy upgrade patch pro Resident Evil 2 remake, jenze to podstatne zvysilo HW naroky, az nakonec kvuli obrovske vlne nevole museli zprovoznit i puvodni verzi hry skrze beta program na Steamu. Tak doufejme, ze CDPR to ma poreseno lepe.

Jinak osobne jsem taky cekal trochu vic. Doufal jsem, ze by mohli kompletne naportovat technologii ze Cyberpunku, cili RT na vsechno + vyraznejsi upgrade textur, vsude PBR materialy etc. Zatim to vypada, ze nejvetsi vylepseni tam udela HD reworked projekt od Halka Hogana, ktery to cele ty roky delal jako mod zadarmo, tak to tedka s velkou slavou proste integruji do hry - parada, ale PC hraci uz tuhle kvalitu maji dostupnou hromadu let... Podobne jako Ultra+ nastaveni s vetsim render dosahem pro vegetaci - to byla jedna z prvnich veci, kterou jsem vyresil prepsanim jedne hodnoty v konfiguracnim souboru. Prislo mi zvlastni, ze v tom streamu absolutne vubec nezminili podporu HDR - tak doufam, ze to berou jako samozrejmost, kdyz uz umoznuje lepsi nastaveni HUDu vcetne autohide, jestli jsem to spravne zaregistroval.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
pavel_p
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2014

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od pavel_p »

Pokud nepřekopou ovládíní a komplet to, jak se hra hýbe, tak to bude fail.
To je ejvětší problem Zaklínače 3.
Graficky to podle mě pořád nevypadá tak špatně.
Ale v léte jsem se k tomu chtěl vrátit na PS5 (poprvé jsem hrál po vydání na PC) a po pár hodinách mě to tak štvalo, že jsem to rovnou smazal.
Když do té hry přejdeš z něčeho moderního jako God of War, Horizon, nebo AC Valhalla, ale klidně i z taky staršího RDR2, tak Zaklínač působí jak z dob DOSu, je to strašně težkopádné ovládání, neintuitivní ... Za mě ten model ovládání v Zaklínači 3 zestárnul fakt blbě. Jinak je to dost nadčasová hra.
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Holda »

To je podle mě individuální, já naopak měl chuť rozšlapat ovladač u RDR2 a God of War.

Teď jsem koukal na porovnávací videa a taky jsem čekal trochu víc, uvidíme jak bude vypadat finální verze (i HW požadavky) na vlastní kůži. Ale původně jsem si chtěl udělat druhý průchod hry právě kvůli remasteru, teď mě to tak netáhne.
.
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od marek16 »

pavel_p píše: pát 25. lis 2022, 11:44 Pokud nepřekopou ovládíní a komplet to, jak se hra hýbe, tak to bude fail.
To je ejvětší problem Zaklínače 3.
Nechápu, W3 je podle mě hra s nejlepším/nejvíc responzivním/fluidním ovládáním ever. Nejlepší combat model co jsem zažil. Když vidím že na mě někdo chce zaútočit, tak mám čas (a hlavně ta hra reaguje) na to uhnout. To je věc, kvůli které v podstatě nemůžu hrát cokoliv staršího, protože tam to bejvá tak, že když zmáčknu klávesu, nastartuje dvousekundová animace, která už nejde nějak zrušit, a já už se jenom dívám jak mi nepřítel nakládá.

Jinak: Seznam změn, bude i DLSS3, novej quest podle seriálu, krom toho co už zaznělo
https://www.thewitcher.com/en/news/4668 ... ms-summary
Quis custodiet ipsos custodes?
satik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2015
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od satik »

Ovládání ve Witcher3 mě přišlo úplně v pohodě, nějak si nevybavuju žádný výtky k tomu, když jsem to před pár rokama naposled hrál.

Remaster si rozhodně zahraju, plánoval jsem si teď někdy zas W3 zahrát i kdyby ten remaster nebyl.

Souhlasím, že grafika byla na slušný úrovni už tenkrát, takže jsem zvědavej naživo na rozdíly.

Pokud ty grafický rozdíly moc velký nebudou, tak mě to vlastně ani nijak extra netrápí, pokud to jinak bude jen ještě trochu vypiplanější klasická trojka.
GPU MSI RTX 4090 Suprim X CPU AMD Ryzen 9 7950x3D MB ASUS Crosshair HERO, RAM G.Skill Tridentz 64GB @6000MHz CL30
case Fractal Define Torrent PSU Seasonic Prime TX 1600W, M2 SSD Seagate Firecuda 530 2+4TB
monitory Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG periferie Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX 300 VR Valve Index
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od TankGeorge »

Mě to přijde OK. Hře táhne věk na osmý rok! Update je zadara, tak vo co go? Jaký fail? Defacto integrovali do hry nejoblíbenější mody: 4k textury, extreme/ultimate settings, immersive camera, clean HUD. Kdo má dohráno s modama, tak se z toho patche moc neposadí. RTGI + RTAO může ještě příjemně pčekvapit (ještě že je v záloze DLSS až to padne na 30FPS =)). RT reflections potřebují nějakým způsobem renderovat okolí i mimo FoV a na to by asi museli dost překopat tech. Ale z videa je vidět velký pokrok proti těm příšerným původním cubemapám - postavy za deště byly luxus =D
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Paul »

pavel_p píše: pát 25. lis 2022, 11:44 Pokud nepřekopou ovládíní a komplet to, jak se hra hýbe, tak to bude fail.
Jestli mluvíš o tom, že má Geralt setrvačnost a ovládá se trochu těžkopádněji (podobně jako Arthur v RDR2, kde je to ale ještě horší), tak si prosimtě vlez do menu a tam si zapni alternative movement system, kterej Geralta dělá mnohem responzivnější.

Jinak nevím o čem jiném bys mohl mluvit, protože mě se trojka ovládá špičkově (hraju s xbone gamepadem).
Sobo píše: pát 25. lis 2022, 11:30 To se prave nestane. Nebude to separatni verze hry jako treba u Metra, ale proste jen patch na existujiciho Zaklinace.
Sice to bude update na stávající verzi, ale jak GOG verze tak Steam verze je DRM-free, stačí si zkopírovat složku se hrou někam jinam a člověk si může hrát původní verzi do tepelný smrti univerza.

Jinak čekat že celou hru překlopí do enginu Cyberpunku je trochu naivní, když ten engine museli kvůli Cyberpunku z velký části přepsat (protože modení město, auta, first person atd je něco úplně jinýho). To už by znamenalo v podstatě udělat remake.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
zhor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: Liberec

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od zhor »

Paul píše: sob 26. lis 2022, 09:48 Sice to bude update na stávající verzi, ale jak GOG verze tak Steam verze je DRM-free, stačí si zkopírovat složku se hrou někam jinam a člověk si může hrát původní verzi do tepelný smrti univerza.
Navic GOG Galaxy ma unikatni funkci ktera umoznuje jednoduse vratit hru na libovolnou predchozi verzi.
PC1: CPU=i7-11700F+NH-U12A | MB=Asus TUF B560M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x16G 3600 | GPU=Asus RTX4070 Dual | SSD=Samsung 970 Evo Plus 1T+SSHD: Seagate FireCuda 2T | PS=Corsair TX750M | Case=FD FocusG Mini | Mon= MAG272-165Hz | OS=W10Pro |
PC2: CPU=i7-6700K+NH-U9B | MB=Asus Z170M-Plus | RAM=Corsair LPX 2x8G 3200 | GPU=EVGA GTX980 SC | SSD=Samsung 850 Evo 250G | OS=Kubuntu |
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od stylar »

Jsem nahrál svůj starý save na nejtěžší obtížnost se zvyšováním sil protivníků lvl 94, což nechápu jak jsem mohl dohrát, potkal jsem smečku divokých psů a jeden mě kousl dvakrát a umřel jsem a to jsem měl top set na sobě, myslím jsem jel předtím alchymii 😅.

Grafika pěkná i teďka v 4k na max mi to jelo kolem 110fps (i HairWorks), takže nový bude raytracing -50% výkon a možná se na 60fps dostanu, nebo to zase vypnu, jinak mi tam fakt chybělo nějaký stínovaní té trávy, protože to vypadalo docela ploše a HBAO+ nic moc nevyřeší.
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Paul »

stylar píše: sob 26. lis 2022, 14:17 Jsem nahrál svůj starý save na nejtěžší obtížnost se zvyšováním sil protivníků lvl 94, což nechápu jak jsem mohl dohrát, potkal jsem smečku divokých psů a jeden mě kousl dvakrát a umřel jsem a to jsem měl top set na sobě, myslím jsem jel předtím alchymii 😅.

Grafika pěkná i teďka v 4k na max mi to jelo kolem 110fps (i HairWorks), takže nový bude raytracing -50% výkon a možná se na 60fps dostanu, nebo to zase vypnu, jinak mi tam fakt chybělo nějaký stínovaní té trávy, protože to vypadalo docela ploše a HBAO+ nic moc nevyřeší.
Vzhledem k DLSS bude RT úplně bez problému.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od ArgCZ »

Sobo píše: pát 25. lis 2022, 11:30 . Prislo mi zvlastni, ze v tom streamu absolutne vubec nezminili podporu HDR - tak doufam, ze to berou jako samozrejmost, kdyz uz umoznuje lepsi nastaveni HUDu vcetne autohide, jestli jsem to spravne zaregistroval.
Samozřejmost to bude jelikož HDR Witcher 3 má od 2018
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Sobo »

Samozrejme mluvim o PC verzi, kde ten patch s HDR CD Projekt do tedka nevydal. Dle infa na internetu se to odsouvalo, az by to nakonec melo byt v tom next-gen updatu. Stejne jako u spousty dalsich her se tam da pouzit but Special K, nebo Windows Auto HDR, ktere sice funguje, ale neni tam moznost nastavit separatne jas HUDu resp. jeho lepsi konfiguraci obecne, coz je na OLEDu trochu pain.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od HEAD »

Jestli tam bude HDR, tak nastaveni jasu HUDU tam stejne nebude.. :D
Jinak DF nextgen verze
https://www.youtube.com/watch?v=6Nzs-__nlTo

edit:Pc verze krome RT AO a GI(stejne jako konzole) dostane jeste RT stiny a odrazy...
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od TankGeorge »

Jop, parádní ochutnávkové video od DF. RTGI tam úplně bije do očí ten rozdíl. Běží to 30FPS na PS5 a používají FSR 2.1. Na PC komentátor potvrzuje full RT reflections. Dále zmiňuje i přepracování assetů, hlavně vegetace. Takže to fakt není nějaký BLOOM patchík. Taky čekám, že FPS popadají hodně dolů na Cyberpunk experience x) HDR na PC zatím žádné info. Hru jsem dohrál 2x, podruhé s modama, datadisky jen jednou a to velice dávno, bez 4k, bez OLED. Rozhodně se těším =)
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od marek16 »

The Witcher 3 Next Gen Patch Ray Tracing On vs OFF - PC RTX 3080 Graphics Comparison

https://www.youtube.com/watch?v=GuF89oNzhBI

Vypadá to dobře, i když chvílema jsou ty rozdíly dost subtle, holt jsme se v aproximaci toho nasvícení dostali tak daleko, že už to nebije do očí, konzistentně výrazně lepší jsou tam snad jen odlesky... teď jen aby se to dalo hrát i na něčem slabším než 4080 :)
Quis custodiet ipsos custodes?
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Krteq »

Jeden známý s RTX 3080 Ti k tomu poznamenal, že když si zapnul RT, myslel že si tím omylem vypnul i HDR... prý to vypadá na chlup stejně, jen FPS jsou poloviční :lol:
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od dexterav »

:mrgreen:
pozeral som zoznam vylepšení a proste zozbierali mody a urobili z toho next gen, som sa čudoval prečo Halk už nerobí nový hdreworki :D
ale je to pokope a zadarmo, takže ok

btw teraz GOTY za 10e
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač 3

Příspěvek od Paul »

RTGI dělá největší rozdíl v nepřímo osvětlených místech, např. uvnitř chajdy kam svítí slunce zvenku okny, nebo za domem ve stínu a tak. V Cyberpunku je to to samý, jsou místa kde je rozdíl jasně vidět, a místa kde vůbec.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“